Obrazek

AA s400

Jande
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:16
Lokalizacja: podkarpacie

AA s400

Post autor: Jande »

Karabinek kupiłem w Alfabrawo http://www.alfabrawo.thx.pl/
Kilka zdjęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Zachwytów nad karabinkiem i jego zaletach jest na forach pełno ja opiszę tylko moje odczucia i to co mi się w nim podoba lub nie
Karabinek dostajemy w kartonowym opakowaniu, trochę lepszym jak HW (grubszy karton) a gorszym jak B-cośtam(B - ma wkładki styropianowe)
goły karabinek wsadzony w karton, dwie podpórki z kartonu z przodu i z tyłu i to wszystko, żadnej foli bąbelkowej, styropianu itp.
Kartusz karabinka jest już załadowany, ok. 150bar
Uwaga ! sprawdzić czy nie naciągnięty zbijak !
w cenie karabinka (1999) mamy szybkozłączkę, 2 imbusy do regulacji spustu, przegląd zerowy ( poprawne mocowanie "ósemki", regulacja spustu, smarowanie popychacza, zabezpieczenie elementów blokady spustu przed zgubieniem), PKB do konserwacji i przesyłkę, gwarancja 2 lata, wszelkie naprawy wykonywane przez Alfabrawo – przez ludzi znającym się na tym - jak dla mnie to ważne

Z s400 zadowolony jestem z:
- jego masy 2,72kg przyjemnie go wziąć do ręki bez zbędnego wysiłku, z lunetą 3,45kg,
- wyglądu, klasyczne łoże w ładnym drewienku mimo iż z buku i to ryflowanie
- składności do strzału, baka jest bdb. w sam raz pod optykę
wady - według mnie to:
- brak automatycznego bezpiecznika, byłem przyzwyczajony, że po naciągnięciu mamy już karabinek zabezpieczony a tutaj jak sobie nie przesuniesz sam bezpiecznika to kicha, takie niby jest a niema
- latający na boki spust, niewiele - można to poprawić opis tutaj:
http://dzikizachod.fieldtarget.net/view ... light=s400

zestaw do ładowania, musimy dokupić
cena 200zł - mamy na niego gwarancję, długość wężyka 25cm, jest korek do zakręcenia na koniec aby można było sprawdzić ilość powietrza w butli.
w zestawie nie podoba mi się manometr według mnie jest mało dokładny, wyskalowany co 20bar, widziałem zestawy z większym manometrem, wyskalowanym co 10 bar ale przewód zasilający miał długość 1m i niepotrzebnie mamy straty powietrza przy odłączaniu.
wybrałem ten ze względu, że miałem wszystko od jednego sprzedawcy, na gwarancji i nie płaciłem za przesyłkę, a manometr hm - większość taki ma i sobie chwali to pewnie będzie spełniał swoją rolę.

to tyle po pierwszych oględzinach, zobaczymy co wyjdzie w użytkowaniu
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2009, 17:03 przez Jande, łącznie zmieniany 2 razy.
AA s400 Classic / DOT 4-16x42

Hatsan 70>Slavia 634>HW 95>HW98
Awatar użytkownika
Tomasz76
Posty: 28
Rejestracja: 29 kwie 2007, 9:39
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Tomasz76 »

kurcze ja tez taki chcę !!!
zapodaj wyniki ze strzelania 15,20,30m no i 50m ciekaw jestem jak ze skupieniem .
AirArms MPR-FT
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Gratuluje zakupu, też sie przymierzam do czegos podobnego, ale narazie mnie nie stać, ale jestem uparty jak cos postanowie to musze kupić :lol:
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Witam. Chętnie zobaczyłbym skupienie na 50m :)

Jak jest z pompowaniem? ciężko idzie?
Jande
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:16
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Jande »

na razie strzeliłem tylko kilka razy aby wyzerować lunetę, albo padał deszcz albo nie miałem czasu :/
muszę wypróbować jaki śrucik będzie dobrze latał, a mam tylko resztki exacta 4,51
więc czeka mnie jakiś zakup
i muszę się do niego trochę przyzwyczaić, bo nadal przed ładowaniem próbuję złapać za lufę aby ją złamać :D i staram się zniwelować odrzut :D
jak dogram wszystko to na pewno strzelę na skupienie, bo sam jestem ciekaw czy uzyskam lepszy wynik niż z hw.
Maniek pisze:Jak jest z pompowaniem? ciężko idzie?
mam butlę więc chyba ciężko nie będzie
jeszcze nie nabijałem, jest 120bar w kartuszu :)
AA s400 Classic / DOT 4-16x42

