Obrazek

Tawerniany Klub Miłośników Jeżyka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Widziałeś jakie te Iże były zniszczone, aż się płakać chce. Nie wiem czy wiesz ale one wszystkie są wystawiane na allegro jednak nie pod nikiem Vmax2 tylko zupełnie innym, a łucznik mi się podoba i wcale niezniszczony.

Pozdrawiam Darek
panther2
Posty: 36
Rejestracja: 15 wrz 2006, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: panther2 »

Tak widziałem je dokładnie, wziąłem pokolei do łapek Łucznika, Iża 22, i 2 szt 38, nie mogłem sie powstrzymać ;). Ale najlepszy z tego wszystkiego był Harry60 miał wstawioną lufę od Łucznika... Porozmawiałem ze sprzedającym dłuższą chwilę. W trakcie rozmowy wyszło, iż za Łucznika ceni sobie 300 złotówek. Sprzedaje na Alledrogo jako Gold-Weco...
Pytałem też o lufę do mojego drugiego Łucznika, stwierdził ze tej kwestii mogą pomóc na Św Marcin...

pozdro
Grzegorz
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Jak ja się pytałem o Łucznika na początku to chcieli 200 potem jak wystawili na sklep to 280 a teraz 300, kurcze cena rośnie w zawrotnym tempie.

Pozdrawiam Darek
Ostatnio zmieniony 03 lip 2007, 17:18 przez Daras, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
seba222
Posty: 69
Rejestracja: 23 lut 2007, 7:11
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: seba222 »

Daras pisze:Jak ja się pytałe o Łucznika na początku to chcieli 200 potem jak wystawili na sklep to 280 a teraz 300, kurcze cena rośnie w zawrotnym tempie.
Łucznik jak wino - im starszy tym cenniejszy :P

A oto kolba mojego Iżyka :)

Obrazek

Do tej pory wyczyszczona, 2 x bejca ciemna wiśnia, 8 x olej lniany :]
Mam jednak jeden problem. Po 5 olejowaniu musiałem troche podszlifować ją, bo wstały włókna. Od tego czasu colernie kolba brudzi ręce - sciera się bejca?, może jeszcze pył na niej został po szlifowaniu?, może za małe przerwy między kolejnymi porcjami oleju? Co mam na to poradzić?

Po tych kilku warstwach oleju, kolba jest jak marzenie - to nie to co mój polimerowy brutal Hary. Albo wyskrobie jakieś drewienko dla harego, albo sie go pozbęde, a wszystko to przez jeżyka :P
Iż 38 + Norica mod. 56 + Slavia 631
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Sebastian najprawdopodobniej przez szlifowanie naruszyłeś bejcę. Kurz z bejcy zmieszł się z olejem i teraz brudzi ręce. Nic się nie przejmuj napewno wsiąknie za którąś warstwą oleju. Musisz tak długo olejować aż przestanie wsiąkać wtedy nałożysz wosk, no i olejowanie od nowa i już tak pozostanie aż do końca żywota olej wosk, olej wosk. I to jest właśnie piękne w tym wszystkim. Jak się najeży to znów przeszlifuj.

Pozdrawiam Darek
panther2
Posty: 36
Rejestracja: 15 wrz 2006, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: panther2 »

Witam... Seba niewiem jakich środków uzywałeś i jak szlifowałeś drewienko... ale przed bejcą nalezy je doprowadzić do stanu kiedy niema żadnych włosków, najlepiej papierem 800 lub wyższym, ja dodatkowo przeszlifowałem wełną stalową o gradacji 00. Następnie po każdej warstwie bejcy (czas schnięcia min 24 godz) również szlifowanie wełną o gradacji 000 aby uzyskać / wydobyć słoje.... następnie olej do parkietów (świetnie sie wchłania ). Dwie pierwsze warstwy dość obficie olejem, następnie zadje się ze 3 warstwy pędzlem ale zdecydowanie mniej, a ostatnie dwie to tylko dłońmi. Po każdej warstwie obowiązkowe schnięcie 24 godz., a na sam koniec to slif suknem w celu wydobycia lekkiego połysku.
To co napisałem dotyczy opału w Łuczniku (Buczyna) a w Iżyku zdaje sie jest Olszyna drewienko zdecydowanie w swej strukturze mniej zwięzłe przez co zapewne bardziej podatne na powstawanie "włosków".

