Obrazek

Exact

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Exact

Post autor: arturio111 »

KbUr35 pisze:Ja mam inaczej. Jak strzelam do kapsla i nie trafię: to tak jakbym w ogóle nie strzelał. Jak wbiję 7 śrutów obok siebie na tarczy i 8 spaprzę to spaprałem całą tarczę, razem z tymi 7 dobrymi. Dlatego przy tarczy większy stres jest.
Tam odrazu spaprałem ;) Czasami jeden podmuch wiatru lub złej jakości śrut zepsuje wynik więc nie ma co się rozczulać :) Ja strzelam tylko z exacta i i tak zdażają się odskoki lewo prawo nawet o 10cm bo coś dmuchnęło akurat. Na małych odległościach tego nie widać ale od ok 40m to się czasem cuda dzieją. Dziewięć strzałów w jedną dużą dziurę a dziesiąty na tarczy obok (będzie coś pomiędzy 10-15cm) :)
Ostatnio zmieniony 21 paź 2009, 16:43 przez arturio111, łącznie zmieniany 1 raz.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

Niestety nie wszystko da się "zrzucić" na wiatr, wtedy narzekam na śrut, ale jak strzelasz tylko z Ex'a to chyba tylko wiatr Ci zostaje ;)
Pozdrawiam.

ps. Ja ostatnio zapomniałem, że celownik przeregulowałem i wystrzelałem 10 śrutów, idę sprawdzić jak tam poszło - i wystrzelałem całkiem ładne skupienie na tarczy niżej :D
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Z tym exactem wcale nie jest tak kolorowo. Zależy gdzie kupisz. Jeżeli dobrze transportowali to jest ok ale niestety różnie z tym bywa, widziałem u kolegów całe partie z powyginanymi pudełkami wtedy trzeba uważać co ładujesz do portu :) Generalnie nie jest zły ale zdarzają się "rodzynki" są ludziska co ważą śrut i selekcjonują zakupione paczki ale dla mnie to nieporozumienie, aż tak źle nie jest :P Moim zdaniem wystarczy spojrzeć czy ołów nie jest po "przejściach".
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Mnie się ostatnio taki Exact trafił że połowa do wywalenia była, zniekształcony był tak że niektóry nie chciał wchodzić do portu ładowania.

Pozdrawiam Darek
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

To juz nie pierwsza wzmianka o pokrzywionym exakcie :? tez mam pokiereszowany jakis, wczoraj strzelałem to trafiały sie i takie co spadaly na ziemie 20m przed celem (strzelałem na jakies 80m) :zdziwko: Ale jesli juz trafił sie dobry to w celu odrazu :D
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Raz na zawodach wiał dość silny wiaterek. Ludzie męczyli figurkę na 35-40 m. Nikt nie mógł trafić. Podszedłem kucnąłem sobie i bach figurka leży. Ludzie do mnie jaką poprawkę wziołem? Odpowiedziałem zgodnie z prawdą - żadną ;) Exacta na tyle nie lubie bo mi sie zawsze w kieszeni gniecie :P ale nie wyobrażam sobie bez niego zawodów HFT.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

tak jest róznica, chwaliłem Pointeda ale jak sie skonczył wziełem paczke exacta na strzelanko i :zdziwko: butelka pet 2l na 80m raz za razem dostawała 8) Tylko móglby byc troszke twardszy, bo którego bym nie wzioł to mniej lub bardziej pogienty :maruda: Zeby zgniesc pointeda trzeba niezle sie nasilowac a exacta to trzeba ostroznie z pudełka wyciagac zeby sie nie pogniótł :lol:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

To że jest miękki to fakt ale równocześnie to jego zaleta, nawet jak ma niewielkie odkształcenia to w momencie strzału ciśnienie dociska go do lufki i równocześnie go prostuje. Kornel a jeżeli chodzi o zawody to nie spotkałem nikogo kto by strzelał z czegoś innego niż exact no chyba że exact sortowany (nie pamiętam jak to ustrojstwo się nazywa) :P A tak z ciekawości? Wybierasz się może do Poznania? ja będę na sto procent zgłoszenie już wysłałem, może się w końcu osobiście poznamy :)
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

No własnie nie wybieram brak kasy bo życza sobie za to startowe słono :PNO i noclegi drogie a pozatym nie mam z kim :/ Ale może kiedyś wybierzesz się na zlot GSDZ? To napewno postrzelamy i pogadamy sporo :) Kiedyś na HFT strzelałem z crosmana poited przynajmniej mogę go w kieszeni nosić i się nie gniecie :P bo do exacta to zawsze Oleńka trzyma paczkę :P i zawsze rozsypuje echh te kobiety :)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Po powrocie z wakacji postanowiłem sobie postrzelać w ogrodzie, po wystrzelaniu z różnym skutkiem połowy paczki Exacta, postanowiłem obejrzeć sobie ten śrut z bliska. Z bliska to znaczy za pomocą paczydełek, bo wzrok już mam nie taki. Po założeniu okularów stwierdziłem że kolejny raz już kupiłem chłam, na 250 sztuk 175 było dobrych, a 75 było pogiętych i nienadających się do strzelania. Wychodzi że 30% śrutu jest do wyrzucenia, więc koszt jednego pudełka pełnowartościowego śrutu podnosi nam się 36,66 zł. Dlatego chyba przestawie się na Crosmana, który co prawda zdarzy sie że przeleci przez lufę ale jest niepogięty i o połowę tańszy. Myślę że radość z wystrzelania dobrego skupienia z tegoż śrutu też będzie większa, więc po co przepłacać.

Pozdrawiam Darek

P.S. Fotki śrutu wieczorem dorzucę
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

A moze poprostu zmienic dostwce, podobno w cekausie nie dostaniesz pogniecionego exacta, wszystkie są ładne, sam kupowałem z allegro no i mialem półowe pogniecionych, wiekszosc nadawala sie do strzelania ale celnosc juz nie ta :maruda:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

może zamówcie sobie u ravkilla on ma po 20 zł za paczke jeszcze mi pogniecionej paczki nie dał. http://dzikizachod.fieldtarget.net/viewtopic.php?t=2723
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Piotrek nie będę kupował na allegro i przepłacał, nie będę również kupował w Cekausie i innych sklepach internetowych, skoro mam kilka sklepów na miejscu. Myślę również że transport śrutu pocztą dla śrutu nie jest za dobry a dochodzą jeszcze koszty wysyłki.

Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
Anokhi
Posty: 164
Rejestracja: 05 lut 2007, 18:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Anokhi »

Darek, a może spróbuj śrutu H&N. Ja nie miałem żadnych zdeformowanych śrucin a i wszystkie paczki za wyjątkiem jednej kupiłem przez internet. Jest dość duży wybór jeśli chodzi o tę firmę a cena porównywalna z exactem.

Pozdrawiam
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Daras pisze:Piotrek nie będę kupował na allegro i przepłacał, nie będę również kupował w Cekausie i innych sklepach internetowych, skoro mam kilka sklepów na miejscu. Myślę również że transport śrutu pocztą dla śrutu nie jest za dobry a dochodzą jeszcze koszty wysyłki.

Pozdrawiam Darek
a widzisz, ja niestety tak nie mam i i tak i tak musze brac srut z neta, albo wysyłac siostre do mili...mac :maruda:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
ODPOWIEDZ