Hatsan 70>Slavia 634>HW 95>HW98
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

jasmin pisze:i staram się zniwelować odrzut :D
że co? :lol:

ojj bo sie rozmyśle :)
Jande
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:16
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Jande »

Maniek pisze:że co?
:D :D
nie wiedziałem jak to napisać :hm:
byłem przyzwyczajony do odrzutu a tu go nie ma i sam strzał praktycznie pada nawet nie wiem kiedy :zdziwko:
no po prostu inne uczucie strzału niż w sprężynówce :D
AA s400 Classic / DOT 4-16x42

Hatsan 70>Slavia 634>HW 95>HW98
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Gratuluję sprzętu! :D
jasmin pisze:Z s400 zadowolony jestem z:
- jego masy 2,72kg przyjemnie go wziąć do ręki bez zbędnego wysiłku, z lunetą 3,45kg,
- wyglądu, klasyczne łoże w ładnym drewienku mimo iż z buku i to ryflowanie
Ze zdjęć widzę, że to poczciwy filipiński Trofik :). Jednak z tego co pamiętam to nie waży on aż 3/4 kg (pomijam masę montażu ok 150g) ;)
Szczerze powiem, że bardziej chyba podobała mi się starsza wersja S400 - chodzi mi o cepeliowe ryflowanie. :D Poprzednie były mniej skomplikowane :). Za duży plus nowej wersji miożna zaliczyć różaną stopkę chwytu oddzieloną srebrną kreską. Wygląda pięknie.
W ogóle karabiny AA i Daystate (pomijam wersję AirWolf i pochodne z gaśnicą pod lufą) są najlepiej zaprojektowane względem estetycznym i o klasycznym wyglądzie, przynajmniej dla mnie. W tych karabinkach można się po prostu zakochać. :)
jasmin pisze:- brak automatycznego bezpiecznika, byłem przyzwyczajony, że po naciągnięciu mamy już karabinek zabezpieczony a tutaj jak sobie nie przesuniesz sam bezpiecznika to kicha, takie niby jest a niema
Na dobrą sprawę, to bezpieczniki spustu do niczego nie są potrzebne. Mnie bardziej przeszkadzają jak pomagają - zwłaszcza przy okazji zawodów; skupienie, emocje przy figurce... Jest! Pewny strzał! Naciskam spust... A tu nic... Bo się zapomniało o bezpieczniku. Normalnie wkurzyć się można :lol:
Przydaje się tylko jak ktoś niewprawiony w strzelaniu stawia pierwsze kroki, żeby sobie czasem czegoś nie odstrzelił :)
W rekreacji i w terenie zupełnie nieprzydatny, jak się zna swój sprzęt to wiadomo kiedy spust zwolni wystrzał. Całe szczęście w PCP ten wyłączniczek jest albo ON albo OFF i nie blokuje się sam. Dla mnie to zaleta.

Gratuluję sprzętu raz jeszcze i samych strąconych KZtek.
A skupienie z podparcia będzie na pewno lepsze od sprężynki. Jaka by nie była.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Jande
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:16
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Jande »

Dzięki za gratulacje
ja go tylko kupiłem :zdziwko: :D

wszystko co mi się teraz wydaje, że mi przeszkadza zapewne minie jak trochę z niego postrzelam, pozostały nawyki ze sprężynówki i się sam z siebie śmieję :D jak łapię za lufę lub szukam bezpiecznika przed strzałem :lol:
ta waga co podałem z lunetą 3,45kg ważone na wadze kuchennej, w miarę dokładnej.
ta 2,72kg podałem katalogową i faktycznie za duża różnica
Więc policzmy: BT - 375g ,montaż i zakrywki ok. 200g = 575g
z tego wychodzi że karabinek waży 2,875kg
pewnie drewienko waży więcej bo buczek ma gęste słoje – to dobrze będzie twardszy
jak będę miał kiedy odkręconą lunetę to zważę z ciekawości :hm:

[ Dodano: Sro 06 Cze, 2007 10:20 ]
i poważyłem ;)
sam karabinek – 2,95kg
luneta, zakrywki, montaż – 0,5kg
całość – 3,45 kg

[ Dodano: Nie 17 Cze, 2007 18:14 ]
wreszcie chwilkę postrzelałem
najpierw zerowanie na 15m, poszło szybko, 5 strzałów praktycznie w punkt. jakieś 6x6mm
no to próba na 25m pozycja siedząca ręka wsparta o poręcz krzesła
zacząłem od tarczy z prawej na dole
o kurcze nie jest źle :)
strzelam kolejną z lewej, już gorzej, więc zmiana nastawień lunety o 8 klików
mobilizacja i zaczynam
szło super :D a tu 8 strzał takie pudło, załamka :PP
przechodzę do górnego rzędu, ale widzę, że krzyż w lunecie coraz bardziej mi lata, mimo w miarę stabilnej pozycji :/
emocje wzięły górę, decyzja koniec idę na kawę :PP

