Obrazek

Znów podłubałem ale w drewnie egzotycznym

ODPOWIEDZ
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Znów podłubałem ale w drewnie egzotycznym

Post autor: Darek »

Witam
Wreszcie mam fajny kawałek drewna, czyli AMAZAKOUE,z którego wystrugałem nowe łoże do mojego Hw 95 nic nowego bardzo podobne do poprzedniego, bo taki typ osady mi odpowiada.

Drewno jeszcze mokre od oleju
A tak to mi wyszło:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Takie jest poprzednie
Obrazek
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Ładne, ale znowu te same kształty :PP
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Dude pisze:Ładne, ale znowu te same kształty :PP
tak'' DUDE '' takie mi odpowiadają ;) i pasują do łapy mogłem zrobić inne ale po co :PP :)
mam drewno jaszcze na jedną i planuję zrobić inną ale trochę później ;) też już mam pomysł ;)
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Dude pisze:Ładne, ale znowu te same kształty :PP
Widzisz Krystian, taki styl ma Darek. Praktycznie każdą osadę przez niego wykonaną można poznać z daleka :) Jest rozpoznawalny :)

Mi się podoba :) Piękna robota :!:

Tomek
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Mi się podoba Piękna robota
i piękne drewienko
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Darek pisze: takie mi odpowiadają i pasują do łapy
:spoko: To najważniejsze :)
tomaschek30 pisze:Widzisz Krystian, taki styl ma Darek.
Wiem, wiem - po prostu przemawiał przeze mnie egoizm, bo to już znam, a chciałem zobaczyć coś nowego :PP ;)
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Dzięki za opinnie ;) :)
Ta rożni się detalami nigdy nie kopiuję taką mam naturą :lol: zawsze coś muszę zmienić choć trochę .a nadal szukam swojego ideału ;) :lol:
Pokazałem tą osadę ze względu na drewno;) ma piękne słoje.I co ciekawego patrząc na te jasne słoje pod innym kątem są ciemne drewno jest niezwykle twarde, ale jak dla mnie
Bardzo dobre do obróbki;) bardzo mało zużywa się papier ścierny nie wiem dokładnie, ale po jednym arkuszu różnej grubości by wystarczyło. Do obróbki nie nadaje się szlifierka kątowa z papierem ściernym przypala, za wysokie obroty ja zmodernizowałem szlifierkę mimo środową [puc erkę] przez podłożenie pod uchwyt na papier z rzepem podkładkę i była bez mimo środu i regulacją obrotów. Wtedy spokojnie można wycinać bakę i inne detale, ale ostrożnie, choć nie tak szybko jak w buku można przedobrzyć.
Takie drewno można zawsze modernizować lub poprawiać walory estetyczne wystarczy po takim zabiegu położyć ponownie olej i jest ok..a z bejcą różnie może być
Drewno kupiłem u kolegi z iweb z działu komercyjne. Z jednego kawałka wyjdzie jeszcze jedna osada tego typu i jedna powinna wyjść tradycyjna. O cenie nie będę pisał, ale opłaca się.
Z wielu powodów.
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

może podsunę co nieco ;) nie pamiętam skąd mam tą fotkę i szkoda że nie ma drugiej strony ale można pobudzić nieco wyobraźnię i kształt gotowy, to chyba jest mój ideał, szkoda tylko że umiejętności brak... :lol:

Obrazek
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
tomaschek30 pisze:Widzisz Krystian, taki styl ma Darek. Praktycznie każdą osadę przez niego wykonaną można poznać z daleka Jest rozpoznawalny
Oj fakt ,gdybym zobaczył fotki bez żadnego komentarza to od razu zastanawiałbym się czy to przypadkiem osada robiona przez Darka.

Darku ładna a nawet więcej niż ładna :king: ,ale przyłącze się do Krystiana :lol: ,chętnie zobaczyłbym cosik nowego :D .
A nie pomyślałeś o ozdobieniu osady może jakiś motyw wygrawerowany ,takie drewienko warte jest aby go delikatnie upiększyć uuu... wtedy dopiero pikne by było :D .
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

stworek5 pisze:może podsunę co nieco ;) nie pamiętam skąd mam tą fotkę i szkoda że nie ma drugiej strony ale można pobudzić nieco wyobraźnię i kształt gotowy, to chyba jest mój ideał, szkoda tylko że umiejętności brak... :lol:

Robiłem już z dziurą ;) osada ładna ale stopkę ma nie tak jest pod kątem w duł powinna być chyba prosto :hm:
mam jeszcze drewno i chyba jeszcze coś sobie wystrugam może innego ;)
zostanę kolekcjonerem protez własnej roboty ;) :lol:
Ostatnio zmieniony 24 lis 2007, 8:42 przez Darek, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 23
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: BRAT_MIH »

" O cenie nie będę pisał" A szkoda bo mnie najbardziej by to interesowało. Ile wychodzi zrobienie takiego cuda??
Slavia 631 Lux + Leapers 3-9X32 AO 1 MIL-DOT, Blow Air Power
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

WITAM
Zawsze czaiłem się z kupnem takiego drewna ale niepotrzebnie naprawdę warto ;) niema problemu z bejcą i w każdej chwili można coś zmieniać w wyglądzie osady ;)
co do ceny sprawdź sam ;)
http://jbj.strefa.pl/drewno_egz.htm
drewno surowe jest jasne a po nałożeniu oleju robi się ciemne .

[ Dodano: Pią 30 Lis, 2007 21:31 ]
ObrazekM
Dorobiłem jeszcze dwa drobiazgi czyli bezpiecznik i śrubę spustu z mosiądzu ale nie mam materiału na spust :/ jak dorwę kawałek mosiądzu to i język będzie ''złoty''
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
ODPOWIEDZ