Obrazek

Exact

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

Wiesz - ja po prostu kupiłem Tomitexa i Crosmana przy kupowaniu bodaj lunetki w kolbie.
fakt, że jest wybór, ale na pierwsze przestrzelanie uznałem, że wystarczy. Założę się, że każdym śrutem większość z Was strzelałaby lepiej niż ja strzelałbym z JSB.
Aczkolwiek za jakieś 2 tygodnie będę miał dostęp do neta i sam będę widział (bądź nie) różnice w strzelaniu przy odległości większej niż 10m. Jeśli będzie różnica to znaczy, że coś już umiem. Jeśli nie będzie różnicy to znaczy, że śrut nie ma dla mnie znaczenia :P
HW90 + Vortex Crossfire II 4-12x40
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

bern pisze:[...]Założę się, że każdym śrutem większość z Was strzelałaby lepiej niż ja strzelałbym z JSB. [...]
Ja bym się nie zakładał.. :)
Problem w tym, że jeśli nie umiesz się powtarzalnie składać a srut lat gdzie che, to nie wiesz czy to Twoja wina i musisz coś poprawić, czy śrutu i trzeba próbować jeszcze raz..
Przy dobrym rucie masz do wyboru że Albo Ty, albo.. ..Ty. :)
Bo na małym dystansie to nawet Hatsan strzela "w dziurkę".. ;)
No.. chyba że się go bele czym karmi.. :hihi:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

Czyli już wiesz o czym mówiłem od początku :P?

Odnośnie "zakładu". Ja po prostu twierdzę, że jestem na tyle słaby, że śrut mi mocno nie pomoże, a Ty tyle lepszy, że Ci nie zaszkodzi w takim pojedynku.
HW90 + Vortex Crossfire II 4-12x40
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Oj zaszkodził by.. zdziwił byś się.. ;)
Śrut jest akurat bardzo ważny..
jak tylko wróci mi mój TX to zrobię testa KTK VS Exact i zobaczymy na ile te nasze dywagacje sa spójne.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

I tak mniej by mi pomógł niż Tobie zaszkodził :P zaproponowałbym zakład, ale nie chcę się pogrążać, bo tak czy tak przegram. Albo okaże się, że strzelam jak totalna dupa (bliskie prawdy zapewne), albo śrut mi tyle pomoże, że specjalnie strzelisz gorzej.
W każdym razie sam twierdzę, że KTK który mam jest gorszy niż tomitex, który wystrzelałem.

w każdym razie kwestia INWESTYCJI w śrut wyjaśniona?
HW90 + Vortex Crossfire II 4-12x40
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

bern pisze: kwestia INWESTYCJI
Nie do końca . Teraz poważnie , nic Ci to nie da , że kupisz X puszek śrutu o kal . np. 4,53 bo ten śrut nie będzie latał w Twojej lufie mało tego śrut w kal. 4,53 wychodzi z fabryki z iluś matryc . Teraz chodzi o to żebyś kupił to X puszek z danej matrycy i miał święty spokój , a zapomniałem jeszcze o materiale do testowania .
Tak to się robi , przynajmniej tak mi się wydaje . Dla mnie koniec i tak jak powiedział Mamut nikt nie mówił , że będzie tanio .
Grupa "Beaver"
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

yamrt pisze:
bern pisze: kwestia INWESTYCJI
Nie do końca . Teraz poważnie , nic Ci to nie da , że kupisz X puszek śrutu o kal . np. 4,53 bo ten śrut nie będzie latał w Twojej lufie mało tego śrut w kal. 4,53 wychodzi z fabryki z iluś matryc . Teraz chodzi o to żebyś kupił to X puszek z danej matrycy i miał święty spokój , a zapomniałem jeszcze o materiale do testowania .
Tak to się robi , przynajmniej tak mi się wydaje . Dla mnie koniec i tak jak powiedział Mamut nikt nie mówił , że będzie tanio .
Ty siebie czytasz, czy forum też? Czy dla zasady nie przyznasz, że gadasz od rzeczy i będziesz dowodził tezy, której nie podważam?
mam po raz 3 cytować o której "inwestycji" kolegi mówię, żeby do Ciebie dotarło, że nie chodzi mi o strzelanie, a o pomysł zarobku który wymyślił i pokazał przeliczenia kolega Luteres 3 strony wcześniej?
zacytuję, tylko pewnie zostanę posądzony o spam.
Luteres pisze:Jarku, biznes tylko przy dużych ilościach.

Załóżmy, że Pan X ma 100km do Bohumina, jedzie tam swoją Corsą 1.x która pali 5l (przyjmijmy 30zł/100km). Za transport da 60zł, puszki po 23 kupi po 28 sprzeda, zeby wyjsc na zero musi sprzedać 12 paczek (nie licząc czasu). Powiedzmy, że corsa leci 120km/h + zgubienie się wyjdzie koło 2h. Aby te 2h były naprawdę opłacalne powinna wpaść chociaż stówa, na co trzeba 20 paczek. Teraz tylko kto kupi 32 paczki? W mgnieniu oka to one nie zejdą. Żeby Pan X zakupił 32 paczki musi mieć 736zł.. na śrut. Więc zanim będzie zysk Pan X będzie miał zamrożone 736 zł na.. miesiąc? Jak się ma oszczędności to śmiało można kupić górę Exacta, inaczej kicha.
Dalej uważam, że te 5 zł na paczce będzie mu ciężko zarobić (nie licząc tego na kim zamierza zarabiać) i wg mnie jest to wątpliwy interes.
HW90 + Vortex Crossfire II 4-12x40
Awatar użytkownika
Luteres
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Luteres »

