Obrazek

Karabinek KRAL

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

jak będziesz próbował wyjąć dźwignie to jakoś dociśnij tłok do przeciwległej powierzchni cylindra, skoro napinacz przeskoczył to musi być luz który zapewne nie bez oporu ale umożliwił ten przeskok i jakoś go wykorzystaj.
AA TX200 HC
szyks
Posty: 23
Rejestracja: 30 lip 2008, 10:19
Lokalizacja: W-G

Post autor: szyks »

Tak, Dziękuję za te rady, ale niewiem czy nie odesłać broni na gwarancje bo to nie byl pierwszy wypadek i awaria tego karabinka. Myślisz, że starciłem gwarancje jeżeli w "atrapie tłumika" wywyerciłem dziury i zrobilem z tego taki separator? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

ciężko powiedzieć ;)
AA TX200 HC
szyks
Posty: 23
Rejestracja: 30 lip 2008, 10:19
Lokalizacja: W-G

Post autor: szyks »

stworek5 pisze:jak będziesz próbował wyjąć dźwignie to jakoś dociśnij tłok do przeciwległej powierzchni cylindra, skoro napinacz przeskoczył to musi być luz który zapewne nie bez oporu ale umożliwił ten przeskok i jakoś go wykorzystaj.
Nie... to nie przeszło... widocznie w trakcie samowystrzału wystąpiła bardzo wysoka siła, która "przeleciała" po tym tłoku. Chłopacy... coś mi się zdaję, że będę miał przekichane...
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6435
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

szyks pisze:coś mi się zdaję, że będę miał przekichane...
Nie jest aż tak źle,Musisz oddzielić napinacz od lufy,żeby mieć możliwość manewrowania nim,potem ustaw go w środku rowka w cylindrze i dużym śrubokrętem rozchyl na boki ten rowek,najlepiej żeby druga osoba w tym momencie próbowała wyciągnąć popychacz,musi wyjść.Jeżeli rowek się trochę wygnie,to trzeba go wyprostować delikatnie młoteczkiem podkładając od środka (w miejscu uderzania) tłok (ten co jest w środku).Robiłem tak z chinką "Magnum" i ślady po "operacji" były prawie niewidoczne,Po wyjęciu napinacza trzeba go nadspawać i obrobić żeby więcej nie wylatał.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

właśnie mialem to napisać-sposób drastyczny ale chyba jedyny, jednak nie oddzielałbym dźwigni od kostki - może być pomocna przy wyjmowaniu, i jest dwu częściowa.
AA TX200 HC
szyks
Posty: 23
Rejestracja: 30 lip 2008, 10:19
Lokalizacja: W-G

Post autor: szyks »

Tak.... ja się boję właśnie oddzielać od kostki. A co do gwarancji. Skorpio uzna mi gwarancję jeżeli rozebrałem wiatrówkę? Coś mi mówi, że sam na siebie bata ukręciłem... ;(
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6435
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

szyks pisze:Skorpio uzna mi gwarancję jeżeli rozebrałem wiatrówkę?
Na 90% NIE!

Musisz podjąć decyzję,albo naprawa gwarancyjna,albo "pies je..ł gwarancję",naprawiam sam i strzelam dalej bogatszy o kolejne doświadczenia związane z budową i naprawą swojego sprzętu :hm: Co do "atrapy tłumika" możesz zdemontować przed odesłaniem do serwisu.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
szyks
Posty: 23
Rejestracja: 30 lip 2008, 10:19
Lokalizacja: W-G

Post autor: szyks »

Przejżałem go całego jeszcze raz. I tak: od strony komory sprężania nie ma szans go rozebrać bo osie nieda i jedyne wyjście to chyba rozkręcić na 2 częsci ramie do naciągania spręzyny ale tego się najbardziej boje że stracę szczelność (???) lub iny współczynnik od którego zależy poprawna działalność (użytkowość) wiatrówki. ;(
Powiem tak: przepraszam za kłopot zobacze czy dam sobie rade a Wam wszystkim z góry serdecznie dziękuję za pomoc mi udzieloną. Serdecznie Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 409
Rejestracja: 10 mar 2008, 20:47

Post autor: pg.25 »

Wyjmij korek,zdejmij spust,wyjmij sprężynę i prowadnice wyciągnij tłok a potem ramie naciągu.Góra 15 minut roboty,nic trudnego.To jest tak łopatologicznie zrobione że nie da się zepsuć
Hatsan 75S+Alchemik+PP 6x40
sharps innova+chinka3.5-10x40
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Piotrek, nie da się wyjąć tłoka bo ramię napinacza jest właśnie za nim ;)
AA TX200 HC
szyks
Posty: 23
Rejestracja: 30 lip 2008, 10:19
Lokalizacja: W-G

Post autor: szyks »

Tak jest... w tym właśnie siedzi sęk. :maruda:
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 409
Rejestracja: 10 mar 2008, 20:47

Post autor: pg.25 »

eh lipa... faktycznie,nie doczytałem
Hatsan 75S+Alchemik+PP 6x40
sharps innova+chinka3.5-10x40
ODPOWIEDZ