Obrazek

Tawerniany Klub Miłośników Jeżyka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

Osadę kleił Vikolem :P
Awatar użytkownika
dagoo
Posty: 202
Rejestracja: 26 kwie 2007, 9:18
Lokalizacja: Dworzec/Olsztyn

Post autor: dagoo »

Witam,bylem dzis w Olsztynie i rozmawialem z jakims rusznikarzem(wpadlem po srut).Oczywiscie o szynie do jezyka.Z rozmowy wynikalo,ze wie o co chodzi,podal mi nawet luk na systemie,ale nie pamietam.Tak sobie pomyslalem,ze dalbym mu do zrobienia swojego na wzor,a on by zrobil tyle ilu byloby chetnych.Przy trzech-czterech sztukach powiedzial mi,ze wezmie po 40pln od lba.Nie wiem,czy to duzo czy malo,napiszcie cos,moze zrobimy,jak nie poszukam dalej.
Panowie jaki on mial sprzet!Wlasnej roboty karabinek do precyzyjnego strzelania,na pewno system(lub obudowa byla z waltera,ale reszta!Kaliber 7,62,na podnozku,lufa w osmiokat,srebrna,zdobyl nim teraz I miejsce w strzelaniu precyzyjnym w Bartoszycach na zawodach(chyba).No mowie wam bajka-cena 15k,papier -pozwolenie na stol i mozna zabierac-cacko.
pozdrawiam,Cezar
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Dobrze że nadałeś temat myślę że chętni się znajdą.


Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
dagoo
Posty: 202
Rejestracja: 26 kwie 2007, 9:18
Lokalizacja: Dworzec/Olsztyn

Post autor: dagoo »

Mam nadzieje,wtedy taniej wyjdzie :D
Za jedna dla mnie powiedzial 50pln,jak nie bedzie chetnych to i tak zrobie,bo to na razie najtaniej co znalazlem.Poza tym jak sam sobie zrobil lusnie,z ktorej cos tam zdobywa to mysle,ze z szyna nie bedzie mial problemu,a bedzie chocaz ladnie i osiowo.
pozdr,Cezar

[ Dodano: Wto 10 Lip, 2007 21:49 ]
Witam ponownie,szczerze myslalem,ze znajde wiecej chetnych na szyne pod optyke do iza,ale coz.Jutro jade do Olsztyna,zamawiam dwie sztuki,troche drozej wyjdzie,ale warto.Jesli znajdzie sie jeszcze ktos chetny to prosze napisac do 10 rano,potem bedzie juz pozamiatane,
pozdrawiam,Cezar
panther2
Posty: 36
Rejestracja: 15 wrz 2006, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: panther2 »

Witam, zabiorę głos w kwestii uszczelki tłoka w IŻ-u38.
Przeczytałem wypowiedzi... że pasuje uszczelka od Gamo Hunter oraz że uszczelke można dostać u Hogana / jest faktycznie nieobecny do końca lipca /.
Wertując inne forum natknąłem sie na informację że uszczelka od Slavi 631 pasuje, zmierzyłem fi cylindra ma 25 tak jak uszczelka slavki, wobec tego powinna pasować taka jest konkluzja po dokonaniu porównań wymiarów.
W najbliższym czasie mam zamiar zakupić uszczelkę i zmaterializować porównania wymiarów, o czym napewno poinformuje...

Darku, jak wyszło oksydowanie ???

pozdro
Grzegorz
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Dziś przywiozłem karabinki od oksydowania, a więc podsumowanie na gorąco dla przyszłych pokoleń aby nie zrobiły tego błędu co ja.
Trzeba dać sobie czas na oszlifowanie systemu. System musi byc idealny bez żadnych dziurek i wżerów, powiedziałbym nawet że powinien być wypolerowany na połysk wtedy uzyskamy najlepszy efekt. W sumie jest lepiej jak było, jednak wżery pozostały co pokazuje na zdjęciach.
Pierwsze zdjęcie pokazuje wżery na mojej lufie wszystko się ładnie oczerniło jednak wżery widać
Obrazek
Drugie zdjęcie pokazuje korpus wiatrówki Piotra gdzie również pozostały wżery
Obrazek
Ta wiatróweczka jest Piotra tylko on wie jak wyglądała przed oksydowaniem, poprawę widać.
Obrazek Obrazek
A tutaj moja i Piotra wiaróweczki już po oksydowaniu
Obrazek

Gdzieś wyżej było zdjęcie mojej wiatrówki przed oksydowaniem różnica jest widoczna.

Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

Daras oszukuje, to nie moja wiatrówka, moja wyglądała zgoła inaczej ;)

a tak poważnie, to różnica jest ogromna i jestem więcej niż zadowolony.
jeśli chodzi o wżery to zeszlifowanie tak głębokich bruzd, dziur itp. to robota na dłuuugie jesienne wieczory.
Mój IŻ nie wyglądał tak dobrze pewnie parędziesiąt lat... ale więcej napiszę jak do mnie dotrze.

