Obrazek

Warszawa - a moze jakieś spotkanko?

Informacje o planowanych spotkaniach, zdjęcia i opisy.

Moderator: Koval

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Funky_Koval
Posty: 132
Rejestracja: 14 cze 2006, 9:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Funky_Koval »

Co do chwytu lewej to ja nie zaciskam chwytu (bo chyba to uwazasz za blad). Drewno sobie swobodnie lezy na dloni w ktorej moze sie w miare swobodnie poruszac podczas odbicia. Wszystko wedlug rad WojoHunta umieszczonych na jego stronce. Lunetka takze skalibrowana przy tym samym chwycie i to dla mnie dziala. Odkad zaczalem sie stosowac do tych rad systematycznie poprawiam wyniki. Pozostal efekt plywajacej (malo wycwiczonej) reki (lewej). Gdy zdolam ja przekonac by utrzymywala cel w krzyzu wyniki pewnie znow sie poprawia. Chcialbym jeszcze zeby ktos doswiadczony (moze Madrian) wypowiedzial sie o technikach trzymania broni i o pozycjach strzeleckich - zalety, wady i sposoby chwytu przy kazdej pozycji. Pozatym jestem otwarty na konstruktywna krytyke. Tu przy okazji: Logan - nie narzekaj. Robilem w gimpie co moglem by te zdjecia sie dalo pokazac a Ty nie doceniasz ;)
Strzelam do puszek po piwie hem... bezalkoholowym;)
Logan

Post autor: Logan »

PS: Właśnie przyszła mi do głowy myśl... zastanawiam się jak by się strzelało z usztywnionym czymś nadgarstkiem... np. skurzaną rękawiczką z przedłużonym i usztywnionym zarękawiem... coś w rodzaju karwasza przypiętego do rękawiczki...

[ Dodano: 2006-07-07, 17:49 ]
nie narzekam... następnym razem wzmę moją pstrykałkę...
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Co do chwytu lewej to ja nie zaciskam chwytu (bo chyba to uwazasz za blad)
Nie, chodzi mi o to, że cały ciężar karabinka unoszony jest siłą mięśni. Przez to ręka szybko się męczy i drga. Lepsza jest pozycja w której strzelec jest jakby statywem pod broń.
Wszystko wedlug rad WojoHunta umieszczonych na jego stronce
O którą stronę chodzi?
Awatar użytkownika
Katharn
Posty: 68
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Katharn »

Tak się tu Panowie rozpisujecie o technice trzymania, strzelania - a nikt nie mówi co to za dzierlatka stoi na jednym zdjęciu i tak dzielnie fuzję trzyma :D

Katharnik domagać się wyjaśnień :radocha:
AA Pro-Sport + AGS 3-12x44 Tactical MilDot
Kiedyś był:
Hatsan 70S + Bazar 3-7x28
Logan

Post autor: Logan »

mój "sprzęcik" rotfl tak dzielnie trzyma Magda... druga połówka Funkyego więc nie dotykaj :p... i nie drukuj sobie zdjęcia pełnowymiarowego :p
Awatar użytkownika
Cyberstrzelec
Posty: 89
Rejestracja: 05 cze 2006, 22:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cyberstrzelec »

Panowie! Nie bylo mnie na forum dwa dni a już takie kwiatki. Na strzelaniu nie byłem, wytłumaczylem się Loganowi przez telefon (zawalili mnie robotą). A co do postawy. PANOWIE!!! Dude zaprezentował wam PRAWIDŁOWO WYKONANĄ POSTAWĘ STOJĄCĄ!!!
Sam strzelam w ten sposób, tak nauczono mnie w klubie sportowym WKS "KADRA" Warszawa, taką postawą zdobyłem wicemistrzostwo Warszawy w młodzikach i tak strzelając umrę. Spróbujcie, a nie pożałujecie. :radocha:
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Przepraszam za OT, ale muszę się spytać...
Borsuk pisze:...taką postawą zdobyłem wicemistrzostwo Warszawy w młodzikach i tak strzelając umrę
Do jakich tarcz strzela się na takich zawodach? Z jakiej odległości? Jaki wynik trzeba uzyskać by uznać go za 'przyzwoity'?
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Sancto pisze:To może załóżmy odpowiedni temat, gdzie każdy by opisał jak mu najwygodniej się strzela itp.
Co wy na to ??
Postaram się napisać swoje doświadczenia w dziale "Testy", topic "Chwyt".
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Sancto
Posty: 29
Rejestracja: 25 cze 2006, 18:12
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Sancto »

