Obrazek

prowadnica pet w hatsanie

Awatar użytkownika
borodin
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa

prowadnica pet w hatsanie

Post autor: borodin »

witam,

koledzy przepraszam ze kolejny raz poruszam temat bylo wiele razy wałkowane ale mam pytanie co do prowadnicy pet w hatsanie. Czy prowadnica ma być idealnie docięta na szerokość- tzn jej scianki maja sie idealnie ze soba stykać (tak mam w mojej slavi 631 bo zreszta tak jest zalecane). Czy tez scianki moga troche zachodzic na siebie? Pytam sie bo niedlugo mam zamiar dorobic peta do hatsana po tym jak zobaczylem co daje ona w slavi..

i jeszcze jedno pytanko co do osad, czy ktos na forum robi je komercyjnie? spotkalem sie kiedys z tym na forum ale teraz cos nie moge znalezc...

pozdrawiam
Hatsan 55 stg gl , Slavia 631 + nikko 2-7x32 ao + pare pistoletow => ponad 10 szt.:P
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

co do peta, dzisiaj zakladalem do Gamo, jesli jest na tyle miejsca możesz zrobić scianki zachodzące na siebie ale w taki sposób aby obracająca sie spręzyna ześlizgiwała sie z wyższej scianki na niższą a nie odwrotnie, bo sie wszystko zakleszczy i z peta zostanie wiór :PP

Co do osad to nie mam pojęcia, może Darek?? ;)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Osłona pet powinna być ciasno spasowana w środku tłoka, Nie idź na łatwiznę, zrób "idealnie". Wtedy osłona przeżyje dłużej.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
borodin
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: borodin »

ok postaram sie zrobic na styk tak jak w slavi, pytalem sie bo ktos na forum wspominal ze zrobil podobnie tak jak drozdzu w gamo..

strasznie jestem ciekaw jaka bedzie roznica w wyciszeniu po zlozeniu peta!!
Hatsan 55 stg gl , Slavia 631 + nikko 2-7x32 ao + pare pistoletow => ponad 10 szt.:P
sofronov
Posty: 288
Rejestracja: 08 paź 2006, 22:23
Lokalizacja: W-wa

Post autor: sofronov »

Borodin, mam dwa pety wycięte do spasowania i przycięcia. Jak chcesz mogę jeden Ci dać.
nie zabijaj czasu,
kiedyś czas zabije Ciebie
Awatar użytkownika
borodin
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: borodin »

za to lubie to forum! sofronov dzieki wielkie ale mam jeszcze peta z butelki po coli bo zostalo mi jak docinalem do slavi.
Wlasnie!! jeszcze jedno pytanko czy lepszy pet z butelki po coli czy z okladki do dokumentow (troche cienszy mam wrazenie)??

pozdrawiam
Hatsan 55 stg gl , Slavia 631 + nikko 2-7x32 ao + pare pistoletow => ponad 10 szt.:P
halif
Posty: 65
Rejestracja: 10 maja 2007, 9:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: halif »

Lepsza jest butelka, okładki są dobre jak masz mały luz pomiędzy tłokiem, a cylindrem. Poza tym w hatsanach ponoć (nie sprawdzałem, tylko słyszałem!) Cylindry różnią się między sobą, więc dla pewności lepiej samemu dociąć idealnie pod wymiar.
H70 zestaw Hogana; B-Square M i na tym Komz 4-10x42 plus ucinka i tłumik Wojtana.
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

ja zastosowałem peta z takiej folii do bindownicy, owinełem na spręzynie a koncówke
podgrzałem na gazówce i przycisnełem do stołu, wyszedł solidny kołnierz ;)
przy okazjii dorobiłem i wstawiłem kilka podkładek stalowych i mosieznych, na przemian, odrzut zmalał radykalnie :hm: wiatrówki teraz nie słychac, samo powietrze i uderzenie w cel :spoko:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
robert87
Posty: 61
Rejestracja: 23 kwie 2007, 8:27
Lokalizacja: Kielce (okolice)

Post autor: robert87 »

powiedzcie mi gdzie sie tego peta zaklada do srodka tloka?? pomiedzy tlokiem a sprezyna??? czy wczesniej na samej sprezynie ?
Hatsan 90STG + Alchemik:) + PP 3-12x42
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

robert87 pisze:powiedzcie mi gdzie sie tego peta zaklada do srodka tloka?? pomiedzy tlokiem a sprezyna??? czy wczesniej na samej sprezynie ?
Do tłoka :!: Pomiędzy tłokiem a sprężyną :)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

W środku tłoka . Bardzo ciasno , bardzo dokładnie, dopasować trzeba tak, żeby rozpierając pet w srodku zmusić go do przylegania do ścianki tłoka. Krawędzie pet muszą się o siebie zaprzeć, zaskoczyć / na siłę/ i nie może między nimi zostać luz.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
robert87
Posty: 61
Rejestracja: 23 kwie 2007, 8:27
Lokalizacja: Kielce (okolice)

Post autor: robert87 »

wiec tak probowalem tam cosik takiego wlozyc tak jak czytalem na jakims pokrewnym forum....i za chiny sie nie da!!!!! przy zakladaniu zestawu od alchemika wszystko jest tam tak spasowane ze nawet przysłowiowego ,,wlosa'' nie bylbym w stanie tam wlozyc...wiec dalem sobie spokoj :/
Hatsan 90STG + Alchemik:) + PP 3-12x42
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

jigt pisze:Bardzo ciasno , bardzo dokładnie, dopasować trzeba tak, żeby rozpierając pet w srodku zmusić go do przylegania do ścianki tłoka.
A Ja Zygmuncie się częściowo z Tobą nie zgodzę ;) Sprężyna wykona tą robotę i tak dopasuje peta w tloku, że nasza ingerencja sprowadza się do minimum czyli do wycięcia odpowiednio szerokiego i długiego paska PET :D
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

robert87 pisze:wiec tak probowalem tam cosik takiego wlozyc tak jak czytalem na jakims pokrewnym forum....i za chiny sie nie da!!!!! przy zakladaniu zestawu od alchemika wszystko jest tam tak spasowane ze nawet przysłowiowego ,,wlosa'' nie bylbym w stanie tam wlozyc...wiec dalem sobie spokoj :/
Robercie, spróbuj zrobić osłonę z puszki po piwie :) Podobno też się sprawdza
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

tomaschek30 pisze:czyli do wycięcia odpowiednio szerokiego
Ta właśnie dokładność ma zapewnić opisane przeze mnie pasowanie.
Niezaparty o siebie pet szybciej się zmiele na farfocle.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
ODPOWIEDZ