Obrazek

Hatsan Flash czy AT44

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
Naturalbornuser
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2022, 8:10

Hatsan Flash czy AT44

Post autor: Naturalbornuser »

Witam. Noszę się z zamiarem zakupu pcp. Miałem już kiedyś AT44 ale to było lata temu, chyba z 10. Dobrze wspominam tego pcpa, obecnie posiadam HW97 ale chętnie popykałbym z takiego harnasia, ot taki kaprys. Mam na oku nowy model Flash w drewnie ale nie ma żadnych opinii na temat tego sprzętu na forach. Widać inny system, spust QT, magazynki chyba że sprężynką a to chyba niezbyt dobrze - czytałem sporo o problemach z takimi w kralach. Pytanie czy warto iść w ten model Flash albo w jakiegoś Krala czy lepiej pozostać przy starym dobrym sprawdzonym AT44? Oczywiście i jeden i drugi byłby do poprawek pofabrycznych. Pozdrawiam forum! :)
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Hatsan Flash czy AT44

Post autor: rokasa58 »

Naturalbornuser pisze: 14 wrz 2022, 20:34 Witam. Noszę się z zamiarem zakupu pcp. Miałem już kiedyś AT44 ale to było lata temu, chyba z 10. Dobrze wspominam tego pcpa, obecnie posiadam HW97 ale chętnie popykałbym z takiego harnasia, ot taki kaprys. Mam na oku nowy model Flash w drewnie ale nie ma żadnych opinii na temat tego sprzętu na forach. Widać inny system, spust QT, magazynki chyba że sprężynką a to chyba niezbyt dobrze - czytałem sporo o problemach z takimi w kralach. Pytanie czy warto iść w ten model Flash albo w jakiegoś Krala czy lepiej pozostać przy starym dobrym sprawdzonym AT44? Oczywiście i jeden i drugi byłby do poprawek pofabrycznych. Pozdrawiam forum! :)
Kup i podziel się opinią :D Na "zielonym" nic nie znalazłem na temat Flash-a,to widać,że nie popularny :D
Sam wiesz,że lufa może być loterią w obu karabinkach,jeśli ogarniesz sam,to pół biedy. Brak regulatora w obu,chociaż widziałem nowe Ateki z regiem,tylko cena zbliżała się do matchowych używek :D.
Kiedyś miałem krótko AT-e w 5,5,bez rega. Z tego co pamiętam,naciąg przyciężkawy,ale celność na przyzwoitym poziomie,tylko nie doczekałem się na ile wytrzymałe są części.Znajomy który go kupił,poprosił mnie żebym mu znalazł tunera,bo chciał zamontować regulator i takie tam poprawki.
Koniec końców,tylko Dagi wyraził ochotę na poprawki,bez montażu rega.
To tyle ode mnie,znając fora wiatrowe i tak zrobisz po swojemu :D
Pozdrawiam
coyote_x
Posty: 15
Rejestracja: 05 maja 2019, 17:05
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Hatsan Flash czy AT44

Post autor: coyote_x »

Temat już się lekko zakurzył, ale być może dla kogoś przyda się to co napiszę.

Mam wersję Flash-W (czyli w drewnie, ze stalowym kartuszem i inną dźwignią przeładowania), został kupiony do rekreacji.

Zalety:
- Niska waga - 2.8kg
- Wygodna i ładnie wykonana osada
- Fajna i wygodna dźwignia przeładowania
- Dobrze działający spust i wygodny bezpiecznik
- Cena (przynajmniej kiedy kupowałem)
- Bez problemu się ładuje z pompki
- Około 70 strzałów przy 14.3J (piszę z pamięci, nie liczyłem dokładnie)

- Wady:
- Jakość oksydy jak się trafi
- Zamek wymaga lekkiej siły (problem w pozycji leżącej)
- Niezbyt wygodne wkładanie śrutu z wkładką jednostrzałową

Karabinek wymaga raczej wysokiego montażu ze względu na magazynek, ale lupka Delta Optical Entry 3-9x40 siedzi na nim wygodnie, trzeba jednak uważać na powtarzalne złożenie się do strzału.

Jeśli chodzi o celność to ciężko mi podać konkrety, nie robiłem dokładnych testów.

Skupienie na dystansie do 25m nie odbiega od HW-30 (ciężko porównać bo inne lunety, inna wygoda), na osi 15-40m trafiałem we wszystkie spinnery od ~2 do 4cm.

Nie mam chrono więc nie napiszę jak stabilność prędkości wylotowej, na pewno jest lekka różnica pomiędzy górnym, a dolnym zakresem zielonego pola.
Karabinki: Hatsan Flash-W + Delta Optical Entry 3-9x40 AO, Crosman 1377 Carbine + Walther Compact 4x32, IZH-60
Pistolety: Gamo PR-45, Kandar CP1
ODPOWIEDZ