Każdy bedzie mógł spróbować i ocenic przy jakiej postawie osiąga najlepsze wyniki.
Hatsan 70S ... Świetny sprzęt
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Sancto ludzie już od zgoła 50-lat pracują nad postawą strzelecką i nie trzeba tu odkrywać Ameryki ,wystarczy przeczytać to i owo ,"wygoda" często jeszcze jest widywana na wsi gdzie nie ma kanalizacji.
Pozdrawiam.
Robert
P.S. No może trochę się wyrwałem jak to bywa na iweb ,ale poczytaj materiały np. Sztuka celnego strzelania ,a potem rozsądnie pomyśl ,pozostają ci centymetry i układ mięśni.
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Zgadzam się. Wszystko to zostało już dokładnie opisane. Wystarczy przeczytać, ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć...
Awatar użytkownika
Sancto
Posty: 29
Rejestracja: 25 cze 2006, 18:12
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Sancto »

Dlatego ja całymi dniami ćwicze strzelanie :P
Hatsan 70S ... Świetny sprzęt
Awatar użytkownika
Funky_Koval
Posty: 132
Rejestracja: 14 cze 2006, 9:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Funky_Koval »

No i po weekendzie a ja nawet nie mialem okazji wyprobowac tego wszystkiego co piszecie na temat chwytow :( . Mysle ze moze jednak uda mi sie podskoczyc do Sulejowka by wiedze czerpac intensywnie u samego zrodla. Tymczasem pare moich obserwacji z wczesniejszych eksperymentow z chwytem.
1. łokieć w biodro, łoże objęte dłonią tuż przed spustem - wprawdzie reka mniej sie meczy ale trzeba byc precyzyjnym bo bardziej cel plywa (pewnie to kwestia cwiczen ale mnie zniechecila)
2. lokiec lewej w powietrzu, loze trzymane mniej wiecej w polowie (wiem gdzie i jest to powtazalne), dlon takze obejmuje loze ale absolutnie bez scisku (dotad nie mialem jeszcze pomyslu by strzelac z plaskiej dloni lub, jak Dude, z piesci ale wyprobuje przy najblizszej okazji) - przy tym chwycie mam najlepsze jak narazie wyniki. Wada jest to ze 15 strzalow i reka mocno plywa ze zmeczenia. Bark kondycji :/
3. lokiec w powietrzu, loze scisniete na polowie dlugosci (tam gdzie w pkt2) - jak mozna sie domyslec z tego chwytu moge strzelic tylko mniejwiecej w cel bo srut leci gdzie chce. 0 precyzji. Nowe podejscia przetestuje przy najblizszej okazji.

Dude, Borsuk, Tomaschek- dzieki
Strzelam do puszek po piwie hem... bezalkoholowym;)
Awatar użytkownika
Cyberstrzelec
Posty: 89
Rejestracja: 05 cze 2006, 22:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cyberstrzelec »

Stary, nie ma za co dziękować. Cieszę się, inni myślę równierz, jak ktoś poprawia swoje wyniki. Mam nadzieję, że wkrótce razem postrzelamy. Gadałem dziś z Loganem, mamy nowe fajne miejsce na strzelnicę. Trzeba będzie obejrzeć, czy da się wykorzystać. Jeśli tak - to będzie bombowe miejsce, ponieważ kiedyś znajdował się tam jeden z fortów okalających Warszawę. Po forcie, co prawda zostało jedynie ukształtowanie terenu, na zdjęciach satelitarnych najlepiej widać, ale fajnie będzie postrzelać tam, gdzie kiedyś stacjonowało wojsko. Jeśli ma ktoś Google Earth, trzeba w Warszawie najechać na zbieg ulic Kleszczowej i Ryżowej. To gmina Włochy. Obok fortu znajdują się po obu stronach cmentarze. Tak jak mówię, obrys będzie widać nieźle. Był to fort V Włochy, jeden z szeregu fortów, które miały wspólną nazwę Twierdza Warszawa. :radocha:
H-55 TG (tuning) + Leapers 3-9x40 Mil Dot
Beretta Px4 Storm
Awatar użytkownika
Funky_Koval
Posty: 132
Rejestracja: 14 cze 2006, 9:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Funky_Koval »

Nie pozostaje zatem nic innego jak sie umowic. Poza weekendem jestem dyspozycyjny od okolo 17. Zatem kiedy i gdzie Panowie? :cwaniak:
Strzelam do puszek po piwie hem... bezalkoholowym;)
ODPOWIEDZ