Obrazek

jakas nowe otwarte,lepsze??

m@rio
Posty: 101
Rejestracja: 14 cze 2006, 11:22
Lokalizacja: Wronki

Post autor: m@rio »

Sprobuj poprostu dokrecic srube mocujaca szczerbinke do kostki. Byc moze ze przez czas strzelania sie poluzowala. Mi tez szczerbinka sie ruszala ale jak to dokrecilem to jest ok do tej pory.
H35 + Delta Optical 3-9x40
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

rase pisze:na początku były dobre....ale sie rozluzowały.Nie w poziomie regulacji to lata(chociaz mam zastrzezenia do wykonania) tylko lata cała szczerbinka około 0,5 do 1mm w poziomie...dobrze w miare obrazowo to opisałem?? :mysli:
No niezbyt... :?
To w końcu co tam lata w pionie czy poziomie?
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
rase
Posty: 15
Rejestracja: 19 cze 2006, 22:18
Lokalizacja: Kielce

Post autor: rase »

nie blaszka od szczerbinki ,tylko cała szczerbinka lata...jest dobrze przykręcona na kostce,ale jest luz na tej drugiej śrubie ( do reg. wysokości) i na tej właśnie lata w poziomie tak jak pisałem 0,5 do 1mm.... ale czy to ma znaczenie :> myśle że raczej nie. zeby z otwartych na 30m celować przyzwoicie musiał bym mieć sokoli wzrok, lub zooma w oku jak terminator lol ...heh..
H80s z otwartych,chwilowo tesco te małe,cały środek nowy;)
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Szczerbinka w Hatsanach jest tak skonstruowana, że jedna śruba trzyma szczerbinkę na miejscu (na kostce), a druga - ta od regulacji zapewnia odpowiednią wysokość szczerby.
Jest jeszcze jeden element, dzieki któremu wszystko działa tak jak trzeba; jest nim plastikowa podkładka na sprężynce, która niejako "odpycha" cały mechanizm szczerbinki od karabinka (od spodu).
Sprawdź czy przypadkiem nie pękła tam ta sprężynka. Bo jeśli dobrze trzyma, to nie powinno być takich rozjazdów (aż! 1mm).
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
rase
Posty: 15
Rejestracja: 19 cze 2006, 22:18
Lokalizacja: Kielce

Post autor: rase »

własnie na tej drugiej śrubie(od regulacji w pionie) są luzy w poziomie,ten gadżecik plastikowy jest w porzadku,sprawdzałem teraz...to tak jakby otwór w szczerbince był za duży na tą śrube od regulacji.Myśle że coś podkleje i bedzie dobrze... :] :mysli:
H80s z otwartych,chwilowo tesco te małe,cały środek nowy;)
Oli
Posty: 162
Rejestracja: 30 maja 2006, 17:48
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Oli »

rase pisze:własnie na tej drugiej śrubie(od regulacji w pionie) są luzy w poziomie,ten gadżecik plastikowy jest w porzadku,sprawdzałem teraz...to tak jakby otwór w szczerbince był za duży na tą śrube od regulacji.Myśle że coś podkleje i bedzie dobrze... :] :mysli:
W mojej 80-tce byo dokładnie tak samo tylko zbytnio się tym nie przejąłem bo strzelam z lunetą.
Może to jakaś wada fabryczna właśnie modelu 80?
Pozdrawiam
HW 100T + MTC Viper 10x44 IRS
Był Hatsan 80s Tuning
Rider
Posty: 5
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:03
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Rider »

w mojej 80 jest tak samo...
hatsan 80S
Awatar użytkownika
rase
Posty: 15
Rejestracja: 19 cze 2006, 22:18
Lokalizacja: Kielce

Post autor: rase »

Oli pisze:
rase pisze:własnie na tej drugiej śrubie(od regulacji w pionie) są luzy w poziomie,ten gadżecik plastikowy jest w porzadku,sprawdzałem teraz...to tak jakby otwór w szczerbince był za duży na tą śrube od regulacji.Myśle że coś podkleje i bedzie dobrze... :] :mysli:
W mojej 80-tce byo dokładnie tak samo tylko zbytnio się tym nie przejąłem bo strzelam z lunetą.
Może to jakaś wada fabryczna właśnie modelu 80?
Pozdrawiam
to tasco co masz to długo ci juz wytrzymuje???przerabiałeś coś?? bo jak nie skołuje sobie jakis fajnych otwartych za tanie pieniądze to kupie sobie jakiś bazar...
H80s z otwartych,chwilowo tesco te małe,cały środek nowy;)
Oli
Posty: 162
Rejestracja: 30 maja 2006, 17:48
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Oli »

O dziwo ten bazarek wytrzymał juz około 1500 śrucin i dzielnie sie trzyma.
Chyba trafiłem na bardziej udany model.
Zmieniłem tylko spężynki przy śrubkach regulacji krzyża bo same sie przestawiały i teraz jest ok.
Na dniach czekam na inna lunetkę więc jeśli chcesz tą to daj znać na priva oddam ją za przysłowiową paczkę śrutu.
Pozdrawiam
HW 100T + MTC Viper 10x44 IRS
Był Hatsan 80s Tuning
Awatar użytkownika
rase
Posty: 15
Rejestracja: 19 cze 2006, 22:18
Lokalizacja: Kielce

Post autor: rase »

http://www.allegro.pl/item112980804_lun ... tanio.html a takie coś kiedy sie rozsypie;) ze 3 paczki śrutu wytrzyma? coś trzeba rozbierac i podklejac??? lepsze od tego tasco 4x20?? a takie coś????----->>>http://www.allegro.pl/item111979000_lun ... 99_zl.html za tą kase sie opłaca???
Ostatnio zmieniony 29 cze 2006, 15:35 przez rase, łącznie zmieniany 1 raz.
H80s z otwartych,chwilowo tesco te małe,cały środek nowy;)
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

To to samo, tylko nazwa inna ;P , zależy jak się trafi.
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
ODPOWIEDZ