Obrazek

Exact

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

Nie ma co się kłócić - ja tylko nie chcę, żeby mi wmawiano coś czego nie powiedziałem.
cieszmy się - Polacy ciągle niepokonani na Mistrzostwach :)
HW90 + Vortex Crossfire II 4-12x40
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

a co do opłacalności zakupu Exacta. na allegro (nie wnikam w kwestie gwarancji itp) można kupić za 24+wysyłka, także tak jak koledzy dowodzą - średnio opłacalna inwestycja.
Poczytaj ze zrozumieniem co napisałeś i jakie wnioski wyciągasz koleś .

Jeżeli każdy zakup kojarzysz z inwestycją ( chleb , masło , mleko i śrut ) to gratuluje zrozumienia słowa inwestycja . Dla ułatwienia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Inwestycja
Miałem odpuścić ale skoro Ty nie odpuszczasz .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Krzysiek, nie ma sensu tego ciągnąć. Przecież sam wiesz, że temat jest głupawy i tyle... Jak ktoś chce kupować na allegro to niech sobie to robi. Co nam do tego ?

Ostatni śrut mam ze sklepu ArtBroń i nie mam żadnych problemów. Podobnie było jeszcze w Akhobby i u Hextera. Pudełka zapakowane pancernie.

Bawię się w to hobby już parę lat i jakoś nie docierają do mnie "rady" osób, które dopiero zdobywają doświadczenie. To taka, nasza narodowa przypadłość. "Rozum, rozumem, a racja moje musi być i basta" ;)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

yamrt pisze:
a co do opłacalności zakupu Exacta. na allegro (nie wnikam w kwestie gwarancji itp) można kupić za 24+wysyłka, także tak jak koledzy dowodzą - średnio opłacalna inwestycja.
Poczytaj ze zrozumieniem co napisałeś i jakie wnioski wyciągasz koleś .

Jeżeli każdy zakup kojarzysz z inwestycją ( chleb , masło , mleko i śrut ) to gratuluje zrozumienia słowa inwestycja . Dla ułatwienia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Inwestycja
Miałem odpuścić ale skoro Ty nie odpuszczasz .
Jeśli Twoja wiedza o ekonomii ogranicza się do wikipedii to faktycznie nie mamy o czym gadać.
Każdy zakup ( chleb , masło , mleko i śrut ), który dokonuję z myślą o dalszej droższej odsprzedaży (a o takim mówił i wyliczał kolega) traktuję jako "inwestycje".

Jeśli Ty mimo wszystko twierdzisz, że wolisz chleb bez masła, a za to ze śrutem to się z Tobą nie zgadzam. Zaraz? Ty nie twierdzisz, że jesz chleb ze śrutem? No to co? Podyskutujmy na ten temat, mimo że nikt tak nie twierdzi...
HW90 + Vortex Crossfire II 4-12x40
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

bern pisze:Jeśli Ty mimo wszystko twierdzisz, że wolisz chleb bez masła
W którym momencie to napisałem , polecam przyśpieszone kursy czytania ze zrozumieniem .
Teraz skończyłem .
Grupa "Beaver"
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

yamrt pisze:
bern pisze:Jeśli Ty mimo wszystko twierdzisz, że wolisz chleb bez masła
W którym momencie to napisałem , polecam przyśpieszone kursy czytania ze zrozumieniem .
Teraz skończyłem .
Z czytaniem sobie radzę. Teraz sobie przeczytaj ten temat jeszcze raz powoli i na głos - zrozumiesz o co chodzi.

Przez 3 strony gadasz i czepiasz się o to, czego ja nie napisałem.
HW90 + Vortex Crossfire II 4-12x40
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Dobra koniec przepychanek.
Jak chcecie sobie powyjaśniać kwestie czytania, masła czy inwestycji - proszę na pw.
Jak dalej będziecie sie ciągać, to wywalę posty do kosza bez ostrzeżenia.. a jak to nie pomoże to poczerwienie pod nickami. :cisza:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

Mamutowicz pisze:Oj zaszkodził by.. zdziwił byś się.. ;)
Śrut jest akurat bardzo ważny..
jak tylko wróci mi mój TX to zrobię testa KTK VS Exact i zobaczymy na ile te nasze dywagacje sa spójne.. :)
Żeby nie było - sam pisałem, że KTK jest dla mnie wyraźnie gorszy niż tomitex.
zrobiłem sobie sam "test" na 10m czterema dostępnymi dla mnie śrutami.
DLA MNIE i moich umiejętności tomitex = Exact (NIE twierdzę, że są takie same. Twierdzę, że nie potrafię strzelić lepiej na tą odległość bez względu na to czy strzelam z lepszego czy gorszego śrutu), ale są lepsze niż Crosman, a najgorsze wyniki daje KTK. w przyszłym tygodniu porównam sobie te śruty na dalsze odległości.
HW90 + Vortex Crossfire II 4-12x40
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Fakt.. 10m to raczej nie jest odległość na której można cokolwiek na temat śrutu powiedzieć..
W takim razie czekamy na jakiś teścik 10+ :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Luteres
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Luteres »

Mamutowicz pisze:Fakt.. 10m to raczej nie jest odległość na której można cokolwiek na temat śrutu powiedzieć..
W takim razie czekamy na jakiś teścik 10+ :)
W tej sytuacji tak, lecz w ramach ciekawostki: pewnego razu otrzymałem śrut turecki z targu 500szt / 5zl.. Siewnik na 12m w Hatsanie większy niz w przypadku JSB w B3 :D
Zainteresowany HW40.
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1675
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

W czwartek, dla porównania, strzeliłem z 25m po 10 razy do tarczy z exacta i pointeda. Odrobinę lepsze skupienie miał JSB, ale różnica była minimalna. I, co ciekawe, nawet nie musiałem zmieniać ustawień celownika. Dlatego do rekreacji polecam znaleźć jakiś tani śrut. Bo skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać? :hihi:
Za tydzień sprawdzę inne marki śrutu. I może wkleję jakieś zdjęcia
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Marcin, masz tylko połowiczną rację ;) Akurat crosman jest niezły... Kiedyś jednak próbowałem śrut gamo. Do tarczy 14*14 ciężko było trafić z 20 metrów.
Może kiedyś zrobię takie testy kilkunastu najtańszych śrutów, ale najpierw muszę jeszcze kupiś hatsana to miało sens...
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Mi się kiedyś udało porównać kilka tanich i droższych śrutów.. niestety część fotek fotosik zezarł.. ale część została :) http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t ... c&start=45
Ale.. jakiś świeży test świeżej krwi by się przydał.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

A ja tam sobie jak pisałem kupuje na necie w sklepiku o nazwie Gart czy jakoś tak. www.srut.pl i jestem zadowolniony :-) , cena znośna zgniotów niewiele a że lufka jest z czokiem to nawet te delikatnie trącone siedzą w celu. Bohumin około 40 km. od miejsca zamieszkania wiec kilka razy zastanawiałem się nad wyprawą. Ten sezon to jakieś 3 000 sztuk jak do tej pory. Zapas (2 000) nie starczy do końca sierpnia.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1675
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Mi się dzisiaj zgarnęło wiele niecenzuralnych słów od Yamrta za porównanie pointeda do exacta. A później Krzysiu (który ze sztejera nie trafia w kz 40) zabrał mi TXa :!: i załadowawszy śrut crosmana położył z klęczącej figurkę kz 25mm ustawioną na 30m :lol:
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
ODPOWIEDZ