Obrazek

Kto czym strzela ????

Spam, Archiwum Forum.
Awatar użytkownika
robert87
Posty: 61
Rejestracja: 23 kwie 2007, 8:27
Lokalizacja: Kielce (okolice)

Kto czym strzela ????

Post autor: robert87 »

Witam Wszystkich!!!

chcialbym zrobic ranking srutów gdyz po czytaniu juz troche na temat strzelectwa wiatrówkowego wiem iż najlepszym srutem do strzelania na duze odleglosci jest srut produkcji czeskiej o nazwie EXACT a najgorszym sławny turecji OZTAY ktory wg waszych jak i moim zdaniem do strzelania szczegolnie z hatsana sie nie nadaje...A chcialbym sie dowiedziec jaka jest najlepsza alternatywa pomiedzy cena a jakoscia...jaka jesc jakosc srucin polskiej produkcji....gdyz widzimy chocby na allegro ze jest wiele innych srutow roznych producentów ale nic na ich temat nie slychac...

rowniez chcialbym poruszyc temat jak i znalezc + i - strzelania z kulek, lotek, srutu stalowo-teflonowego i czego sie tylko jeszcze da ;) prosze o rozgraniczenie z czego strzelacie...(gladka czy gwintowana lufa)

czekam na Wasze opinie..........pozdrawiam Robert :D
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

troszkę wiadomości znajdziesz w dziale Testy sprzętu, począwszy od rodzajów śrutów na różnych dystansach po karabinki z jakich strzelano ;) sam zaś rodzaj śrutu musisz dobrać indywidualnie do swojego karabinka.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
OgniomistrzKale
Posty: 85
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:54
Lokalizacja: z lasu

Post autor: OgniomistrzKale »

W moim Hatsanie70 najlepiej spisuje się Tomitex szpic gładki, a przy strzelaniu do papierowej tarczy gładki płaski (robi ładniejsze dziurki). W pożyczonej Slavce też dobrze lata. A Crosmanie 1077 najlepszy okazał się czeski Diabolo Standard.
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

jak dla mnie Diabolo Crosman Pointed 4,5mm (szpic), pięknie wyrobiony, w opakowaniu nie znalazłem ani jednego do wyrzucenia czy jakiś drobin-śmieci, sprawdza sie w praktyce i 12zł/500szt to dobra oferta
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
Awatar użytkownika
borodin
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: borodin »

ze śrutami to nigdy nic nie wiadomo... w moim hw40 GL ładnie lata właśnie turecki śrut otzay- moge pokazać zdjecia ze strzelania na 10m niedowiarkom.

exact jsb to nie tylko na dlugie dystanse, strzelajac z exacta 4,50 dowartościowalem się strzelajac z cp88 competition ktory z tomitexem lokowskim sie gryzie.

ciekawy śrut jako alternatywa dla exacta to słowacki śrut w czarnych plastikowych pudełeczkach, ktoś na iwebie o nm pisał że ma większy opad od exacta ale mysle ze na hatsanie można by go sprowobwać - strzelalem nim moim h55 GL ale nie na dalsze dystanse.. na najbliższym strzelanku musze sprawidzic jeszcze raz na spokojnie

pozdrawiam
Hatsan 55 stg gl , Slavia 631 + nikko 2-7x32 ao + pare pistoletow => ponad 10 szt.:P
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

robert87 pisze:wiem iż najlepszym srutem do strzelania na duze odleglosci jest srut produkcji czeskiej o nazwie EXACT a najgorszym sławny turecji OZTAY ktory wg waszych jak i moim zdaniem do strzelania szczegolnie z hatsana sie nie nadaje...
Tym samym odpowiadasz sobie na podstawowe pytanie jakie zadałeś.

