Obrazek

Skif Anics 3000

ogólne informacje o najpopularniejszych modelach wiatrówek
Dexter
Posty: 35
Rejestracja: 07 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Zawiercie

Pistolet...

Post autor: Dexter »

Witam , no i stało się - zachorowałem na pistolet (oczywiście wiatrówkę) , chciałbym kupić coś na "naboje" CO2 , przejrzałem oferty różnych sklepów , allegro i nie mam pojęcia co wybrać , więc zwracam się do was - bardziej doświadczonych i obeznanych w temacie .
Powiedzmy że chce wydać na ten cel +/- 500 zł za sam pistolet (w cenę nie muszą wchodzić akcesoria ) jakie firmy polecacie , jakie modele i dlaczego , linki czy to do aukcji na allegro czy do sklepów mile widziane .
Strzelectwo mnie wciągnęło , a że warunki mamy jakie mamy i z Hatsanem raczej do wiosny na strzelanie się nie udam przydał by się jakiś środek zaradczy do postrzelania w domu czy na spacerku z psem (oczywiście nie do psa :) ) po prostu wziąć z sobą puszkę po p... coli i "zmasakrować" ją na skraju lasu (uroki mieszkania z dala od miasta )

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelkie sugestie.
Obrazek
Awatar użytkownika
opusDead
Posty: 170
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:06
Lokalizacja: Czewa

Post autor: opusDead »

Najlepszy i najcelniejszy pistolet/replika to UmarexWalther CP 88. Zdecydowanie lepszy wybór niż defektujące: Beretta lub Colt 1911.
Nieźle strzela i daje niezłą zabawę Walther CP 99 Compact z blow-back. Ale jest niecelny.
Fajnie zrobiony jest Baikał Makarov- na oryginalnych częściach. Ale tez koszmarnie niecelny.

Ja nie widzę kłopotów w strzelaniu zimą. Nawet w największe mrozy.
Pamiętaj, że Co2 szybko się kończy przy takiej zabawie i kilkakrotnie przewyższa cenę zabawy Hatsanem.
Pearl Jam - Chorzów 2007 - Spin the black...
tom
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2006, 10:08
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: tom »

Ciekawy jestem na jakiej podstawie kolega twierdzi że colt jest gorszy niż cp88. Colta posiadam od kilku miesięcy(obecny przebieg około3 tys ),kupiony jako używany na allegro i kłopotów z nim jakoś nie mam. Co do celności jest dużo celniejszy od cp88 (porównywany z cp 88 kolegi).
Tx200HC, Diana 54ak, colt 1911, fwb65, .36 , .45
Awatar użytkownika
opusDead
Posty: 170
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:06
Lokalizacja: Czewa

Post autor: opusDead »

Na jakiej podstwie?
Na podstawie 2 przypadków zepsucia mechanizmu blokującego. Dodatkowo na opinii serwisanta, który potwierdza, że Colt lubi defektować.

Beretta natomiast zupełnie inaczej strzela na single- i zupełnie inaczej na double-action. Rózne prędkości.

Najmniej defektuje CP88 i jest zdecydowanie najcelniejszy (to nie tylko moja opinia, ale i sprzedawcy/serwisanta)- strzela równie dobrze co mój HW40. Competition jest jeszcze celniejszy. CP88 ma b. dobry mech. spustowy. Lekki zarówno na sinle- jak i double-action.

Ja w ogóle odradzam pistoleciki na Co2 z powodu kosztów. Ale zdecydowanie polecam CP88. Same pozytywne opinie.
Pearl Jam - Chorzów 2007 - Spin the black...
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Ja posiadam to co w stopce czyli Berette m84 taka zwykla plujke na CO2 i jestem z niej zadowolony :D z 15m kazda kulka laduje w takim wielkim plastykowym "sloiku" po joysticku :P i to co pisza na iwebie, ze widac kulki jak leca to basn i legenda. Kulke widialem tylko raz, jak na dworze bylo -1 a ja poszedlem strzelac. Przy normalnych warunkach pogodowych i normalnej tem kuleczki nie widac :D
Bezbronny
Dexter
Posty: 35
Rejestracja: 07 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Dexter »

Witam , co do kosztów to chyba nie jest tak źle jeden nabój co2 kosztuje 1,80 a w większych opakowaniach (kilkanaście sztuk w paczce) wychodzi jeszcze taniej , na pudełko śrutu (250 szt. ) potrzeba 3 naboje czyli ~ 5zł więc nie jest tak źle .

