Obrazek

Proszę o pomoc

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Podkładki lepsze były by stalowe-możesz spróbować w sklepach motoryzacyjnych albo warsztatach-jako podkładki regulujące luzy w rozruszniku-od większych aut (busy, żuk itp).
Możesz też dać jedną miedzianą- a drugą stalową (chyba nawet lepiej).
Pierścień ślizgowy tak dorób, aby tłok z nim wchodził z lekkim oporem-potem się dotrze.
W poczatkowym odcinku cylindra może być o parę setnych mniejsza średnica-więc przy wkładaniu tłoka-może być na początku trochę ciasno, a potem wejdzie łatwo. Ja dopasowywałem pierścień poprzez delikatne "docieranie" go papierem ściernym wodnym.
Pierścień zrób z poliamidu-najlepiej z dodatkami zmniejszającymi tarcie, ew. z brązu.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Prowadniczkę mam taką jak podałeś wymiary.
Jednak sprężyna sprężynie może być nierówna-i w Twojej mogą być różnice. Ale bardziej istotne jest dokładne spasowanie gł. prowadnicy-tu radził bym Ci poczekać na sprężynę.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

Szymon pisze:Witam
Podkładki lepsze były by stalowe-możesz spróbować w sklepach motoryzacyjnych albo warsztatach-jako podkładki regulujące luzy w rozruszniku-od większych aut (busy, żuk itp).
Możesz też dać jedną miedzianą- a drugą stalową (chyba nawet lepiej).
Pierścień ślizgowy tak dorób, aby tłok z nim wchodził z lekkim oporem-potem się dotrze.
W poczatkowym odcinku cylindra może być o parę setnych mniejsza średnica-więc przy wkładaniu tłoka-może być na początku trochę ciasno, a potem wejdzie łatwo. Ja dopasowywałem pierścień poprzez delikatne "docieranie" go papierem ściernym wodnym.
Pierścień zrób z poliamidu-najlepiej z dodatkami zmniejszającymi tarcie, ew. z brązu.
Pozdrawiam

SZUKAŁEM W SKLEPACH MOTORYZACYJNYCH MÓWIĄ ZE NIEMA.a grubosc podkładek moze być?co do pierscienia to z kad mam wziasc ten poliamid?
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Różne poliamidy w laskach są na allegro-np: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=108381751
Często można kupić w hurtowniach metali kolorowych.
Może będą mieli na tokarni (może być brąz)-tam gdzie będziesz robił prowadnice itp.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

przeciez to jest kostka i niejest rozciagliwe jak ja to załoze na tłok?rozumiem ze najpierw musze zrobic z tego koło tylko ja to załozyc?nierozwali sie?
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Toczysz z tworzywa pierścień. Średnica zew. 27 mm, szerokość 4mm. Wewnętrzną średnicę mierzysz na tłoku po wytoczeniu w nim rowka o szerokości 4 mm i głębokości 1 mm.
Wytoczony pierścień przecinasz i nakładasz na rowek w tłoku. Całość "dogładzasz" wodnym papierem ściernym, żeby z tekkim oporem wchodziło do cylindra.
Obrazek
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

ten pierścień nic nie uszczelnia także nie musi być ucięty pod skos, sam rozważam taki zabieg :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Oczywiście kolega Stworek5 ma rację-tak mi się ucieło, może być prosto :]
Szymon.Karpacz
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

szymon jak to sam robiłes to moze i zrobiłbys mi pod opłatą?ile cenisz za taki zabieg bo sam niedam rady niemam tokarki.chodzi mi o wytoczenie równego dołkaa w tloku (bo ja zeszlifowałem tarczą na flexie i jest zaokrąglony) i wykonanie tego pierscienia z tego tworzywa odp
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Osobiście ja też nie jestem tokarzem, ani nie mam tokarki.
Jeden tłok robił mi Hogan -koszt zrobienia pierścienia 20 zł+ uszczelka zetpo 30 zł.
Drugi tłok robił mi (i wiele innych rzeczy) taki "dziadek", który mieszka koło mnie i w domu ma warsztat ślusarski, a chętnie podejmuje się tego typu "fuch".
Wszystko może Ci zrobić każdy tokarz-ale trzeba mu dokładnie rozrysować, żeby wiedział o co chodzi. Hogan jest najlepszym roawiązaniem, ale u niego może być różnie z czasem i trzeba mieć cierpliwość.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

A teraz pytanie z innej półki dzisiaj przyszła do mnie prowadnica i mam kłopot bo jest "niezabardzo"tzn.czy ten trzonek grubszy co przymocowuje sie go do cylindra powinien byc luzno w cylindrze ?bo mi lata czy jak sprezyna docisnie to będzie prosto?ty masz chyba prowadnice od sochima napisz czy jak wkladales ta prowadnice do cylindra była luzno i czy latala troszke na boki.Jak niewiesz zabardzo o co mi chodzi to nakrece filmik jak jest luzno i jak lata i ci przesle zebys mógł zobaczyc.odp
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Prowadnica sochima jest inaczej rozwiązana-podstawa wchodzi "na styk" do cylindra i pełni role równierz mocowania.
Ta od Hogana ma mniejszą podstawę i wchodzi ona z dużym luzem-z orginalnej (plastikowej) trzeba obciąć ten kikut o przekroju krzyża-powierzchnię starannie wygładzić.
Prowadnica-luźna opiera się o "korek" zrobiony z orginalnej-tak ma być i będzie to dobrze.
Niech Ci nie przychodzi pomysł kleić tego razem.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

niechodzi mi tu o prowadnice od hogana tylko od takiego goscia z allegro (nie sochima) z pełnym trzonkiem długim i misie zdaje ze powinien wchodzic z oporem a wchodzi z wielkim luzem tak jakby niebyl od tej wiatrówki.przelałęm mu kase na konto i dokladnie tłumaczyłem o co mi chodzi a ten mi przysłał jakies badziewie które niemozna nazwac prowadnicą.ale mnie zdenerwował tak mi sie chce strzelac a wiatrówka lezy juz rozebrana z 2 miesiace i jeszcze sie przedłuzy przez tą prowadnice i stracona kasa.napisz jak moge ci wysłać filmiki z tą prowadnicą jak si eruszają w cylindrze.
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

zdaje mi sie ze prowadnica ma prowadzic sprezyne równo i byc mocno utwierdzona w cylindrze.a jak ma ta prowadnica prowadzic prosto jak plywa w cylindrze na wszystkie strony w tym przypadku to chyba sprezyna bedzie prowadzic tą prowadnice.mam filmiki które pokazuja jak ta prowadnica rósza sie w cylindrze chce ci przesłać tylko niewiem jak.podałbys maila albo co.bo chce wiedziec czy jak ty wkladałes prowadnice od sochima tez były jakies luzy.

NAJLEPIEJ TO JAKBYS PODAŁ MI SREDNICE SWOJEJ PROWADNICY I CYLINDRA.
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Osobiście uważam, że sochima rozwiązanie jest najlepsze. Ja poszedłem dalej i w poniedziałek odbieram od "dziadka" prowadnicę taką jak z albumu-z zakończeniem. Całość zrobiona z mosiądzu. Trzpień tej prowadnicy będzie miał fi 8mm i na niego nasunięta będzie prowadnica z ertalonu, po której bedzie pracować sprężyna-dokładnie to już tu opisywałem (dla "standardowej" prowadnicy stalowej).
http://hatsan.siecplay.pl/viewtopic.php ... sc&start=0
Pozdrawiam szymcio22@wp.pl
Szymon.Karpacz
ODPOWIEDZ