Obrazek

Zmniejszenie "gazożerności" GBB

Dla miłośników replik ASG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Zmniejszenie "gazożerności" GBB

Post autor: kamazek »

Stworzyłem drobną modyfikację repliki GBB na co2, która pozwala wystrzelić zdecydowanie więcej kulek z jednej kapsułki 12 g :)

Do moda użyłem repliki Colta 1911 od Double Bella, ale sądzę, że można go wykorzystać do innych platform, np. Glocka czy Beretty lub innych posiadających ruchomy zamek.

Istotne jest, aby replika posiadała disconnector, czyli element odłączający zbijak zaworu magazynka.

Obrazek

Powinno zmniejszyć to "gazożerność" tych replik, które mają ciężki, znalowy zamek, np. właśnie w tanich Coltach.

Oczywiście jeżeli nasza replika z GBB jest super szczelna, z dobrymi częściami to powinna bez problemu "wypluć" te 60 kulek na jednej kapsule.

Ale w przypadku replik budżetowych, gdy nie chcemy inwestować w dosyć drogie części, może to być problematyczne, szczególnie przy niskiej temperaturze :hm:

Chodziło mi o to, aby po strzale, gdy zamek porusza się do tyłu, szybciej nastąpiło zadziałanie diskonnectora, który odcina zbijak od zaworu strzałowego.

Obrazek

Obrazek


Oczywiście można również próbować zmniejszyć siłę z jaką zbijak uderza w zawór strzałowy, ale wówczas oprócz mniejszej dawki gazu spadnie prędkość kulki.

W replikach bez blow-backu zbijak zaworu strzałowego odskakuje od niego zaraz po strzale, w tych z blow-backiem zbijak odskakuje dopiero po zadziałaniu disconnectora, a ten zadziała dopiero, gdy odłączy go cofający się zamek.

Więc im wolniej cofa się zamek po strzale, tym dłużej zawór strzałowy jest otwarty i z kapsułki wylatuje niepotrzebnie co2 :(

Uff, trochę to wszystko skomplikowane, ale mam nadzieję, że choć trochę zrozumiałe ;)

No więc, co zrobiłem ?

Skróciłem po prostu o ok. 7 mm rowek na disconnector w koszyczku, w którym znajduje się cylinderek gazowy.

Obrazek

Obrazek

Użyłem do tego cieńkiej stalowej blaszki z puszki po browcu i mieszanki kleju CA i sody oczyszczonej :)

Obrazek

Przesuwający się do tyłu zamek, razem z koszyczkiem, szybciej odcina disconnector od zbijaka zaworu, dzięki czemu gaz szybciej przestaje wylatywać z magazynka.

Obrazek


Dziasiaj przed południem przeprowadziłem testy.
Colt 1911, od Double Bella, na częściach fabrycznych.
Temperatura ok. 20 stopni, strzelałem powoli, tak co 2 sekundy, w magazynku 20 kulek.
Po opróznieniu maga kilka minut przerwy, załadowanie amunicji, znowu strzelanie.

Jak wyszło ?
Dwa magi z pełną mocą, trzeci odczuwalnie słabiej, z czwartego wyleciało parę kulek i koniec gazu.
Przed modem udawało mi się wystrzelić z jednej kapsułk góra 2 magazynki, i to przy wyższej temperaturze.

Nie wiem, jak taki mod zadziała z repliką zasilaną green gasem, który ma niższe ciśnienie.
Nie za bardzo chce mi się to sprawdzać, przy używaniu GG do wystrzelonego z kulek magazynka "dopsikuję" trochę gazu, więc tak naprawdę mam zawsze full power :P
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
ODPOWIEDZ