Obrazek

pierwsza wiatrówka, co wybrać z poniższych

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Nutado
Posty: 24
Rejestracja: 01 sie 2023, 11:00

Re: pierwsza wiatrówka, co wybrać z poniższych

Post autor: Nutado »

Łamię przy muszce, inaczej raczej nie dałbym rady, ale oczywiście rozumiem Twój punkt widzenia, że jakaś stara wiatrówka nie może być punktem odniesienia.

Może z czasem ta sprężyna się ułoży i będzie to szło lżej.
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: pierwsza wiatrówka, co wybrać z poniższych

Post autor: rokasa58 »

Nutado pisze: 26 sie 2023, 12:16 HW50s. Łamanie lufy jest ciężkie.
Może Eres za mocno skręcił śruby kostki. HW50 ma prawie 40cm lufę,u mnie w HW95 jest krótka 31cm,no i jest ciężko,ale bez przesady,daję radę :D
A co do tego chwytu,to ja pozwalam na krótkie ,takie 5 mm cofnięcie systemu i wyniki mam niezłe. Takie luźne trzymanie,to dobre dla ciężkich wiatrówek.
Nutado
Posty: 24
Rejestracja: 01 sie 2023, 11:00

Re: pierwsza wiatrówka, co wybrać z poniższych

Post autor: Nutado »

Znów dziś dokrecałem łoże bo całość lata. Trochę obawiam się robienia tego z dużą siłą, by nie uszkodzić gwintu. Zobaczymy jak długo wytrzyma.
Zmierzyłem sobie orientacyjnie prędkość śrutu aplikacją na telefonie.
Na jsb exact wyszło mi ok 179 m/s = 8.8 Juli. Zrobiłem też test ze śrutem postawionym na kostce - nie spadł podczas strzału.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: pierwsza wiatrówka, co wybrać z poniższych

Post autor: Mamutowicz »

Nutado pisze: 27 sie 2023, 19:07 Znów dziś dokrecałem łoże bo całość lata. [...]
Na pewno masz HW50 od Eresa? :zdziwko:
Żadne śrubki nie powinny się odkręcać... To nie chińszczyzna przecież, a nawet w budżetowym Hatsanie wszystkie śruby trzymały mi bez poprawiania... :zdziwko:
Nutado pisze: 27 sie 2023, 19:07 [...]
Zmierzyłem sobie orientacyjnie prędkość śrutu aplikacją na telefonie.
Na jsb exact wyszło mi ok 179 m/s = 8.8 Juli. Zrobiłem też test ze śrutem postawionym na kostce - nie spadł podczas strzału.
To, że śrut nie spadł to dobrze, ale tej apce bym nie ufał...
Gdyby ta wiatrówka miała 9J to nie kopała by wcale a żadna śrubka nie miałaby prawa się popuścić.
Na Twoim miejscu spotkałbym się z kimś kto się zna na wiatrówkach albo od razu zadzwoniłbym do Eresa i spytał co się dzieje.
Coś definitywnie nie jest tak jak powinno być...
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: pierwsza wiatrówka, co wybrać z poniższych

Post autor: rokasa58 »

Nutado pisze: 26 sie 2023, 9:20 uszczelka
Po co była zmieniana w nowej wiatrówce,oryginalne są b. dobre.
Nutado
Posty: 24
Rejestracja: 01 sie 2023, 11:00

Re: pierwsza wiatrówka, co wybrać z poniższych

Post autor: Nutado »

Od dzisiaj na strzelania chodzę ze śrubokrętem. Średnio co 10-15 strzałów muszę dokręcać wszystkie 3 śrubki. Tu chyba smar do śrub powinien dać radę?
Natomiast jest inny problem, który dzisiaj się nasilił - zjeżdżanie muszki z lufy. Teraz po każdym strzale muszę ją ręką dobijać. Najgorsze jest to, że śruba która jest na muszce jest na maxa dokręcona, całość niestety jeździ po tych bruzdach na lufie - tu nie mam pomysłu co z tym zrobić, może jakiś smar który zwiększa tarcie?
Co ciekawe muszka zjeżdża nie podczas strzału, ale podczas łamania lufy już na samym końcu tej czynności.

Przetestowałem dzisiaj pierwszy raz śrut Oztay - niestety jest to totalne dno - sieje po tarczy, sam śrut jest nierówny, zdarza się zdeformowany, ma różne rozmiary, z niektórymi był nawet problem by je włożyć do lufy.
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: pierwsza wiatrówka, co wybrać z poniższych

Post autor: Urko »

Trochę to niepokojące. Nie znam tej wiatrówki, ale to wszystko wydaje się dziwne...

