Obrazek

Tawerniany Klub Miłośników Jeżyka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

czym uzupełnić braki w osadzie, znaczy wgniecenie w drewnie?
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

Iżyk jak ta lala!!!

Co to jest to zielone tło?
Awatar użytkownika
seba222
Posty: 69
Rejestracja: 23 lut 2007, 7:11
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: seba222 »

Ja swojego Jeżyka rozebrałem jak na razie i szlifuje. W trakcie szlifowania zauważyłem pęknięcie, więc pokleiłem. Uzupełnie braki w drewienku, bejcowanie, olejowanie i bedzie kolba jak nowa. Ponieważ rozleciała się mi ta odkładka pomiędzy stopką a kolbą (takie jasne "coś") przyniosłem kawałek blachy aliminiowej 3 mm i z tego dorobię nowe podkładki - tą drugą też.
Jak skończe szlifowanie przyjdzie czas na czyszczenie złomu, smarowanie i składanie. Wcześniej muszę napawać zatrzask w kostce lufy i przeszlifować - powinienem zlikwidować tym luz.

PS. Z czego jest zrobiona stopka (czy to jest drewno?). Czy można to też szlifować i olejować?
Iż 38 + Norica mod. 56 + Slavia 631
Awatar użytkownika
seba222
Posty: 69
Rejestracja: 23 lut 2007, 7:11
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: seba222 »

Daras pisze:rozciągnąłem sprężyne i narazie jest ok
Którą sprężynę rozciągnąć?
Daras pisze:Pochwal sie później fotką jak wyszło
A pochwalę się, pochwalę na pewno, muszę tylko go tylko wyprowadzić na prostą. Myślałem, żeby całkiem jasna kolbę zostawić (bez bejcowania), ale drewienko nie za ładne jest - ma plamy w miejscach gdzie było udeżone i musiał bym za głęboko szlifować, żeby je zlikwidować.
Iż 38 + Norica mod. 56 + Slavia 631
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

seba222 pisze: Którą sprężynę rozciągnąć?
Tą od zatrzasku lufu.

Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Jakimi oringami można zastąpić uszczelkę lufy i gdzie je kupię?
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

Trzeba czytać forum, ostatnio rozsyłałem. Jeszcze jeden mi gdzieś został (tylko muszę znaleźć) więc daj adres na PW to Ci wyślę.
Wydłubujesz uszczelkę i upychasz o-ring
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Oringi kupisz w sklepach z hydrauliką. A jaki rozmiar to niestety nie powiem, bo nie wiem ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
seba222
Posty: 69
Rejestracja: 23 lut 2007, 7:11
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: seba222 »

Oto Jeżyk w trakcie szlifowania - częściowo widać stan kolby przed przystąpieniem do remontu.
Obrazek

Tutaj Jeżyk przygotowany do bejcowania.
Obrazek

No i po nałożeniu bejcy - kolor wiśnia. Po olejowaniu powinien wyjść śliczniutki :)
Obrazek

Zdjęcie nie oddaje jednak prawdziwego koloru :(
Iż 38 + Norica mod. 56 + Slavia 631
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Moja osada się właśnie bejcuje :) Bejca rustykalna orzech jasny dla odmiany. Co prawda nie do końca jestem zadowolony z dotychczasowych wyników ale zobaczymy jak będzie dalej. W przyszłym tygodniu powinna dojść przesyłka od Waldka ze sprężyną i uszczelką tłoka oraz do sklepu powinny dotrzeć zamówione chemikalia do oksydowania na gorąco :) To dopiero będzie zabawa. Bardzo jestem ciekaw jak to wszystko wyjdzie. Jak narazie wszystko zgodnie z planem i jest spora szansa że zdążę zrobić wszystko co zaplanowałem przed powrotem córki (dla nie wtajemniczonych iżyk jest prezentem dla mojej 12-sto letniej córki :) ) Nie wiem jak wasze osady ale moja była wyzwaniem ;) Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 cze 2007, 19:23 przez arturio111, łącznie zmieniany 1 raz.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Sebastian widzę że trafiła Ci się ładna osada, nie wiem czemu ładniejsza od mojej :hm: :PP , bo moja pęknięta w 2 miejscach była. Jednak nie o to chodzi tylko o to że ładnie to wyszlifowałeś, piękna robota.

Artur zrób olejem tak jak Sebastian.


Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Darek, olej już zakupiony :) (lniany 10,40zł w sklepie ze zdrową żywnością)
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
seba222
Posty: 69
Rejestracja: 23 lut 2007, 7:11
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: seba222 »

Moja pęknięta była w 1 miejscu, ale zobaczyłem to dopiero przy szlifowaniu. Niestety nie jestem zadowolony z wyniku, bo bejca odkryła nierówności jakie powstały przy szlifowaniu. Będę jeszcze raz szlifował i bejcował, a następnie olejowanie. Niestety dzisiaj ktoś kupił ostatnią butelkę oleju lnianego w jedynym sklepie u mnie, który takie coś sprzedaje. We wtorek dopiero kolejna dostawa :(
Iż 38 + Norica mod. 56 + Slavia 631
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
panther2
Posty: 36
Rejestracja: 15 wrz 2006, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: panther2 »

Witam, byłem dziś w sklepie Vmax2 Poznań Chwaliszewo 9, musze powiedzieć ze obsługa sympatyczna ... tuz obok drzwi wejściowych jest stojak to co tam zobaczyłem ufff oczy mi się zaśmiały :D Łuczniki, Iże i inny kultowy sprzecik :)
Ale nie o tym, kupowałem sprężynę do swojego Jeżyka cena 19 złotych :) ....obsługujący miał jeszcze uszczelki skórzane lecz się nie skusiłem ponieważ była to tylko zewnętrzna cześć uszczelki bez wnętrza, o cenę nie pytałem...lecz zadzwonić zawsze można jeśli ktoś jest zainteresowany.

Niestety nie skorzystałem z oferty ponieważ swoją uszczelkę zniszczyłem w 100 % w trakcie odkręcania jej od tłoka. Poświeciłem uszczelkę ponieważ żaden nawet największy wkrętak nie pomagał przy wkręconym w imadło tłoku :( wówczas pilnikiem odpasowałem łeb śruby do klucza nr 6, aby to zrobić niestety musiałem zniszczyć uszczelkę.
Dlaczego nie mogłem odkręcić normalnie śruby uszczelki na tłoku, a to dlatego że śruba uderzała w dno cylindra przy strzale i gwint śruby przesunął się względem gwintu w tłoku. Tak więc dla dobra jeżyków warto dokonać oględzin stanu uszczelki i śruby.
ODPOWIEDZ