Obrazek

Buty

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!

Czy stare polskie opinacze dorównują jakością do nowych butów taktycznych?

TAK
17
50%
NIE
17
50%
 
Liczba głosów: 34

toomii
Posty: 10
Rejestracja: 18 cze 2007, 19:26
Lokalizacja: turek

Post autor: toomii »

stare, dobre opinacze. nie moge na nie zlego slowa powiedziec. sprawowaly mi sie bardzo dobrze. co do butow taktycznych, to nie wiem nawet jakie to sa :/ jak bylem w wojsku, to pod koniec sluzby, do obiegu weszly nowe, z miekkiej skory, lecz siadaly po pol roku. wiec jesli taktyczne sa podobne to raczej jestem przeciw. (no ale pewnie o inne chodzi wiec moj glos sie nie liczy).
hatsan 90stg + zestaw od Alchemika + Point Precision 4x32, oraz chinka, fabryczna!! ;)
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 23
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: BRAT_MIH »

W opinaczach schodzilem cale nastoletnie zycie, zabralem ojcu, brazowe, nie do zdarcia. Ze 20 lat na strychu lezaly i dalej ok. Siedzialo sie na rybach po kostki w wodzie, wedrowki daleki i bliskie i nigdy mnie nie zawiodly. Pozniej kupilem czarne desantowki tzw i stwierdzilem ze to w porownaniu do tamtych byle co.
A jak jade postrzelac to zakladam codzienne buty bo najwygodniejsze. Nie przebieram sie za wojaka bo moja Slavia z tym smiesznym wzorkiem ktory nawet mi sie zaczal podobac to bardziej mi sie przez to kojarzy z dzikim zachodem niz wspolczesnymi karabinami. Wiec dziny na dupe i do lasu.
Slavia 631 Lux + Leapers 3-9X32 AO 1 MIL-DOT, Blow Air Power
nunez
Posty: 770
Rejestracja: 03 wrz 2006, 18:18
Lokalizacja: Stępna

Post autor: nunez »

prawie 3 lata chodziłem w opinaczach(wojo)
do dziś zostały mi haluksy na stopach
od dwóch lat łaże w desantach
są zdecydowanie miękrze i wygodniejsze jak dla mnie
zamierzam jednak kupić buciki bundeswery-miałem na nogach-rewelka :)
nowe opinacze i desanty na szwach leci sie czarnym silikonem i nie przemakają!!!!!!
;slavka634;
Awatar użytkownika
Onichimor
Posty: 56
Rejestracja: 03 sie 2007, 16:24
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Onichimor »

Nowe wojaki czyli buty typu "Niwa", nie są najgorsze. Rozczłapałem ze cztery pary. Wytrzymują do półtora roku intensywnego chodzenia (czyli lato-zima non stop). Po tym czasie ściera i rozłazi się podeszwa, zaczynają wypadać gwoździe z podeszw (raz zdarzyło mi się, że wbił taki jeden mi się do środka i wlazł w piętę :/ ), no i w miejscach najczęstszego zginania pęka skóra. Do innych wad zaliczam łatwość przemakania i to, że dość szybko się "rozczłapują", po czym zaczynają wyglądać jak pół d... zza krzaka. Nie nadają się też do chodzenia w górach po ostrych kamieniach. Brak protektora w zbyt miekkiej gumie podeszwy odczuwają boleśnie stopy. Seryjnie dodawane sznurówki są beznadziejne. Lepiej od razu wymienić je na cienką linkę żeglarską. But typowo nizinny i jak na tę cenę jednak nie jest taki zły. Buty Bundeswehry polecam z całą odpowiedzialnością. Komfort chodzenia w nich porównując do "Niwek" czyli popularnych "Skoczków" to jak Mercedes do dużego Fiata. Są też cholernie trwałe. Z wyglądu mogą być, chociaż bez rewelacji.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2007, 20:19 przez Onichimor, łącznie zmieniany 1 raz.
No Guts - No Glory!!!
HW-80ksd (Senio Inside)+PP 3-12x42AO
Kolter K-19 - się popsuł...
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

Najlepsze moje buty to NPS-y 12-stki, 7 lat w nich chodziłem bez przerwy. Były wygodne jak papcie. Ale na początku dały dobrze czadu nogom.
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
Awatar użytkownika
super_xxl
Posty: 79
Rejestracja: 07 sie 2007, 22:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: super_xxl »

ecco rulez;]
skalniak
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2008, 17:04

Post autor: skalniak »

Stare opinacze miały swoje zalety , ale tak jak i w innych dziedzinach tak i tu postęp dał o sobie znać .Ów czesne buty taktyczne , są wyposażone w różnego rodzaju filtry itd , więc trudno porównywac bo to zupełnie "inna para kaloszy" .Sami zobaczcie:
OPINACZE

Buty taktyczne MAGNUM Elite Spider Desert
ODPOWIEDZ