Obrazek

Wytrzymałość celowników na Hatsanach

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Szymon.Karpacz
Polifem8
Posty: 14
Rejestracja: 09 maja 2006, 17:22
Lokalizacja: Nałęczów

Post autor: Polifem8 »

Witam.
Też kupiłem wczoraj Leapersa tylko mniej wypasiony model- 5gen3-9x40 mildot TS.Chcę ją posadzić na HW. Na Hatsanie fachowiec montuje mi otwarte od HW . No i czekam na spust od Chemika .
PZDR.
Adam. :-)
HW-85+Leapers, H-90s, Blow AP.
miki1971
Posty: 13
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:02
Lokalizacja: PIOTRKÓW TRYB.

Post autor: miki1971 »

Witam
walter 6x42AO 1000 i jest ok
H55+WALTHER 6x42AO
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Szymon pisze:witam
zakupiłem niedawno lunetkę leapers (za radą hogana) na kolba-pl (lukass81-allegro)
http://kolba.pl/luneta-celownicza-leape ... p-269.html
do tego montaż Dampa:http://www.cekaus.com.pl/index.php?idmenu=159
nie testowałem jeszcze tego zestawu, bo obydwa moje hatsany są w trakcie modyfikacji.
dlatego prośba o posiadaczy takiej lunety-czy naprawdę jest tak wytrzymała jak podaje producent?
dodam, że wygląda bardzo obiecująco, solidnie.
dobry obraz, bajer z podświetleniem i ostrzy od 5 metrów.
Cena tej lunetki jest całkiem do przyjęcia, zważywszy, że jest zmienne ogniskowanie (i to na dodatek z boku a nie na obiektywie) i co ważne gwarancja jest dożywotnia.
Do tego jak by dorzucić jeszcze dobry obraz (nie wiem, bo nie widziałem) i cienką siatkę to na prawdę fajna lunetka. Ciekawe jak się będzie sprawować...

Mam mizerne doświadczenia jeśli chodzi o lunetki akurat na Hatsanach.
Strzelałem z poklejonego Walthera 3-9x40 AO (lunetka była banan, ale na powiększeniu x4 strzelało się całkiem przyzwoicie). Wystrzeliłem na niej ok 1500 śrucin i trzymała nastawy nawet nawet.
Przestrzelałem też Hawke Varmint II 3-12x44 AO. Wystrzeliłem może paręset, no, nie cały tysiąc peletek i trzymała się wyśmienicie.
Jej opis jest w majowym wydaniu magazynu "Arsenał" autrostwa Tomka "Cypisa" Gębali.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Akas
Posty: 183
Rejestracja: 08 maja 2006, 12:58
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Akas »

Leapers to podobno to samo co AGS.
Firma wypusciła kilka nowości.
Najbardziej zainteresował mnie ten model:
6X32 Mini Size A.O. Range Estimating Mil-Dot SideWheel Red/Green Illuminated Scope
(SCP-632AOMDL2)

Obrazek

http://leapers.com/pages/optics/accushot%20scope.htm

Też jest wersją wzmacnianą .Stałe powiększenie z reguły oznacza zwiększoną trwałość i lepszą jasność obrazu. Rozmiar obiektywu 32 pozwala na ostrzenie w szerszym zakresie , zmniejsza też wagę lunetki. Powiekszenie x6 jest optymalne w strzelaniu rekreacyjnym i dobre do HFT.
Posiada AO i podświetlenie Praktycznie wszystko co trzeba dla lunetki na wiatrówki.

Inetersującym modelem jest jeszcze 3-9X32 Full Size
A.O. Range Estimating Mil-Dot Scope
(SCP-392AOMDTS)
Awatar użytkownika
Garbol
Posty: 32
Rejestracja: 27 maja 2006, 0:38
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Garbol »

Moim zdaniem jak się ma TG w swoim hatsanie to niepotrzebny jest celownik optyczny :)
Status: Amator
Karabinek: Hatsan mod 90 S 4,5mm
sla_lom
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2006, 6:52
Lokalizacja: południe

Post autor: sla_lom »

Garbol pisze:Moim zdaniem jak się ma TG w swoim hatsanie to niepotrzebny jest celownik optyczny :)
To chyba żart?
HW 97k + leap. 3-9x40 AO MD,
Hatsan 55s (reaktywacja by Hogan).
Slavia (2w1) 630+631 + AGS 4x40 MD
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

Garbol pisze:Moim zdaniem jak się ma TG w swoim hatsanie to niepotrzebny jest celownik optyczny :)
To musi być żart, bo ja bym te druciki plastikowe-świecące wydłubał jak miałbym strzelać z otwartych :dokuczacz:
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
TMS_Krzysztof
Posty: 33
Rejestracja: 31 maja 2006, 18:22
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: TMS_Krzysztof »

napewno zart bo te swiatlowody to tylko taki badziew :-D
Awatar użytkownika
Garbol
Posty: 32
Rejestracja: 27 maja 2006, 0:38
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Garbol »

No tak ale ja poprostu nie widze narazie sensu kupować optyka bo i niewiem po co na 35m no ale się zobaczy :)
Status: Amator
Karabinek: Hatsan mod 90 S 4,5mm
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Garbol pisze:No tak ale ja poprostu nie widze narazie sensu kupować optyka bo i niewiem po co na 35m no ale się zobaczy :)
albo masz bardzo dobry wzrok (choć przyżądy celownicze otwarte w Hatsanach nie są precyzyjne i z 35m możesz postrzelac w puszke-i to niekoniecznie trafić) albo nie strzelałeś nigdy z optyką.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Jak masz dobrą lunetkę i widzisz z 50 m jak rozpryskuje się trafiona butelka, której bez lunetki prawie wogóle nie widać-to jest frajda.
Z otwartych może też od czsu do czsu trafisz tę butelkę, ale nawet nie wiesz, dopuki nie podejdziesz bliżej.
Dozbieraj sobie na optykę, a przekonasz się ile frajdy daje. (odpowiednia luneta, bo nieodpowiednia wręcz odwrotnie-może zniechęcić ;-)
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Garbol pisze:No tak ale ja poprostu nie widze narazie sensu kupować optyka bo i niewiem po co na 35m no ale się zobaczy :)
No właśnie. Jak się zobaczy to będziesz wiedział po co. :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
ptaku_1
Posty: 19
Rejestracja: 16 maja 2006, 7:40
Lokalizacja: Jablonna

Post autor: ptaku_1 »

lunetka nawet po to aby widzec cel przecie z 30-40m ta szroka muszka zaslania np cala puszke i jak tu celowac gdy muszka jest szeroka jak wrota od stodoly :)
Pawel
Navy 0,36
H55 Hogan TuninG + bazar 4x40
Strzelam dla radochy, najlepiej do puszek :)
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Firma wypusciła kilka nowości.
Najbardziej zainteresował mnie ten model:
6X32 Mini Size A.O. Range Estimating Mil-Dot SideWheel Red/Green Illuminated Scope
[...]
Posiada AO i podświetlenie Praktycznie wszystko co trzeba dla lunetki na wiatrówki.
To może być baaardzo interesująca lupka :shock: . Ciekaw jestem kiedy i za ile będzie w Polsce?
Od jakiegoś czasu marzy mi się malutki i zgrabny celownik (uprzedzenie po P8x56 :-? ). Myślę, że ten byłby w sam raz :-D
ODPOWIEDZ