Tarcza z 25m
Obrazek

na razie tylko tyle na 50 muszę się wybrać w teren.
widzę że potencjał karabinka jest duży i trudno będzie go wykorzystać :hm:

[ Dodano: Pon 18 Cze, 2007 10:56 ]
Tarcza na 25m do poprzedniego postu.
Obrazek
AA s400 Classic / DOT 4-16x42

Hatsan 70>Slavia 634>HW 95>HW98
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Witam!
Od wczoraj moje oczy (a w zasadzie mojej Kasi ;) ) cieszą się widokiem AA S400 Carbine. Karabin jak się dowiedziałem robił Hogan "pod siebie", ale jakoś tak wyszło, że go sprzedał :) I chwała mu za to :D
Karabin - malinka :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Jande
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:16
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Jande »

Wierzbin pisze:Od wczoraj moje oczy (a w zasadzie mojej Kasi ) cieszą się widokiem AA S400 Carbine
Życzę aby te oczy cieszyły się jeszcze bardziej z widoku podających figurek w HFT
Ładny sprzęcik :cool:

jak był wcześniej w ofercie sprzedaży w k/s, miałem na niego ochotę, ale ze względu na pojemność kartusza się nie zdecydowałem :/
mógłbyś mi opisać jak się sprawuje ta nakładka na lufę i separator ?
zastanawiam się nad takim bajerkiem :hm:
jak jest zamocowana nakładka na lufę (w ósemce) ?
jakiej jest średnicy ?
dorobiona jest nowa ósemka ?
jaki jest głos wystrzału z tym separatorkiem ?
poprawił skupienie ?
itp.

będę wdzięczny za jakieś wiadomości
AA s400 Classic / DOT 4-16x42

Hatsan 70>Slavia 634>HW 95>HW98
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

jasmin pisze:mógłbyś mi opisać jak się sprawuje ta nakładka na lufę i separator ?
Powiem szczerze, że jak na razie nie było okazji, żeby sobie z niej porządnie postrzelać, tyle co wczoraj przy kupowaniu sprzętu. Jeśli chodzi o sprawowanie w/w to nie widzę żadnych usterek. Wszystko spasowane po Waldkowemu czyli w najlepszym porządku.
Tutaj masz separator:
Obrazek

Obrazek
jasmin pisze:jaki jest głos wystrzału z tym separatorkiem ?
poprawił skupienie ?
Odgłos wystrzału jest leciutko przytłumiony i "pusty" jeśli tak go można nazwać. Skupienia niestety nie robiliśmy jeszcze żadnego - wszystko strzelanie próbne. Spełnia swoje zadanie bardzo dobrze. Przy strzale na sucho np w firankę czy trawę podmuch w przód jest niewielki, podobny z resztą jak w Daystate. W dużej mierze gaz jest odprowadzony przez otwory w separatorze.

A tak prezentuje się w całości z zestawem:
Obrazek

Ciekawą sprawą jest fakt, że lakier z baki jest... zdarty na mat. Na początku wziąłem karabin do ręki i nie zwróciłem na to uwagi, ale dopiero jak przyłożyłem do ramienia to poczułem. :)
Nie wpadłem na taki pomysł, by z baki zedrzeć śliski lakier. Ale jedyne co mogę teraz powiedzieć to polecam! Baka jest dużo wygodniejsza i wbrew pozorom przyjemna w bezpośrednim kontakcie. Skóra policzka nie lepi się do powierzchni.
Obrazek

Ósemkę masz tutaj. Nie zagłębiałem się jak na razie w szczegóły konstrukcji jak została zamontowana na szerszej lufie, ale prezentuje się bardzo dobrze :)
Obrazek

Z tego co widzę, karabinek dostał jeszcze dwa srebrne paski na kołpaku zakrywającym łączenie kartusza z zestawem i srebrny pas wokół kolby przy stopce.

W piątek zdam szerszą relację ze strzelania :)

Osobną sprawą jest luneta. To Delta Optical Titanium 4-16x42 z krzyżem duplex. Jak dla mnie baaardzo dobry obraz jak na klasę cenową celownika. Jasność i kontrast nie pozostawia wiele do życzenia. Siedzi na dwuczęściowym BKL 263.

