Obrazek

Dobry spring do hatsana

ODPOWIEDZ
Tomekwach
Posty: 39
Rejestracja: 12 mar 2023, 16:52

Dobry spring do hatsana

Post autor: Tomekwach »

Witam , miesiąc temu kupiłem sprężynkę oteve z strony superwiatrowki.pl, niestety po około 2 pakach śrutu sprężyna siadła z 3 cm . Nie wiem czy to normalne, ale energia spadła i to dość drastycznie. Myślałem że jest to godna uwagi sprężyna ale jednak lipa, a taka tania to nie była. Mam teraz pytanie gdzie kupić dobrą sprężynę? Taka która nie siadzie 3 cm :nie: ? A może trzeba gdzieś wyrobić na zamówienie czy coś ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: Dobry spring do hatsana

Post autor: Urko »

Może zacznij od reklamacji? Każdemu producentowi zdarzają się czasami jakieś braki, więc trzeba mieć to na uwadze. Być może da się ten problem załatwić bez psucia opinii sklepu, nawet nie dając firmie szansy na naprawienie swojego błędu. (Jeśli to oni go zrobili) Co do "siadania" sprężyn to jest to normalne. Mówi się, że sprężyna musi się "ułożyć". Ale oczywiście 3 cm to chyba trochę za dużo... ;-)
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Re: Dobry spring do hatsana

Post autor: patryk1981 »

Urko pisze: 04 lip 2023, 6:22 Może zacznij od reklamacji?
bardzo dobra rada , od tego należy zacząć :up:
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Tomekwach
Posty: 39
Rejestracja: 12 mar 2023, 16:52

Re: Dobry spring do hatsana

Post autor: Tomekwach »

Karabinek tuningowalem sam. Wymieniłem też uszczelkę tłoka zepto. sprężynę kupiłem na ich oficjalnej stronie, po wyjęciu była lekko krzywa, więc też trochę mnie to zaciekawiło, ale pomyślałem że to raczej normalne, musi się odpowiednio ułożyć itp. wiem oczywiście że sprężyny się układają, ale mam porównanie z hatsanem 90 na oryginalnej sprężynie, która już wystrzelała trochę, i jest on znacznie mocniejszy. Po wymianie było około 17j i po paczce , powiedziałbym że nie lekki spadek energi a dosyć drastyczny.. nie chce psuć opinii sklepu, ale myślę że ludzie powinni uważać na jakoś tych sprężyn. Oczywiście ja raczej nic nie uszkodziłem. Strzelałem lepszym śrutem, nie było diesla, nie pamiętam też bym oddał jakiś strzał na sucho.
Tomekwach
Posty: 39
Rejestracja: 12 mar 2023, 16:52

Re: Dobry spring do hatsana

Post autor: Tomekwach »

Tomekwach pisze: 04 lip 2023, 10:28 Karabinek tuningowalem sam. Wymieniłem też uszczelkę tłoka zepto. sprężynę kupiłem na ich oficjalnej stronie, po wyjęciu była lekko krzywa, więc też trochę mnie to zaciekawiło, ale pomyślałem że to raczej normalne, musi się odpowiednio ułożyć itp. wiem oczywiście że sprężyny się układają, ale mam porównanie z hatsanem 90 na oryginalnej sprężynie, która już wystrzelała trochę, i jest on znacznie mocniejszy. Po wymianie było około 17j i po paczce , powiedziałbym że nie lekki spadek energi a dosyć drastyczny.. nie chce psuć opinii sklepu, ale myślę że ludzie powinni uważać na jakośc tych sprężyn. Oczywiście ja raczej nic nie uszkodziłem. Strzelałem lepszym śrutem, nie było diesla, nie pamiętam też bym oddał jakiś strzał na sucho.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3168
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobry spring do hatsana

Post autor: kamazek »

@Tomekwach, trochę jestem zdegustowany twoim popłakiwaniem :nie:
Trzeba było najpierw spróbować wyjaśnić problem ze sprzedawcą, ewentualnie złożyć normalną reklamację.
Sprzedawca ma obowiązek ją przyjąć i rozpatrzyć, niekoniecznie na korzyść klienta, wszystko zależy od konkretnej sytuacji i kontekstu.
Jeżeli otrzymałeś krzywą sprężynę, to po uj wkładałeś ją do wiatrówki, aby jeszcze bardziej się skrzywiła ?
Trza było najpierw dzwonić do firmy i się dopytać, co z tym fantem zrobić ?
Superwiatrowki to firma z tradycją i renomą, prowadzi ją nasz forumowy Kolega, strzelał HFT i zawsze można próbować się z nim dogadać, a ty piszesz:
"Nie chcę psuć opinii sklepu" :hm:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
ninalken
-#zasłużony2020-21
-#zasłużony2020-21
Posty: 220
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:45
Lokalizacja: Poznań i okolice...