Mnie tu proszę w waśnie nie wciągać, ja chcę analitykować w przyszłości, stąd te wyliczenia.. :P
Zainteresowany HW40.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

bern, skąd u Ciebie tyle agresji :?: Zalecam więcej szacunku do innych użytkowników tego forum :cisza:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

Agresji? 2 strony tłumaczę, że czegoś nie powiedziałem, a kolesiowi się nie chce przeczytać tylko ciągnie swoją bajkę i udowadnia tezę, którą sam wymyślił i której ja nie neguję.
HW90 + Vortex Crossfire II 4-12x40
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

bern pisze:[...]Dalej uważam, że te 5 zł na paczce będzie mu ciężko zarobić (nie licząc tego na kim zamierza zarabiać) i wg mnie jest to wątpliwy interes.
No.. wiesz nie wiem ile zarabiają inni, ale wydaje mi sie że więcej jak te 5 złotych na paczce.. starczy zerknąć na cenę exacta do kolby czy militariuf.. albo na takie aledrogo np.. :)
Patrząc od strony ekonomicznej to jedyne co sie NIE opłaca.. to.. kupować detalicznie.. :)
Jak się kopsniesz do Bohumina i przywieziesz 1k paczek to tą piątke zarobisz bez zająknięcia.. a jakbyś to przywiózł do mnie - to nawet wyciągną byś 15pln na paczce.. tylko po co.. ?
Ale na szczęście wielu kolegów pomagających nam w zbiorowych zakupach, wychodzi z założenia że starczy jak się obiad i paliwo wróci - dzięki temu możemy się cieszyć świetnym śrutem za małe pieniądze.. :)
I chwała im za to. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Jarek powraca
Posty: 70
Rejestracja: 24 kwie 2014, 17:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarek powraca »

Jejku... muszę uważać co piszę, bo przez jedną wypowiedź teraz taki offtop sie zrobił :D

Co do słów

Kod: Zaznacz cały

W sumie mógłby ktoś dobry interes zrobić z przywózką śrutu, bo w Rzeszowie exact kosztuje 30 zł, a w bliższym mi Strzyżowie 33 zł
Miałem oczywiście na myśli kogoś kto jedzie tam na zawody sobie postrzelać i przy okazji weźmie "pamiątki" z JSB, a nie kogoś, kto specjalnie po śrut jedzie taki kawał drogi :hihi:
Oczywiście dla znajomych cena taka sama jak zakupu, ale tam innym można z 23 na np. 26-7 podnieść. Sprzedający zadowolony, bo zawsze pare groszy wpadnie, a i kupujący ma "niewytrząchany" śrut po fajnej cenie 8)

Wiem, że pewnie to podchodzi pod jakiś paragraf, bo nie odprowadzamy podatku od dochodu do koryta na Wiejskiej, ale ...

to tylko spekulacje :bobas:
Był (2007-2013): Hatsan mod. 70 + full Alchemik + Point Precision 3-12x42 AO
Był (2014-2019): HW 95 Lux a'la Alchemik + DOE 3-9x40 AO
(2019 - 2021): rozbrojony
(2022 - obecnie) : Haenel 303 - odrestaurowany 35 latek :)
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Jarku powracający, to niedrogo macie :lol:
W Tarnobrzegu rekordowa cena za puszkę Exacta to było 43 PLN :zdziwko:
Kolega gdzieś w Rzeszowie kupuje po 25 PLN, dopytam się gdzie i dam Ci znać.
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

Mamutowicz pisze: No.. wiesz nie wiem ile zarabiają inni, ale wydaje mi sie że więcej jak te 5 złotych na paczce.. starczy zerknąć na cenę exacta do kolby czy militariuf.. albo na takie aledrogo np.. :)
Patrząc od strony ekonomicznej to jedyne co sie NIE opłaca.. to.. kupować detalicznie.. :)
Jak się kopsniesz do Bohumina i przywieziesz 1k paczek to tą piątke zarobisz bez zająknięcia.. a jakbyś to przywiózł do mnie - to nawet wyciągną byś 15pln na paczce.. tylko po co.. ?
Na kolegach nie wolno zarabiać, więc takie rozważania o 15 zł są nieetyczne :P
na allegro 23,49
http://allegro.pl/wyczynowy-srut-jsb-ex ... 84360.html
czyli zostaje 49groszy zysku na paczce przy zakupie za 23 ;)
i ja o tym od początku mówię, że może być ciężko na tym zarobić, bo na forum się nie zarabia, a na allegro ciężko dorównać hurtownikom.

i nie podważam "cudowności JSB" :D
HW90 + Vortex Crossfire II 4-12x40
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Płacę 25 zł za 250 szt więc za taką paczkę 4,5 mm i 500 szt musiałbym zapłacić 50 zł.
A wy się tu kłócicie o 5 zł. Dajcie spokój :cisza:
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
ODPOWIEDZ