Dodam jeszcze iż zależy mi na realiźmie , czyli blow backi mile widziane , nie chce czegoś co będzie "monolitem" z nieruchomym zamkiem. Co do celności to nie musi być idealna , ważne żeby z tych 10m dało się w puszkę trafić , czy postrzelać w tarcze w kulochwycie w domu (odległość raptem kilka metrów) . Co do wyglądu to lubie nowoczesne konstrukcje (glocki , walthery P 99 etc. )

Pozdrawiam i dziękuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Jak realizm to Walther PPK/s badz CP 99 Compact badz Desert Eagle Magnum (on tez ma blow backa ale magazynek to wianuszek) Innych z blow backiem, ktore mozna polecic nie znam.
Bezbronny
Dexter
Posty: 35
Rejestracja: 07 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Dexter »

Ok. dziękuje wam wszystkim bardzo , decyzja podjęta - CP 99 Compact - zamawiam w przyszłym tygodniu , więc możecie się spodziewać krótkiego testu :)

[ Dodano: 2007-01-31, 20:56 ]
a jak wygląda sprawa użytkowania takiego cuda , czy osiągi spadają pod koniec "naboju" co2 ? i chyba jak się już taki nabój zamontuje to trzeba go wystrzelać nie można zostawić na kilka dni żeby go dokończyć ?

ehh znowu wam głowy pozawracam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

re

Post autor: arturio111 »

Cześć, ja miałem desert eagle compact. Po miesiącu z nabojem padły uszczelnienia. Generalnie panuje opinia że nie powinno się zostawiać naboju z gazem. A pod koniec (po ok 60 strzałach) widać dosłownie śrut więc więcej nie ma sensu. To samo było w moim desercie jak i w crosmanie kolegi. Przygotuj się na jedno strzelanie średnio 3 sztuki gazu plus ok 200szt śrutu :)
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Dexter
Posty: 35
Rejestracja: 07 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Dexter »

w takim razie nie ma się co zastanawiać trzeba od razu kupić pakę 25 naboi i z 1000 sztuk śrutu na początek , ale i tak koszty nie są wielkie (25 naboi = 49 zł , w zestawie z pistoletem jest 500 sztuk śrutu , dokupię 2 paczki po 500 każda 10 zł - na początek wystarczy :) ) jeśli ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z tego typu wiatrówkami będe wdzięczny za wszelkie rady
Obrazek
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Mikrus pisze:i to co pisza na iwebie, ze widac kulki jak leca to basn i legenda.
Przy dobrym oświetleniu (mocne słońce - widać śruty wystrzelone z HW40 (3J na Exact)).
Ostatnio miałem nawet przyjemność oglądać latające śruciki z 15J PCP. Warunek: karabin bezodrzutowy i jasne tło (np biała kartka). Przy odrobinie dobrych chęci widać przemykający śrut.
Także lecącą kulkę "wydaje mi się" można dostrzec bez problemu. Od strony strzelającego ofkoz :D
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
opusDead
Posty: 170
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:06
Lokalizacja: Czewa

Post autor: opusDead »

Z karabinków bliskich 17J widać śrutu w dobrych warunkach,a co dopiero z pistolecików.
Pozdro
Pearl Jam - Chorzów 2007 - Spin the black...
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

tym bardziej że śrut pistoletowy to miedziowana kulka pięknie odbijająca światło :) odrobina słońca i iskierki pięknie latają
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Dexter
Posty: 35
Rejestracja: 07 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Dexter »

a co myślicie o porysowaniu lufy w CP99 compact , warto ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Springfield7.62
Posty: 296
Rejestracja: 12 sie 2006, 9:34
Lokalizacja: Okolice Krosna

Post autor: Springfield7.62 »

Mógłby ktoś wrzucić tarczę ze strzelania na 10m z CP99 Compact? Interesuje mnie jak jest z celnościa w tym modelu.
Hatsan 80s + Belomo 6x42 Mil-Dot + Drwienko CUSTOM w budowie...
ODPOWIEDZ