Obrazek

Kupić Slavię czy dołożyć na coś leszpego?

Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Sabo35 pisze:BMK totalnie odradzam, jak mozna takie coś proponować
Widzę, że nie strzelałeś z BMK (model 30, 40).
Za tę cenę, to bardzo przyzwoity karabin. Podkreślam za tę cenę.
Są oczywiście lepsze, ale i droższe.

Dobrze zrobiony BMK 30 wyciina dziurkę wielkości 10 groszy na 20m.
Fabryczny - faktycznie średni ze wskazaniem na kiepski, zwłaszcza spust i zbyt twarda, stąd nieszczelna uszczelka tłoka.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
nunez
Posty: 770
Rejestracja: 03 wrz 2006, 18:18
Lokalizacja: Stępna

Post autor: nunez »

BMK 40 można z cała pewnością zaproponować
do niedawna moja opinia była inna bo.....oparta była na wpisie na jednym z for
ale praktyka pokazala co innego co wielu z nas widziało na zlocie i nie tylko :)
co do bmk 30 to nie mam zdania mimo tego że z wyglądu od bmk 40 rózni się chyba tylko sposobem naciągu
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

Wierzbin napisał:
Widzę, że nie strzelałeś z BMK (model 30, 40).
Muszę Ciebie zmartwić. Strzelałem z BMK i posiadałem. Przez jakiś czas firma Kolter umieściła na swojej stronie moją wypowiedż z iwebu w sprawie tego karabinka(wówczs byłem zachwycony tym karabinkiem).
Okazało się jednak, że karabinek miał więcej wad niż zalet a doprowadzenie go do odpowiedniego stanu wymagałoby znacznych nakładów i w tym momencie rozwiodłem się z BMK. Nie chcę wnikać głębiej w sprawę bo jest znanna z iwebu i tam można poczytać.
Jeżeli ktoś ma małe wymagania do sprzętu, to może kupić ale wolałbym kupić Slawię i strzelać a nie BMK i tuningować bo cena BMK do niskich nie należy i uwgledniając tuning można już kupić cos znacznie lepszego( tuning przy zakupie nalezy założyć). Jeżeli inaczej to widzisz to Twoja sprawa ale proszę, jeżeli nie posiadałeś a tylko strzelałeś to nie polecaj. Aby polecać trzeba kupić, mieć i strzelać.
To tyle mojego do tego tematu.
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
nunez
Posty: 770
Rejestracja: 03 wrz 2006, 18:18
Lokalizacja: Stępna

Post autor: nunez »

tak znam tę opinie (zresztą cały temat)
technicznie chyba chinole poszli do przodu ponieważ jakość wykonania (ostatnio) jest o niebo leprza
bmk jest rzeczywiście dużo droższa niz slawka(nie pamiętam ale bmk jest chyba odrobinie cięższa)
miałem porównanie z bmka Mańka i Pawla(z której wywaliłem dużo śrutu :D )
co do slavi to opinie są bardzo pozytywne od wielu lat
ale żaden z tych karabinków jesli chodzi o celność nie umywa się np.do starej diany 25
no i tak mozna jeszcze wymieniać i wymieniać i porównywać
ale mając 700zet w portwelu dozbierał bym więcejna hw :D
;slavka634;
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Wymagania mam nie małe (tak myśle).
Miałem HW50, od BMK jest napewno lepiej wykonane, oba równie celne, ale BMK jest bardziej korzystne energetycznie przy tym samym kopie, a nawet i mniejszym.

Jedyne co robiłem do tej pory to wymiana prowadnicy, PET, sklepanie 2 nitów od naciągu i smarowanie. I strzela.
Możliwości tuningu pozostały jeszcze spore.
Awatar użytkownika
Onichimor
Posty: 56
Rejestracja: 03 sie 2007, 16:24
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Onichimor »

karol pisze:Jak chcesz kupować Slavię to bierz teraz, jeszcze trochę i będzie Slavia made in CHINA
A gdzieś ostatnio czytałem, bodajże czy nie w BIeS'e, że CZ poszło po rozum do głowy i chyba Slavia zostanie w Czechach. Wygląda na to, że będzie dobrze... :)
No Guts - No Glory!!!
HW-80ksd (Senio Inside)+PP 3-12x42AO
Kolter K-19 - się popsuł...
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Nie upieram się przy BMK'ach i nie staję w ich obronie. Nie twierdzę, że to najlepsze karabiny. Jest to sprzęt podobnie jak Hatsan, który tuż po kupnie należy rozbebeszyć i dość mocno popoprawiać.
Owszem, można powiedzieć, że lepiej kupić HW98 albo od razu ProSporta, bo i po co się rozdrabniać. Ale tak jak pisałem wcześniej, jest to niezła alternatywa biorąc pod uwagę przede wszystkim cenę.
Slavia 634 energetycznie zbliżona jest do HW50 (ok 12-13J) i jest to taka trochę nijaka energia. Do rekreacji jak najbardziej, ale do HFT już trochę brakuje, bo opad się robi większy i poprawki trzeba brać bardziej precyzyjne.
Najlepiej dozbierać jeszcze ze 100-150zł i kupić dopieszczoną i zrobioną HW95.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

