Obrazek

Ciekawostki militarne, imponujące bronie, pojazdy

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!
ODPOWIEDZ
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

KM88 pisze:23000 uF to dużo? Tyle by potrzebował Exact by osiągnąć 16,6 J przy 220V
to nie tak dużo chociaż trzeba by dośc duży gabarytowo kondensator :maruda:
acha i w gre wchodzą tylko pociski z ferromagnetyka, czyli żelazo, kobalt, nikiel i kilka innych ;)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

No ale technika idzie do przodu i miniaturyzacja sprawia że takie elementy są coraz mniejsze :) więc kto wie może kiedyś o ile ONZ już tego nie zabronił
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

Zapewne wszyscy widzieliscie jak na filmach z łatwościa odstrzeliwują kłódki. Czy jest to realne czy są to tylko magia kina? Sprawdźmy :) .

Obrazek

Nabój 9 mm Parabellum, Ek - 540 J

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nabój .45 ACP, 11.43 mm Ek - 570 J

Obrazek

Nabój Remington .223 Soft Point ( 5.56 NATO ) Ek - 1798 J

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przestrzelina na wylot.

Nabój .308 Win (7.62x51 NATO) Ek - 3350 J

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bez komentarzy :hm:
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

no tak, na filmach zawsze się upiększa a rzeczy nie możliwe stają się możliwe, nie mniej do odstrzeliwania ( nie mylić z przestrzeliwaniem ;) ) zamków i kłódek służy inna broń tzw. pompki ze specjalnym nabojem, nie chciałbym być w skórze kogoś kto stoi za takimi drzwiami :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Currahee!
Posty: 208
Rejestracja: 27 gru 2006, 12:47

Post autor: Currahee! »

stworek5 pisze:pompki ze specjalnym nabojem

pompka to gładkolufowa strzelba "Mosberg" a specjalny nabój to W8MP która osiąga energię 1780 J :)


więcej tutaj

http://www.cs.strazgraniczna.pl/biulety ... /b33t2.pdf
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

wiedzieć ;) strzelać ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

stworek5 pisze:nie mniej do odstrzeliwania ( nie mylić z przestrzeliwaniem ) zamków i kłódek służy inna broń tzw. pompki ze specjalnym nabojem, nie chciałbym być w skórze kogoś kto stoi za takimi drzwiami
W tym roku sprzedałem w swoim sklepie 2 sztuki drzwi, ale nie chciałbym byc na miejscu brygady antyterrorystycznej która stanie za takimi drzwiami i "zapuka". Drzwi wygladają z zewnatrz jak zwykłe drzwi, pokryte sa na zamówienie klienta dowolnym wykończeniem. Cała tajemnica kryje się w srodku ( wewnątrz drzwi i w futrynie ). Na prezentacji w ktorej uczestniczyłem był odpalony ładunek 75 g trotylu umieszczony na klamce ( w okolicy zamka głównego) i dodatkowo przykryty kilkoma torebkami z wodą. Efekt - urwana klamka i małe wgniecenia w powierzchni zewnetrznej drzwi. Okopcenie od wybychu - ot i wszystko. Po włożeniu głównego klucza drzwi otworzyły się i zmknęły normalnie. Uchylę rabka szczegółów konstrukcyjnych - drzwi wyposażone są po 16 rygli we framugach i po 6 w czapce i progu, zamek głowny na dwa klucze - jeden otwiera komorę w który wkłada się drugi klucz który operuje ryglami. Wiecej szczegóło konstrukcyjnych nie mogę podać lub nie znam. Firmy która wykonuje takie drzwi też nie mogę tu ujawnić, klientów którzy nabyli takie drzwi również. Zobowiązuje mnie w tym względzie tajemnica i zobowiązania wyznaczone przez producenta. Potencjalny nabywca jest sprawdzany przez firmę i ja tu nie mam nic do gadania. Negocjacje są prowadzone późniejw cztery oczy tzn. firma-klient, no i dlatego nie znam szczegółów. Gotowe drzwi są dostarczane do klienta i montowane przez ekipę z firmy. Ja tylko kieruje klienta do firmy i otrzymuję z tego tytułu prowizje, nigdy nie jestem informowany jaki typ drzwi i zabezpieczeń klient wybiera.

Także w świetle tego pompka 'Mosberg' czy jakakolwiek inna, bez względu na nabój to pestka w stosunku do drzwi które sprzedałem ( rykoszety gwarantowane ).
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
Awatar użytkownika
Currahee!
Posty: 208
Rejestracja: 27 gru 2006, 12:47

Post autor: Currahee! »

z takimi drzwiami to chyba będzie prościej dziurę w ścianie zrobić :) Tylko w takim razie to poco takie drzwi? :PP
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

155mm XM982 Excalibur Projectile
Filmik z dzisiejszego programu Discovery - http://www.youtube.com/watch?v=T_P_AjXcoa8

Przy próbnych strzałach na dystansie 40.8 km uzyskano trafienia w odległosci 2.2 do 7.2m od zaplanowanego celu. Przy strzałach na dystanie 35 km i odchyleniu bocznym lufy o 5° od kierunku celu uzyskano trafienia w odległosci od 2.8 do 6.1 m od zaplanowanego celu.
Obrazek
Widok ogólny pocisku.
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
Awatar użytkownika
Walend
Posty: 43
Rejestracja: 01 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Łuków

Post autor: Walend »

Spójrzcie na to....
http://world.guns.ru/sniper/sn55-e.htm
fajna armatka :)
Awatar użytkownika
OgniomistrzKale
Posty: 85
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:54
Lokalizacja: z lasu

Post autor: OgniomistrzKale »

bardzo podobna do m 107
http://www.globalsecurity.org/military/ ... d/m107.htm

[ Dodano: Pią 22 Cze, 2007 05:50 ]
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 41706.html
Też chcę taką zabawkę... ;)
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Ech!A kto by nie chciał :?: :D
Awatar użytkownika
Tombos
Posty: 107
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:02
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tombos »

Słyszałem o tym od dawna, myślałem że już to używają. Nie wiem tylko czemu nazwano to w artykule "cudowna broń". Nie wiem co to ma z bronią wspólnego.
Jeśli macie grę Ghost Recon Advanced Warfighter to możecie sobie takim czymś posterować :) Bardzo przydatna do rozpaznania, zwłaszcza w nocy. Co prawda w tej grze akcja dzieje się w 2014 roku, ale Ubicom powiedziało, że cały sprzęt w tej grze jest już używany przez Marines, lub jest w fazie testów.
Pierwszy raz podobny sprzęt był użyty w Iraku. Podobno zszokowani żołnierze iraccy, nie wiedząc co to jest, poddawali się temu czemuś :lol: Tyle, że tamto urządzenie było dużo większe. Teraz chodzi o to, by każdy zwiad miał takie coś na wyposażeniu. Łatwe w przenoszeniu i łatwe w obsłudze. Zmienia nam się oblicze wojny nie do poznania.
Pozdrawiam
odi profanum vulgus et arceo
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

postep idze do przodu, niedlugo moze wojna bedzie polegac na rozegraniu meczu w grze FTP ;) jednak i tak wojna to najgorszy sposób na "dogadanie" sie :maruda:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

drozdzu pisze:postep idze do przodu
Bo nie ma innego wyjścia!
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
ODPOWIEDZ