Re: Dobry spring do hatsana

Post autor: ninalken »

Miałem kiedyś identyczną przygodę z tym sklepem (sprężyna z prowadnicą i kapeluszem do S634)... wprawdzie zwrócono pieniądze, ale na dzień dobry zarzut ze strony sprzedawcy, że z moim karabinkiem musi być coś nie tak. Także niesmak pozostał. Potem kupiłem sprężynę w Hubertusie - Białystok, dorobiłem prowadnicę i służy do dzisiaj, a kilka lat minęło. Napisz - rozmawiaj. Tyle z mojej strony.
Różne takie tam... stare ale z duszą ;)
DawidSzym
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2023, 11:35

Re: Dobry spring do hatsana

Post autor: DawidSzym »

ninalken pisze: 06 lip 2023, 19:31 Miałem kiedyś identyczną przygodę z tym sklepem (sprężyna z prowadnicą i kapeluszem do S634)... wprawdzie zwrócono pieniądze, ale na dzień dobry zarzut ze strony sprzedawcy, że z moim karabinkiem musi być coś nie tak. Także niesmak pozostał. Potem kupiłem sprężynę w Hubertusie - Białystok, dorobiłem prowadnicę i służy do dzisiaj, a kilka lat minęło. Napisz - rozmawiaj. Tyle z mojej strony.
Widocznie sklep poprostu wciska kit wielu klientom, a szkoda..
Póki co założyłem orginalna dłużą i strzela pięknie :D
Na pewno nie zamierzam kupić już tam żadnych sprężyn.
Pozdro
DawidSzym
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2023, 11:35

Re: Dobry spring do hatsana

Post autor: DawidSzym »

DawidSzym pisze: 10 lip 2023, 12:01
ninalken pisze: 06 lip 2023, 19:31 Miałem kiedyś identyczną przygodę z tym sklepem (sprężyna z prowadnicą i kapeluszem do S634)... wprawdzie zwrócono pieniądze, ale na dzień dobry zarzut ze strony sprzedawcy, że z moim karabinkiem musi być coś nie tak. Także niesmak pozostał. Potem kupiłem sprężynę w Hubertusie - Białystok, dorobiłem prowadnicę i służy do dzisiaj, a kilka lat minęło. Napisz - rozmawiaj. Tyle z mojej strony.
Widocznie sklep poprostu wciska kit wielu klientom, a szkoda..
Póki co założyłem orginalna dłużą i strzela pięknie :D
Na pewno nie zamierzam kupić już tam żadnych sprężyn.
Pozdro
Edit i autor teraz ma nauczkę. Też miałem taką sytuacje, zostałem przy oryginale i jest gicior
przemkowal
Posty: 10
Rejestracja: 05 lut 2024, 19:43

Re: Dobry spring do hatsana

Post autor: przemkowal »

Ktoś coś kupował od nich później? Zmienili dostawcę? Czy nadal słabe sprężyny sprzedają?
Mateusz199
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2024, 11:37

Re: Dobry spring do hatsana

Post autor: Mateusz199 »

Hej!

może warto się rozejrzeć za jakimś solidnym sklepem z brońką w okolicy.. Nie wiem, czy na zamówienie jest sens, ale może ktoś ma jakiś sprawdzony kontakt.
Pozdrawiam, Mateusz 😊
przemkowal
Posty: 10
Rejestracja: 05 lut 2024, 19:43

Re: Dobry spring do hatsana

Post autor: przemkowal »

Mateusz199 pisze: 22 mar 2024, 11:55
Kupiłem i ja i powiem że mam mocno mieszane uczucia. Niby wg sklepu powinno być min 15J a jest 12 z groszem. I po max 300 śrutach spręzyna siada. Ile to jeszcze nie wiem ale właśnie planuję małą zmianę na coś z drutu 3,2-3,3 mm

Poza tym we Wrocławiu nie znam takiego żadnego sklepu. Chyba że ktoś poleci.
ODPOWIEDZ