Wierzbin napisał:
Najlepiej dozbierać jeszcze ze 100-150zł i kupić dopieszczoną i zrobioną HW95
No i tu się zgadzamy. Ponieważ kupując BMK trzeba się liczyć z tuningiem(200-300 zł)
i wchodzimy w przedział cenowy HW95 a ten karabinek to juz może więcej od niejednego strzelca.
Mimo to mówię że do celów rekreacyjnych bardzo dobrym wyborem jest Slawia.
Jest tania, składna i celna.
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
lechowiec
Posty: 69
Rejestracja: 02 kwie 2007, 22:28
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Kupić Slavię czy dołożyć na coś leszpego?

Post autor: lechowiec »

Maks pisze:Witam.

Mam nadzieję, że we właściwym podforum wpisałem wiadomość. Dopiero zaczynam się bawić w te klocki. Można rzec, iż jestem laikiem, dlatego mam do Was pytanie. Otóż posiadam w portfelu około 700 zł. i zastanawiam się co lepsze. Kupić już teraz Slavię 634, czy może uzbierać jeszcze trochę pieniędzy i od razu zakupić coś lepszego?

Z góry dzięki za każdą pomoc! :D

Maksu jak zaczynasz to Slavka 634 jest ok. Nie nadszarpnie budżetu i jak by Ci się znudziła łatwo ją sprzedasz. Mam ten karabin od niedawna. Uważaj żeby bubla tylko nie kupić. NA co uważać pisałem tu:

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=37854


Tylko mnie nie zbanujcie.


Karabin ma dobre osiągi i jest celny. Nie wymaga też wiele pracy w czasie przeglądu zerowego. Polecam. Jak dokłądać do czegoś lepszego to od razu jakiś HW98 przykładowo. Poczujesz wyraźną różnicę w porównaniu ze Slavią 634, za którą warto zapłacić dwa razy więcej. Co do kupna przykładowo HW 50 podchodzę sceptycznie. Osiągi ma podobne jak Slavia a jest droższy. Zaznaczam jednak że jest to moje zdanie i możesz mieć inne. Hw jest napewno lepiej wykonane niż Slavia.

Pozdrawiam.

Ps jesteś z Kłodzka albo okolic?
Slavia 634 lux na razie ślepa ale dostanie oczko BT 3-9*40
Maks

Post autor: Maks »

Witam dłuższy czas mnie nie było, ale sami wiecie studia zabierają mi większość czasu. Dziękuje wszystkim którzy wypowiedzieli się w temacie, po przeanalizowaniu wszystkich postów i namowie kolegi który siedzi obok mnie i który mnie namówił abym sie tu zarejestrował wybieram Slavie. Myślę że na początek ta wiatrówka mi wystarczy, a nie chce zbierać jeszcze nie wiadomo jak długo, aby dołożyć do czegoś lepszego. Tak że postanowione kupuję slavkę, wrażeniami ze strzelania podzielę się na forum.


P.S. Na stałe mieszkam w Zielonej Górze, chociaż w Poznaniu przebywam większość czasu.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 23
Rejestracja: 06 lis 2007, 19:58

Post autor: karol »

Masz tutaj linka z zebranymi wiadomościami o Slavii:
Jak zrobić przegląd zerowy itd.
http://www.czeskie.thx.pl/viewtopic.php?t=510&start=0

Powodzenia!
Slavia 634 + Bushnell SharpShooter 3-9x32
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

P.S. Na stałe mieszkam w Zielonej Górze, chociaż w Poznaniu przebywam większość czasu.
W sobotę(24.11) zlot pod Zieloną Górą (kiełpin) przyjedź pomacaj sprzęty innych i zobacz co Ci się podoba to dokonasz decyzji :) jak nie masz jak dojechać to mogę Cię z Zielonej zabrać.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Maks

Post autor: Maks »

Mam w planach, być właśnie tą sobotę w domciu, jak wszystko pójdzie ok, to się jeszcze umówimy. :) :) :)
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

ok mój tel. 661160999 jakby coś :)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
lechowiec pisze:Tylko mnie nie zbanujcie.
A skąd taki pomysł przyszedł Ci do głowy ;) .
Nie reklamujesz innego forum tylko podajesz odnośnik do sprawy ,w takim przypadku obawy są płonne. Po za tym reklama grozi ostrzeżeniem ,a nie od razu zbanowaniem ;) :) .
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
ODPOWIEDZ