Pozdrawiam.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

potencjał drzemiący w tym karabinku jest duży, sztuka aby go wyłuskać ;) 10 strzałów z H&N FFT 4,5mm, 10 strzałów, dokładnie 102m:

Obrazek

jak widać paskudne dwa odskoki popsuły całość ale nie jest źle, ciężko powiedzieć jaka była przyczyna, na 100m mogą być wszystkie począwszy od błędu strzelca do wady śrutu, a najdziwniejsze jest to ze da się zauważyć naprawdę minimalne drgnięcie karabinka podczas strzału, nie wiem czy to tylko moje odczucie ale i właściciel przedmiotowego to potwierdza, wynikałoby z tego że nawet PCP nie jest wolne od tej wady sprężynówek ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

stworek5 pisze:na 100m mogą być wszystkie począwszy od błędu strzelca do wady śrutu
Stawiam na przekoszenie w prawo ;) Parabola by się zgadzała.
Mimo tego, wynik fantastyczny.
stworek5 pisze:a najdziwniejsze jest to ze da się zauważyć naprawdę minimalne drgnięcie karabinka podczas strzału, nie wiem czy to tylko moje odczucie ale i właściciel przedmiotowego to potwierdza, wynikałoby z tego że nawet PCP nie jest wolne od tej wady sprężynówek
Dygnięcie spowodowane jest przez poruszający się zbijak i półgramowy śrut.
Z tego co mi wiadomo karabiny np. Steryr LG100 i LG110 są wyposażone w kompensator tegoż podrzutu. Taki maleńki klipsik na zamku, który w momencie strzału zmienia położenie niwelując ten mikroskopijny podrzut (wyraźnie wyczuwalny w pistolecie HW40 - szczególnie przy strzelaniu z jednej ręki - mimo, że to PCA to podrzut czuć w górę).
Innym sposobem jest separator na końcu lufy. Daystate ma tak nawiercone otwory w separatorze, by wyprowadzić powietrze pod skosem w tył. Jednak nie będzie to wynalazek tak sprawny jak np. we wspomnianych Steyr'ach.
A podrzut w karabinie będzie zawsze tam gdzie masy w krótkim czasie zmieniają miejsce. PCP mimo, że wyzwolony jest od ciężkiego tłoka też ma minimalny podrzut. Jednak bez porównania mały ze sprężyną. ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Jande
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:16
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Jande »

a jaka jest średnica tej nakładki ?
pytam bo u mnie średnica lufy wynosi 12mm a średnica ósemki (w miejscu gdzie przechodzi lufa) 17mm, więc ścianki ósemki mają niecałe 2,5mm i luz w niej jest bardzo mały
rozwiercać na nakładkę nie bardzo jest z czego
pytałem kol. Metaxa z iweb czy wymieniać oring w ósemce na ciaśniejszy 2x10 i tak mi odpowiedział:
metax pisze:
jasmin pisze:.............
wyczytałem, że można wymienić oring w ósemce na 2x10 aby był lepiej dopasowany do lufy
jak to z tym jest ? opinie są różne – warto ?

aby to zrobić wystarczy, odkręcić nakładkę na lufie i odkręcić ósemkę ?
jak później przykręcić ósemkę aby lufa była prosto – na oko ?
Jesli masz nową wersje karabinka to wymiana oringu mija się z celem. Nowe "8" sa ciasniejsze i nie trzeba nic w nich robić.
Jesli jednak jest luz ok 0,5-1mm na stronę to możesz spróbowac.
Nie zaszkodzi. Nie porysój lufy podczas sciągania "8'.
Wymiana jak napisałeś.

prostowanie polega na zluzowaniu srub "8" i samoczynnym ustawieniu się lufy "na wprost".
Jesli jednak prosta nie będzie - może to wystapić - trzeba na oko lub podczas strzelania...

Śrubki dokręcamy małymi kroczkami - po kawałeczku raz lewą raz prawą - unikniesz skręcania "8" przy zaciskaniu..................
wygląda na to, że producent wprowadza co pewien czas zmiany :hm:

też posadziłem na swoim s400 DOT 4-16x42 ale z MD wygląda lepiej jak BT, i obraz ma lepszy itd..... ale ma grubszy krzyż jak BT :PP
i mniejsze pole widzenia :hm:
Obrazek
myślę o dokupieniu osłony przeciwsłonecznej – warto ?

Teraz przy strzelaniu z pcp nie bardzo jest już na co zwalić, że się nie trafiło
pozostało powiedzieć sobie - „musisz się jeszcze wiele nauczyć”
a po zobaczeniu wyników Mariusza na 100m wiem to na pewno
Wierzbin pisze:W piątek zdam szerszą relację ze strzelania
czekam z niecierpliwością

Pozdrawiam
AA s400 Classic / DOT 4-16x42

Hatsan 70>Slavia 634>HW 95>HW98
ODPOWIEDZ