Obrazek

Prośba o identyfikację części do napełniania kartusza

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
naraoia
Posty: 13
Rejestracja: 05 sty 2022, 16:42

Prośba o identyfikację części do napełniania kartusza

Post autor: naraoia »

Poproszę szacowne grono o identyfikację części widocznej na zdjęciu poniżej. Jedna z moich wiatrówek PCP to Kral Arms Puncher Empire X. Końcówka do napełniania kartusza jest zamontowana na stałe. Ma to jeden poważny minus - jest to długa końcówka, która wymaga specjalnej szybkozłączki i ta końcówka szybkozłączki na przetoczce (takie coś z kuleczkami w środku) przyjmuje tylko dłuższe wtyki męskie. Ta przejściówka za zdjęcia niestety ma ten wtyk za krótki - a nigdzie nie mogę dostać szybkozłączki męskiej wkładanej (nie wkręcanej) do przetoczki do Reximexa RP.
Obrazek
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Prośba o identyfikację części do napełniania kartusza

Post autor: rokasa58 »

Jak zrozumiałem,to potrzebujesz coś do Reximexa,nie do Empire X.? I przydało by się uporządkować nazewnictwo,wówczas będzie prościej :
- złączka QD /męska lub żeńska/ Jakoś tak ,to chyba szło :D
- szybkozłączka QD
To co na zdjęciu,to złączka QD z gwintem wew.tylko jeszcze występują z gwintami 1/8NPT,10x1,G1/8.
Na p/w dałem Ci nr telefonu do Specbesta, na pewno coś ma w szufladzie.
naraoia
Posty: 13
Rejestracja: 05 sty 2022, 16:42

Re: Prośba o identyfikację części do napełniania kartusza

Post autor: naraoia »

Potwierdzam - to na zdjęciu to złączka QD z gwintem wewn. 1/8 NPT - potrzebuję coś takiego tylko z dłuższą częścią QD lub szybkozłączki QD do Reximexa - swoją drogą nie wiem czemu firmy nie trzymają się jednolitego wymiarów złączek? Dziękuję za kontakt!
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Prośba o identyfikację części do napełniania kartusza

Post autor: rokasa58 »

naraoia pisze: 27 wrz 2022, 13:03 Potwierdzam - to na zdjęciu to złączka QD z gwintem wewn. 1/8 NPT - potrzebuję coś takiego tylko z dłuższą częścią QD lub szybkozłączki QD do Reximexa - swoją drogą nie wiem czemu firmy nie trzymają się jednolitego wymiarów złączek? Dziękuję za kontakt!
Czasami tak jest. Kartusz Steyr ma ciut inną niż reszta, a niby też ósemka :D A Krzysiek przy okazji ogarnie też karabinek.
Pozdr.
ODPOWIEDZ