Obrazek

Hatsan 70 - chyba krzywa lufa... :/

Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Cholera, parę dni temu spaprała mi się cyfrówka i nie zrobię zdjęć nawet rysunków. :(
Ale...
Na twoim zdjęciu widać wyraźnie dziesięć bruzd (ciemne) i dziesięć pól (jasne pręgi) - prawe (skręcone w prawą stronę).
Z różnych forum czytałem, że w Hatsanach zdarzały się lufy gdzie np. na wylocie były falbankowy przebieg pól.
O co chodzi.
Pola na swoim wzdłużnym przebiegu zamiast być płaskie (prawidłowo) były sfalowane - coś w stylu szybko zmieniającego się kalibru - większy, mniejszy, większy, mniejszy itd.
Z tego co widziałem skok tej sinusoidy miał ok kilku milimetrów.

Nie chciałem Cię nastraszyć, bo nie o to mi chodziło. Jednak chcę byś wiedział, że takie lufy w Hatsanach chodziły i byś był świadom, o co chodzi.
Podobna sprawa miała się z lufami gdzie gwint na przebiegu lufy tracił bruzdy i robił się zupełnie płaski - GL!
Także popatrz na nową lufę również pod tym kątem.

Sprawdź również czy jest korona...

Pozdrawiam i udanego egzemplarza życzę :) .
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Logan

Post autor: Logan »

Dzięki za informacje... właśnie pędze po papier do pakowania i zabieram się do wysyłki. Dzwoniłem do Sprzedawcy i powiedział że jeśli dojdzie w poniedziałek lub wtorek to powinienem mieć karabinek z powrotem do końca przyszłego tygodnia.

[ Dodano: 2006-07-05, 07:45 ]
Wrócił wczoraj... :D... Lufy nie wymienili ale jest prosta... Przynajmniej na taką wygląda...
Wczorajsze strzelanie pozwoliło stwierdzić że jest OK. Nie mam pojęcia co tak naprawde zrobili ale narzekał nie będę.
ODPOWIEDZ