Obrazek

Tłumik do HW90K

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
ODPOWIEDZ
kustosz12
Posty: 5
Rejestracja: 08 sty 2021, 20:17

Tłumik do HW90K

Post autor: kustosz12 »

Witam.
Jakiś czas temu stałem się posiadaczem nowego Hw90 K w kalibrze 4,5mm . Zamawiając ten karabinek myślałem że "K" oznacza wersję z tłumikiem. Niestety okazało się że karabinek ma otwarte przyrządy celownicze.
Wiem że można dokupić tłumik i zamontować, ale dla mnie karabinek będzie za długi.
Czy na forum jest ktoś kto przerobiłby mojego HW90K tak żeby miał zamontowany tłumik na stałe przy zachowaniu jego długości?
Pozdrawiam Tomasz
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Tłumik do HW90K

Post autor: rokasa58 »

Jest to wykonalne,tylko trzeba naciąć gwint na lufie i poszukać wykonawcy - może "Słoniu".
https://youtu.be/e2yHGN9EjPg
kustosz12
Posty: 5
Rejestracja: 08 sty 2021, 20:17

Re: Tłumik do HW90K

Post autor: kustosz12 »

Dzięki za odpowiedź.
Nie znam England 😉
Czy w skrucie możesz napisać co miałeś na myśli wklejając ten filmik?
Napiszę do "Słoniu" może coś doradzi, ale po tym co poczytałem fora, to chyba trzeba skrucic lufe i zamontować tłumik jakoś.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3167
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tłumik do HW90K

Post autor: kamazek »

Poland też nie znasz :P
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
kustosz12
Posty: 5
Rejestracja: 08 sty 2021, 20:17

Re: Tłumik do HW90K

Post autor: kustosz12 »

Przepraszam się pisze szybko i się nie sprawdza, bo się myśli że się poprawnie pisze 🙈
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Tłumik do HW90K

Post autor: rokasa58 »

kustosz12 pisze: 19 lis 2022, 19:56
Czy w skrucie możesz napisać co miałeś na myśli wklejając ten filmik?
Sądziłem,że załapałeś :D.Są takie tłumiki które mają komory cofnięte w głąb lufy, a nie są wysunięte w przód. Widać to w 7min i 10 sek filmu :D
Na filmie lufa jest dłuższa po zdjęciu tłumika i takie coś proponuję do Twojej HW90,tylko jest mały problem. Lufy Weihraucha są czokowane i jeszcze jest frez pod muchę,jeśli ją skrócisz,to może się pogorszyć celność.
kustosz12
Posty: 5
Rejestracja: 08 sty 2021, 20:17

Re: Tłumik do HW90K

Post autor: kustosz12 »

Kurde, no wolałbym żeby zachowała swoją celność ale żeby była cichsza, bo teraz jak strzelam, to w porównaniu do Tx200 HC, to jakbym walnął z jakiego obrzyna 😱
A może niejaki " Thorin Dębowa Tarcza" czyli użytkownik forum "Dębowy" mógłby coś tu poradzić, bo widzę po wpisach że Fachura i zna się na rzeczy.
Kurcze, czytam z synusiem Hobbita i mi się wkręca co rusz jakąś zajawka z książki jak ta o Thorinie Dębowej Tarczy 🤣😉✌️
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3167
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tłumik do HW90K

Post autor: kamazek »

Mam wrażenie, że Dębowy wycofał się z branży, albo tylko tak mi się wydaje ... :hm:

Możesz spróbować także uderzyć do Eresa z superwiatrowki.pl albo do Serwisu Wiatrowego.
Na forum beżowym jest też kilku innych speców :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Tłumik do HW90K

Post autor: rokasa58 »

kustosz12 pisze: 20 lis 2022, 8:44 Kurde, no wolałbym żeby zachowała swoją celność ale żeby była cichsza, bo teraz jak strzelam, to w porównaniu do Tx200 HC, to jakbym walnął z jakiego obrzyna 😱
A może niejaki " Thorin Dębowa Tarcza" czyli użytkownik forum "Dębowy" mógłby coś tu poradzić, bo widzę po wpisach że Fachura i zna się na rzeczy.
Kurcze, czytam z synusiem Hobbita i mi się wkręca co rusz jakąś zajawka z książki jak ta o Thorinie Dębowej Tarczy 🤣😉✌️
Tłumik? Zapytaj Ryśka , nr dam na pw. Co do lufy można zaryzykować,ostatecznie ten czok,to ...... :D. Grom nie ma i jest nieźle.
ODPOWIEDZ