Obrazek

Czy Vomz 8X56 trzyma zero ?

Spam, Archiwum Forum.
Zablokowany
Borys660
Posty: 19
Rejestracja: 18 maja 2006, 17:25
Lokalizacja: Gdynia

Czy Vomz 8X56 trzyma zero ?

Post autor: Borys660 »

Posiadam Vonza 8X56 osadzonego na Hatsanie 70.
I co ciekawego. Z początku nie mogłem wyzerować bo trafić w tarczę było niemożliwością. Zmieniałem montaże i podkładałem podkładki z kliszy. I było prawie już dobrze. Skupienie na 10 m ,,prawie" przyzwoite. Odkładam karabinek, idę na obiad i co po obiedzie ? Na dystansie 15 m nie trafiam w kartkę A4. Odchyłka od środka tarczy idzie skosem do góry na ok 1.5 m ( słownie : półtora metra ) . Ręce opadają !!!
Co z tym fantem zrobić ?
Proszę o rady a nie o pocieszenia :wnerw:
H70 + Vomz 8x56
Awatar użytkownika
dziubek
Posty: 72
Rejestracja: 05 cze 2006, 20:48
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: dziubek »

Witam. Czytając twoje poprzednie posty wnioskuje, że lupkę masz już od jakiegoś czasu i wczesniej było dobrze? Spróbowałbym zdjąć lunetkę i zdrowo nią potrząsnąć, czy coś w środku nie lata.
Hatsan 80 S + Leapers 3-9x32 + CP99 Compact
Borys660
Posty: 19
Rejestracja: 18 maja 2006, 17:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Borys660 »

Lunetkę mam od roku, ale zadawalałem się strzelaniem z otwartych. Po wymianie lufy zostałem bez muszki co też zmusiło mnie do założenia lunetki. Lunetka była ( wyglądała ) na nową lecz kaprysiła od samego początku. Kupiona była na Allegro, więc gwarancji szukać można jak wiatru w polu. Najpierw myślałem że to podwójny montaż jest niesymetryczny, kupiłem pojedyńczy i sytuacja była podobna. Metodą prób i błędów podkładałem lub wyjmowałem kawałki kliszy lecz Vomzik robił wszystko po swojemu :wnerw:
H70 + Vomz 8x56
dArOo
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2006, 12:22
Lokalizacja: Rzerzęczyce

Post autor: dArOo »

Tak na moje oko to masz juz po lunecie :|
Skoro nie trzyma Ci zera i robi posiew no to ja widze tylko taka możliwość :/
No chyba ze koledzy co posiadają ten sprzęt coś ci poradzą co z tym fantem zrobić :P
Slavia 634 (tunning) + PP 3-12x42A0
Borys660
Posty: 19
Rejestracja: 18 maja 2006, 17:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Borys660 »

Podejdę jeszcze z nim do serwisu. Może oni coś z tym fantem zrobią
H70 + Vomz 8x56
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Prawdopodobnie luneta padła. To samo (identycznie) miałem z Deltą-wyregulowałem zero. krótka przerwa i znowu trzeba regulować. Na początku myślałem, że coś nie tak z karabinkiem, że musi się "rozgrzać"-np uszczelka jest zużyta i po paru strzałach "układa się".
Jednak w moim przypadku to na 100% były pierwsze objawy końca żywota lunety.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Zablokowany