Obrazek

Hatsan 55 vs. 55 Combo

Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Hatsan 55 vs. 55 Combo

Post autor: Koval »

Witam.
Jak to mawiają kto pyta nie błądzi.
Powiedzcie mi czym tak dokładnie się one różnią oprócz znanej wszystkim
różnicy w długości i to ,że 55 Combo ma system od 35.
Czym te systemy się tak naprawdę różnią?
Łoże i lufa z kostką są identyczne w obu modelach?
Ponieważ nie mam karabinka sprężynowego myślę cały czas o Slavi 634 ,ale może przejściowo pobawiłbym się Hatsanem z tym ,
że w grę wchodzi tylko drewienko.
Nie chcę też wydawać zbyt dużo kasy (tzn. potem stracić) ,poza tym lubię krótkie karabinki.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Logan

Post autor: Logan »

Krótsza komora sprężania więc moc dużo mniejsza nawet po tunningu... Tak mi się przynajmniej wydaje. To zasadnicza różnica. Co do drewienka... mi polimer nie przeszkadza a skoro to i tak przejściowo do Slavi to może jednak polimer będzie lepszy i nie będzie tak szkoda na eksperymenty, bo Hatsan w drewienku wcale nie jest dużo tańszy od nowej Slavi 631 (około 450 - 500 PLN).
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Komora sprężania jest krótsza bodajże o 10cm czyli o połowę :!:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Polimer odpada dość mam już plastiku :P .
A jeżeli chodzi o cenę wersji Combo ,to można na allegro kupić po niżej 300zł.
Jeśli chodzi o bebechy to tylko krótsza komora? Uszczelka ,tłok ,prowadnica takie same jak w nowych hatsanach ,no ewentualnie krótsze.
A jak jest z modułem spustu jest taki sam ,regulowany?
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
m@rio
Posty: 101
Rejestracja: 14 cze 2006, 11:22
Lokalizacja: Wronki

Post autor: m@rio »

Jezeli lubisz krotsze karabinki i zastanawiasz sie nad h55 combo to moze odrazu kup h35. Powinno wyjsc taniej a to praktycznie to samo. Roznia sie tylko lozem.
H35 + Delta Optical 3-9x40
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
W tym sęk ,że łoże 55-tki mi się podba i nie biorę innych modeli pod uwagę.
I jeżeli kupię to tylko 55 ,dlatego pytanie dotyczy tego modelu ,pozostaje kwestia
która wersja. A może ktoś miał w rękach i strzelał z obu wersji ,jakie wrażenia?
Interesuje mnie czy "moc" jest znacznie mniejsza z Combo i jak z odrzutem i celnością.
Systemy są dokładnie takie same po za różnicą w rozmiarach?
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Z tego co się orientuję to Combo ma około 10-11J. Jest to informacja zasłyszana a nie sprawdzona przeze mnie :)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Ponieważ nie mam karabinka sprężynowego myślę cały czas o Slavi 634 ,ale może przejściowo pobawiłbym się Hatsanem z tym ,
że w grę wchodzi tylko drewienko.
Miałem Hatsana 55 w drewnie, mam Slavię i z czystym sumieniem polecam Ci tą drugą. Jest trochę droższa ale jeżeli masz możliwość, to według mnie warto do niej dopłacić. :)
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
I tak prawdopodobnie zrobię Krystian ,wpadłem na pomysł z tym Combo bo niedrogi i przejściowo mógł by być ,jeżeli miałbym kupić pełną wersję 55-tki to już niedaleko do Slavi. Ponoć W-wa MK.Szuster za 450zł. No i Slavię 634 taniej można poprawić bo zestaw u Tonia bez uszczelki to 80zł.
No Tomek jeżeli 10-11J to wcale nie tak źle ,jeżeli szedł by za tym mniejszy odrzut i system byłby taki sam (tzn. jak pisałem poza rozmiarem ,nowy tłok ,regulowany spust) to jednak rzecz warta rozpatrzenia przy cenie ok. 300zł.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

tomaschek30 pisze:Z tego co się orientuję to Combo ma około 10-11J. Jest to informacja zasłyszana a nie sprawdzona przeze mnie :)
Duże Hatsany mają tej energii niewiele więcej. Ostatnio miałem przyjemność z H55, który (o dziwo) miał Vo 178m/s czyli niecałe 9J. I też się miodnie strzelało. :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
jaborowy
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2006, 13:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: jaborowy »

Ja kupiłem wersje długą 55S za 365zł :) , teraz jest juz za 390zł :( na http://www.skorpio-wiatrowki.pl/catalog ... cts_id=274. Do tego przysłali mi futerał i lunetke (co prawda lipną ale zawsze). Więc czy opłaca się oszczedzać 100 zł i mieć słabszą wiatrówke :mysli: ?
Jarek B.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

miałem ookazję postrzelać z modelu 33, to to samo co 35 tylko w polimerze. Moc znacznie mniejsza, za to kop porównywalny do H70-sprężynma ta sama tylko 3 cm krutsza, spust starego typu naprawdę bardzo twardy. Jeśli naprawdę zależy ci na krutszym modelu to H55 z koniecznie nowym typem spustu, a jeśli nie to po prostu H70 ze słabszą spręzyną napewno będzie spisywał się ok.
AA TX200 HC
olkrzys
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: olkrzys »

Mam Hatsana 55combo a mój brat 55.Jeden i drugi spust nowego typu.Po wyjęciu z pudełka mój Hatsan strzelał nie gorzej niż długi 55(troczę strzelany) jednak po wystrzelaniu ok.1500śrutu moc nieco spadła.Dotarł już do mnie zestaw od Hogana jutro go montuję w weekend porównanie.Po niedzieli napiszę co wyszło.
H 55 short plus AGS 4x40 plus PET plus zestawik od Hogana
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
To super właśnie o takie informacje chodzi -"Mam Hatsana 55combo a mój brat 55.Jeden i drugi spust nowego typu."
Fajnie by było gdybyś zrobił opis montażu zestawu z fotkami oraz test krótkiej 55-tki ,jeszcze lepiej w teście porównał oba karabinki. Mało jest informacji o krótkiej wersji 55-tki ,zapewne wiele osób z checią dowiedziało by się coś więcej o tym karabinku.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
olkrzys
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: olkrzys »

Co do opisu montażu zestawu to powiem szczerze że nie wiem czy ma to sens bo temat już był przerabiany a test i uwagi na temat zachowania się karabinka przed i po zabiegu oraz konfrontację z 55 zamieszczę po niedzieli.
H 55 short plus AGS 4x40 plus PET plus zestawik od Hogana
ODPOWIEDZ