Smar na gwinty daje się w zupełnie innym celu. Do zabezpieczenia śrub prze odkręcaniem i też częściowo przed korozją gwintu używa się kleju do gwintów. W takim wypadku powinien wystarczyć jakiś "słaby" lub "średni" klej. Ja używam taki "niebieski" Prolock:

https://militaria.pl/p/klej-do-gwintow- ... eski-23148

Jest też mocniejszy "czerwony" ale jego nie warto dawać do śrub, które chciało by się później odkręcać. Oraz do przykręcania czegoś, czego nie będzie można odkręcać na gorąco.

Tutaj jednak trzeba się zastanowić, czy te śruby rzeczywiście się odkręcają, np. z powodu uszkodzonych gwintów, czy może problem leży w drewnie osady. Sądząc z obrazka:

Obrazek

Przednia śruba ma specjalną podkładkę więc jest już fabrycznie zabezpieczona przed samo-odkręcaniem... ;)

Jeszcze jest taka sprawa - jeśli śruba wkręci się do końca gwintu i nie trzyma właściwie, to dalsze dokręcanie może jedynie uszkodzić gwint. Gdyby tak było to nie klej byłby najbardziej wskazany ale przedłużenie gwintu lub dołożenie dodatkowych podkładek. Ale to też nie jest żadna zasada, bo w przypadku muszki, może wina być po stronie jej zacisku lub za wąskiego nacięcia na lufie.

Tyle ode mnie. To taka ciekawostka, by było tyle problemów z jakimś HW i to po "markowym tuningu"... :hm:
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3168
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: pierwsza wiatrówka, co wybrać z poniższych

Post autor: kamazek »

Nutado, zrób tak jak radzą ci na sąsiednim forum - skontaktuj się ze sprzedawcą, wiatrówka jest na gwarancji :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Nutado
Posty: 24
Rejestracja: 01 sie 2023, 11:00

Re: pierwsza wiatrówka, co wybrać z poniższych

Post autor: Nutado »

Napisałem już do sklepu z opisem problemu, zobaczymy co odpowiedzą.
Nutado
Posty: 24
Rejestracja: 01 sie 2023, 11:00

Re: pierwsza wiatrówka, co wybrać z poniższych

Post autor: Nutado »

Dostałem szybką odpowiedź od Eresa - mam mu wysłać wiatrówkę i ogranie muszkę oraz śruby.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: pierwsza wiatrówka, co wybrać z poniższych

Post autor: Mamutowicz »

Nutado pisze: 01 wrz 2023, 8:48 Dostałem szybką odpowiedź od Eresa - mam mu wysłać wiatrówkę i ogranie muszkę oraz śruby.
Daj znać jak się to skończyło... :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Nutado
Posty: 24
Rejestracja: 01 sie 2023, 11:00

Re: pierwsza wiatrówka, co wybrać z poniższych

Post autor: Nutado »

Wg Eresa wszystko jest OK, śruby tylko podkleił i będzie odsyłał wiatrówkę. Moc sprężyny wyszła 14,5 joula.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: pierwsza wiatrówka, co wybrać z poniższych

Post autor: Mamutowicz »

W każdym razie zajrzał i sprawdził co i jak - nie musisz sam kombinować.
14,5Juliana to w sam raz.
Pozwala celnie ftrafiać bez dużego opadu i jest przyjazne dla optyki - Powinno być ok.
Co do śrub - nie miałem na własność żadnego HW więc nie wiem czy rzeczywiście trzeba je podklejać - u mnie w TXie ( ani w LGU ) tak nie ma...
Ale powinno być dobrze teraz.
Daj znać jak postrzelasz czy coś lepiej czy (oby nie) tak samo...
Trzymam kściuki :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: pierwsza wiatrówka, co wybrać z poniższych

Post autor: rokasa58 »

Nutado pisze: 27 sie 2023, 19:07
Na jsb exact wyszło mi ok 179 m/s = 8.8 Juli.
Nutado pisze: 11 wrz 2023, 16:31 Wg Eresa wszystko jest OK, śruby tylko podkleił i będzie odsyłał wiatrówkę. Moc sprężyny wyszła 14,5 joula.
To ja też chcem taki klej,co podnosi moc :D No chyba,że Twoje chrono źle mierzy.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: pierwsza wiatrówka, co wybrać z poniższych

Post autor: Mamutowicz »

Pisał przecież że próbował mierzyć apką na telefon więc nie ma się co dziwić że mu wyszły takie klocki..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