Obrazek

Haenel 311

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Haenel 311

Post autor: Exterminator »

Od wczoraj jestem szcześliwym ( albo i nieszcześliwym ) posiadaczem karabinka Haenel 311. Dostałem go co prawda gratis, ale w stanie wskazującym na mocną dewastację.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przywiozłem go w worku, w cześciach. Tak na pierwszy rzut oka oprócz okularu dioptera nic nie brakuje. Czeka mnie mnóstwo pracy przy odbudowie karabinka.
W związku z tym prosze forumowiczów o pomoc - poszukuję schematu montazowego tego karabinka. Szukam takze uszczelki tłoka, ale nie ze skóry.Moze ktoś z Was wie kto zajmuje sie dorabianiem uszczelek tłoków do takich modeli. Widziałem w necie kogos kto dorabiał uszczelki wraz ze srubą mocująca do produktów Łucznika i innych firm. ( Ale jak na złość nie mogę teraz znaleźć ) Sprężyne znalazłem w akhobby. Szukam też tego dokrecanego okularu do dioptera.
Według darczyńcy karabinek strzelał do roku 1998. Później został zdemontowany w celu wymiany sprezyny której ów człowiek nie mógł kupic.Dorobił tulejke wstepnego napręzania sprezyny ale na nic sie to zdało.Został powtórnie rozłożony i schowany do przepastnej szufladu stołu warsztatowego gdzie przelezał do wczoraj.
Mechanizmy wewnetrze są w stanie raczej dobrym.Oksyda nosi slady przetarc, rdzy nie ma.Najbardziej zniekształcony jest otwór w którym przemieszcza sie dzwignia naciagu spreżyny.
Będe wdzieczny za każdą pomoc przy odbudowie 'hanki'
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
bobby4
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2006, 18:35
Lokalizacja: KUJ-POM

Post autor: bobby4 »

W takich sprawach wal do Andrzeja K. napewno ci pomoże.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Może to będzie pomocne.
Fotorelacja na czterech stronach.
http://www.co2air.de/wbb2/thread.php?th ... ilight=311
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

@Koval dzieki za link :) ( po napisanu swojego postu trafiłem na to samo ). Szkoda że nie jestem niemiecko języczny, ale jakoś przebne przez rejestracje, bo tylko dla zarejestrowanych jest dostep do wielu threadów.
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Jestem zarejestrowany na CO2Air ,ale w dziale Download nie znajdziesz instrukcji ani schematu do 311-tki ,sprawdziłem.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

@Koval, ha sa fotki z demontażu i montażu a to już dużo :)
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
ODPOWIEDZ