Obrazek

Nikko czy belomo?

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

tez tak mysle ale zadnej gwarancji niema a jak zadałem pytanie czy wytrzyma na hatsanie ten yukon to sprzedawca napisał ze wytrzyma spokojnie nawet na h125.cena naprawde jest atrakcyjna i chyba kupie a wiecie gdzie mozna znalesc jakis opis tego yukona rodzaj krzyza itp.?
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Logan

Post autor: Logan »

Szukałem na necie ale nie widać nic na ten temat... Sprzedawca to mógłby Ci powiedzieć że i depnięcie słonia wytrzyma więc ja bym się za bardzo nie sugerował... Chyba po prostu trzeba kupić i sprawdzić doświadczalnie.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Kapsel, nie chcę Cię martwić, ale naprawdę daruj sobie yukona czy tego hawke.
Hawke dobre luneki (w miarę) zaczyna robić od ceny 700 wzwyż. A ten Yukon to wart jest pewnie 20 góra 30 złociszy. Czyli w praktyce tyle co nic (z resztą zapakowany jak zabawka).

Oba szkła posypią się prędzej czy później na Hatsanie.
Bardzo odradzam, wywalisz kasę w błoto. (No... chyba że trafisz ten egzemplarz 1/10 który wytrzyma te 5 paczek).
Lajf is brutal.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2006, 17:29 przez Wierzbin, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

chyba masz racje wiec poczekam i belomo kupie tylko za miesiac pewnie juz bedzie kosztowało samo 300zł bez montazu i przesylki.
bo zauwazylem ze coraz drozej w pryzmacie a nigdzie indziej niema belomo

[ Dodano: 2006-07-01, 19:46 ]
A co sądzicie o tej lunetce wytrzyma na hatsanie? - http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=24339
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

To powinno wytrzymać, ale straszne maleństwo :)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

kupiłem tą lunetke - http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=24339&highlight= . Narazie mi wystarczy dopuki uzbieram na belomo.Do niego chce dokupić montaż taki zeby pasował i do tego ruska i do belomo jak juz bede miał,wiec tu prośba szczegulnie do szymona ale tez do innych posiadających ten montaż na belomo.Upatrzylem taki montaż - http://www.allegro.pl/item112961327_pro ... edni_.html i mam pytanie czy bedzie pasował na belomo?czy ty szymon masz taki sam?bo tu na aukcji pisze ze jest średni a ty jaki masz?

Prosze o odpowiedz zarówno tych którzy wiedzą czy bedzie pasował ten montaz do belomo i do tego ruskiego sprzetu z iweba.
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Stworek ma lunetkę z tego "sortu" i coś podejrzewam, że może nawet przeżyje karabinek :)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

mam pytanie jaką średnice tubusa ma belomo i jaką srednice mocownika musi miec montaz zeby zamocowac belomo?Bo jest taka przykra sytuacja zakupilem montaz z delta optical pisalo ze jest calowy a nie jest ma 30mm kupilem tez lunetke ussr i ma calowy tubus chcialem zamontowac ta lunetke na ten montaz a sie nieda bo sa takie duze luzy celownik w tym montazu lata jak chce.Przy zakupie montazu myslalem ze przeloze go puźniej na belomo.a niewiem jaka srednice tubusa ma belomo prosze o odpowiedz
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Belomo ma tubus calowy i taki też montaż potrzebujesz. Ta Delta się nie nadaje...
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

no wlasnie chce sie dokladnie dowiedziec ile ma mm bo na tej aukcji tez pisalo ze montaz jest calowy i w nawiasie nawet pisalo(2,54cm) a zmierzylem i ma ok 3cm.
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

W takim razie zażądaj wymiany montażu i już.
Kiedyś zmierzyłem tubus w mojej Belomo - miał dokładnie 2,54 :)
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

napisalem juz maila do sprzedawcy tylko nielubie sie w to bawic bo teraz bede stratny i zeby jeszcze sie zgodził na wymiane i zeby posiadał taki montaz calowy a nie pseudo calowy nawet niezmierzył albo niezna si egosc na miarach
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

Niestety, musisz go wymienić bo kupiłeś dokładnie to:
http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopp ... c8fbe02aa6

zwróć też uwagę czy posiada kołek stopujący, bo ten nie ma. I polecałbym na 12 śrub.
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

kapsel pisze:(...)i zeby jeszcze sie zgodził na wymiane i zeby posiadał taki montaz calowy a nie pseudo calowy (...)
To nie jest montaż pseudocalowy tylko poprostu 30 milimetrowy.
Generalnie tubusy lunet są albo 25,4mm (calowe) albo 30mm i taki trzeba montaż dobierać.
Jeśli zamawiałeś calówkę, a dostałeś trzydziestkę to reklamuj, albo proś o zamianę.
Poprostu pomyłka...
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

zamawialem caluwke a dostałem 30mm juz odesłalem ale nie na zamiane na dobry tylko zwróci mi kase bo niema caluwek.chociaz w aukcji pisało ze to calowe.teraz kupuje ten - http://www.allegro.pl/item111866543_mon ... m_gra.html bo chce zeby pasował do belomo.
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
ODPOWIEDZ