Na tawernie z używanych najczęściej są jeszcze tomitexy wszelkie i crosman pointed. To prawie jedna półka cenowa jak i jakościowa (tutaj kwestia indywidualna który lepszy).
ze śrutami to nigdy nic nie wiadomo... w moim hw40 GL ładnie lata właśnie turecki śrut otzay- moge pokazać zdjecia ze strzelania na 10m niedowiarkom.

exact jsb to nie tylko na dlugie dystanse, strzelajac z exacta 4,50 dowartościowalem się strzelajac z cp88 competition ktory z tomitexem lokowskim sie gryzie.

ciekawy śrut jako alternatywa dla exacta to słowacki śrut w czarnych plastikowych pudełeczkach, ktoś na iwebie o nm pisał że ma większy opad od exacta ale mysle ze na hatsanie można by go sprowobwać - strzelalem nim moim h55 GL ale nie na dalsze dystanse.. na najbliższym strzelanku musze sprawidzic jeszcze raz na spokojnie

pozdrawiam
10m to nie test. Każdym śrutem zrobie 10x10mm (ale karabinkiem).
Awatar użytkownika
borodin
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: borodin »

zaraz zaraz hw40 to pistolet to raz, dwa 10m w zupelnosci wystarczy jak na pistolet to dwa, a 3 to nie sadze ze kazdym srutem zrobisz jedna dziurke lub 10x10mm z karabinka, diabolo standardem albo otzay na przyklad chyba sie nie da wstrzelic w jedna dziurke... bierz pod uwage ze tansze sruty nie dosc ze slabo wykonane to jeszcze czesto roznia sie o setne milimetra w srednicy i odskoki na tarczy masz gwarantowane chocbym nie wiem jak sie staral.

pozdrawiam
Hatsan 55 stg gl , Slavia 631 + nikko 2-7x32 ao + pare pistoletow => ponad 10 szt.:P
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Ja lubię strzelać na większe odległości i do niewielkich celów więc zmuszony jestem niestety do strzelania z exacta co nie koniecznie mnie cieszy ze względu na cenę i nie jest to wcale najlepszy śrut tylko śrut z którego się da przyjemnie postrzelać na większe odległości a przy tym cena nie zmusza jeszcze do zastawienia w banku domu, samochodu i małżonki. Jest wiele lepszych ale i przy tym o wiele droższych śrutów co w moim przypadku je dyskwalifikuje. Strzelam z tego co w stopce.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

oczywiscie Crosman Pointed :cool:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

hary łyka:
Exact 4,51
Crossman pointed
Tomitex

a do trabanta geco
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

co zrobić z tym śrutem który dołączają do Hatsana (siwe pudełko, 250szt, fatalne odlewy)? ja nie wystrzeliłem ani jednego....odwagi mi brak
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Chyba pokusze się o test na 10m tym oztayem - coby udowodnić 10x10.
Jutro moze kupie paczke.
W moim mniemaniu jeśli zrobiłem 12x12mm w 6 śrutach na 70m to i na 10m zrobie :)
Awatar użytkownika
robert87
Posty: 61
Rejestracja: 23 kwie 2007, 8:27
Lokalizacja: Kielce (okolice)

Post autor: robert87 »

Andersh pisze:co zrobić z tym śrutem który dołączają do Hatsana (siwe pudełko, 250szt, fatalne odlewy)? ja nie wystrzeliłem ani jednego....odwagi mi brak
to jest wlasnie OZTAY....(turecka pomylka)....Strzelalem z tego srutu wystrzelalem z 300szt ale pierw sam musialem go przebrac....nie jest az taki zly ale do hatsana sie nie nadaje (za lekki) tym bardziej na duze odleglosci.......natomiast do chinek jest idealny wrecz mysle ze do nich wlasnie stworzony :)

a co sadzicie o strzelaniu z teflonu????
Awatar użytkownika
Sambor
Posty: 26
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:43
Lokalizacja: Podkarpacia

Post autor: Sambor »

Diabolo Standard (szpic)4,5mm
H70 S & IŻ-22 (4,5mm)
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

odwagi mi brak

Nic nie będzie Harremu jeśli wypluje trochę lekkiego śrutu, aż taki lekki nie jest. Zawsze możesz używać tego śrutu do rozgrzania karabinka przed prawdziwym strzelaniem.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Zablokowany