Obrazek

Haenel 312

Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Sprawdź to najlepiej na Exact'ie. Nie jest to idealny śrut, ale lepszego nie ma (możesz sprawdzić na śrucie Daystate albo AirArms - ale 10gr za śrut, to trochę przegięcie ;) )

No fakt 17m/s to bardzo dużo, zważywszy, że to karabin o relatywnie niewielkiej energii.
Napisz jeszcze jak te 17 było wskazywane. Czy cały czas miałeś odskoki po 5-8-15m/s czy trzymał pewną prędkość i od czasu do czasu coś odskoczyło.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Wierzbin pisze:Napisz jeszcze jak te 17 było wskazywane. Czy cały czas miałeś odskoki po 5-8-15m/s czy trzymał pewną prędkość i od czasu do czasu coś odskoczyło.
Wszystko masz ładnie przedstawione w formie graficznej w moim poprzednim poście...
Jutro zrobię jeszcze pomiary na Tomitexie LOK (Exact trochę za drogi jak dla mnie). Jeżeli nie będzie poprawy to ma zamiar zrobić generlany przegląd sprzętu. Podejrzewam. że winowajcą może być antyodrzut.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Dude pisze:Wszystko masz ładnie przedstawione w formie graficznej w moim poprzednim poście...
No nie za fajnie to wygląda.
Na Helkach się nie znam, może uszczelka jest już nadwyrężona... :?
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Zrobiłem pomiary na Tomitexie płaskim gładkim. Oto wyniki:
Obrazek
Poprawę widać już na pierwszy rzut oka.
Rozrzut prędkości dla 30 strzałów wyniósł 6 m/s. Karabinek był jednak wyjęty prosto z szafy i widać, że potrzebował około 10 strzałów by się 'rozgrzać' i ustabilizować prędkość. Gdyby nie brać ich pod uwagę, to rozrzut prędkości wynosi tylko 4 m/s. Ale mi ulżyło :D
Podsumowując, winowajcą był zapewne śrut Gamo Pro Match. Choć na pierwszy rzut oka robi naprawdę dobra wrażenie, nie polecam go nikomu :nie:
ODPOWIEDZ