pozdro
Grzegorz
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Dzisiaj nałożyłem wosk na mojego Iża, ładnie wygląda i do tego pięknie pachnie. Wosk mam taki do renowacji mebli, w formie pasty do nakładania, którą po wyschnięciu należy wypolerować. Po wypolerowaniu daje eksamitny wygląd, w dotyku jest jakby tłuste, ale nie plami ani nie zostawia śladów na rękach.

Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
dagoo
Posty: 202
Rejestracja: 26 kwie 2007, 9:18
Lokalizacja: Dworzec/Olsztyn

Post autor: dagoo »

Witam,znalazlem takie zdjecie szyny do iza,mysle,ze to powinno byc ok i latwe w wykonaniu.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/60d ... f2f2a.html
Co o tym myslicie?
pozdr,Cezar
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Pewnie że łatwe.Ja do mojej chinki zrobiłem podobną.I tylko na klej,ale też przykręcę.
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

No cóż jak to czytam to mi się łza w oku kreci ze nie mam swojego iżyka , pożyczyłem kiedyś komuś i mi go nie oddal a tyle się nad nim napracowałem szyna była nawet frezowana normalnie szkoda ,szkoda i jeszcze raz szkoda ze go nie mam
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
Awatar użytkownika
seba222
Posty: 69
Rejestracja: 23 lut 2007, 7:11
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: seba222 »

Daras pisze:Sebastian jak masz mały ubytek to nie napawaj zahartujesz tylko tym spawaniem za mocno ibędzie zaczep pękał. Ja zeszlifowałem do równego rozciągnąłem sprężyne i narazie jest ok.
No niestety rozciągnięcie sprężyny nic nie pomogło - musiałem napawać, ale teraz trzyma jak zabetonowany :)
Kiedyś widziałem, że ktoś ma uszczelki ZEPTO do Iżyka, ale nie paiętam kto. Kupił bym taką i złożył w końcu Iżyka do kupy. Tylko kto to sprzedawał? Hogan? Alchemik?
Iż 38 + Norica mod. 56 + Slavia 631
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Z tego co pamiętam Madrian pisał ,że do iża 38 pasują uszczelki od Gamo Hunter'a tylko należy dotoczyć stożek do jej mocowania. Hogan tak właśnie przerabia iżyki ,zdaje się można nawet kupić u niego gotowy zestaw bez potrzeby wysyłania do niego karabinka.
Cała sprawa nie stanowi żadnego problemu ja sam tak przerabiałem swojego iża 53.
http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=1132
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

Dokładnie tak, Hogan sprzedaje uszczelki razem ze stożkiem
Awatar użytkownika
seba222
Posty: 69
Rejestracja: 23 lut 2007, 7:11
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: seba222 »

No niestety Hogana nie będzie do końco lipca :(
Ja nie mogłem się dzisiaj doczekać i złożyłem swojego Jeżyka, pomimo, że nie mam stopki (robi się nowa), nie mam uszczelki tłoka itp. Poniżej zdjęcia, jak wyszło :)
[img=http://img79.imageshack.us/img79/1531/img8362dw0.th.jpg]
[img=http://img79.imageshack.us/img79/534/img8363rf7.th.jpg]
Iż 38 + Norica mod. 56 + Slavia 631
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Ja dzisiaj się wziąłem za szlifowanie oksydy. Na pierwszy ogień poszedł Iżyk Piotra jak coś zepsuć to najlepiej nie swoje :lol: :lol: :lol: :lol: narazie wygląda tragicznie, dobrze że Piotr tego nie widzi. Osadę chyba kleił na super glu bo rozciągnąłem dwoma palcami i pękła. Tym sposobem mam więcej pracy.

Pozdrawiam Darek
ODPOWIEDZ