DARKU, WIELKIE DZIĘKI!!!

Edyta:
Nawet narzeczoną obudziłem, żeby jej to pokazać :krzeslo: :kijemgo:
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Też chciałbym w nocy tak pokazywać.
A tak na poważnie,to bardzo zazdroszczę Wam tych Jeżyków.Miałbym w zimie co robić. :D
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Ja wczoraj pozwoliłem sobie zrobić teścik iżyka po rekonwalescencji. Co prawda nie zrobiłem jeszcze nowej oksydy bo jak narazie nie znalazłem korytka w który można by to zrobić ale nie wszystko na raz :) Strzeliliśmy z kolegą na 14m z pozycji stojącej pez podpórki i oba nasze wyniki można było przykryć dwuzłotówką więc dla mnie rewelacja tym bardziej że bez lunety a teścik na chrono po wymianie sprężyny, uszczelki tłoka i uczciwym przesmarowaniu na śrucie JSB exact 4,52 wykazał 150m/s +/- 1,5m/s więc całkiem nieźle. najważniejsze że córka zadowolona, problem tylko że upomina się o lunetkę a ja nie mam czasu przejechać się po rusznikarzach :( No nic, jak już pisałem nie wszystko na raz
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Przyznajcie mi się tu ilu dorobiło Iżykowi szyny. Przyznam, że się zastanawiałem nad tym. Jednak mu tego nie zrobię. Zostaną otwarte, stwierdziłem to po ostatnim strzelaniu, przyrządy otwarte i pozycja stojąca -> poezja (narazie tylko go przesmarowałem). Ale obiecuję, że od 30 się biorę za drewienko i mechanikę :). Wpadł mi jeszcze pomysł na zrobienie stojaka na zapałki do strzelania na 10m. Jak kilka z pomysłów wcielę w życie dam fotki.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Irek masz w 100% rację, ta szyną tylko go okaleczyłem. Jednak mam ją przykręcaną i mogę w każdej chwili odkręcić.

Pozdrawiam Darek
panther2
Posty: 36
Rejestracja: 15 wrz 2006, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: panther2 »

Witam miłośników Jeżyka i nie tylko :)
Dwie sprawy, jakie ostatnimi czasy się u mnie stały z Iżykiem:

Pierwsza to musze sie pochwalić tym, iż zlikwidowałem luz na lufie, już nie opada :D , dokonałem tego poprzez prosty zabieg na kostce lufy w miejscu gdzie wchodzi zatrzask poprzez odpowiednie podpiłowanie iglakiem dolnej części tej "niszy", oraz wyprofilowanie zatrzasku a raczej nieco skrócenie jego części "atakującej”, poprzez co kąt zatrzasku, na jakim opiera się całe zamknięcie stał sie bardziej dopasowany do dolnej płaszczyzny niszy. Oczywiście również te operację dokonałem iglakiem, nie zapominając o odpowiednim wyprofilowaniu "główki"zatrzasku. Następnie w zatrzasku nieco wydłużyłem jego skok, wysunięcie się na zewnątrz. Podpiłowałem ogranicznik zatrzasku, który pracuje wewnątrz korpusu, ściankę która zatrzymuje się na sworzniu. Nie zapomniałem oczywiście o rozciągnięciu sprężynki. Efekt jest taki ze poprzez delikatne zbieranie warstw materiału współpracujących z sobą elementów lufka ani drgnie :).
Nie dokonałem tego za pierwszym podejściem, bo to by było mistrzostwo świata :D , lecz kilka razy składając i rozkładając, za każdym razem badając ile jeszcze należy poprawić elementy.

Druga to drewienko, mam do was pytanie czy u Was również bejca tak głęboko wniknęła w materiał i ciężko ustępuje , nawet pod papierem o gradacji 180 ???
Czy tylko mi w drewnianym kościele cegła spadła na głowę ;) , w tym względzie :D

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

NIestety to drewno to brzoza która w jednym miejscu nie chce wpijać zaś w drugim wpija na 5mm. Napewno zrobisz bardziej ciemna osadę i starą bejce przykryjesz.

Pozdrawiam Darek
panther2
Posty: 36
Rejestracja: 15 wrz 2006, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: panther2 »

Dzięki Darku, wiem ze to brzoza i materiał strasznie miękki :/ w porównaiu z buczyną w opale Łucznika, który swego czasu odnawiałem. Bejca będzie zapewne taka jak w tamtym opale, czyli ciemna czereśnia, jednak przed olejowaniem zamierzam przetrzeć ją watą stalową aby zmniejszyć głębię koloru. Więć aby nie było miejsc jaśniejszych i ciemniejszym to ....papierek w łapkę i benedyktyńska cierpliwość :D

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Nie unikniesz miejsc jaśniejszych na brzózce, taka już jej natura że w jednych miejscach pochłania bejcę jak gąbka w innych niestety nie daje się zabejcowac choć byś to robił setki razy.


Pozdrawiam Darek
ODPOWIEDZ