Obrazek

Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

bandyta1978
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2022, 19:46

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: bandyta1978 »

Jaka optykę do HW 30S kupić?
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: kamazek »

Tak tylko sobie pozwolę dopowiedzieć do tej pięknie zapowiadającej się dyskusji o wyższości tego nad tamtym :)

Kwestia śrutów, które pozwolą trafiać powtarzalnie w zapałki.
Chociaż Kolega bandytowy chciał bardziej w puszki i bez optyki, ale teraz już chce z optyki, ale za to z astygmatyzmem :hm:

Dobry śrut, czyli popularny JSB Exact, koniecznie 4,52 z wyselekcjonowanej matrycy, to wydatek obecnie ok. 60 zeta za puszkę.
Tani śrut Crosmana, Oztaya czy Gamo nie wykorzysta potencjału najlepszego nawet karabinka.

A jak to się mówi, przynajmniej kiedyś, "Aby dobrze strzelać, to wiaderko śruta trza przez lufę przepuścić" :P

Dobra, tyle ode mnie, śledzę dalej temat z zaciekawieniem :)
... ale jak pokazują ostatnio tematy poczęte przez nowych zapaleńców strzeleckich, to pewnie wszystko rozejdzie się po kościach i nic nie zostanie kupione, albo przełożone na przyszły rok, bo to czy siamto :lol:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: patryk1981 »

bandyta1978 pisze: 21 sie 2022, 15:10 Jaka optykę do HW 30S kupić?
to już zależy ile kasy chcesz wydać , i czy konkretnie pod hw30 , chodzi w zasadzie o energię , przy niskiej nie potrzebne będzie wielkie powiększenie bo energia nie wielka więc i donośność średnia , ale umiejętnie korzystając z krzyża do 50m styknie , jak pisałem wcześniej , vortex , DOT , leapers , kasa , jaka kasa ? i nie zapomnij o montażu , tylko jedno częściowy absolutnie dwu częściowy , nie chcę Ci podawać konkretnych linków bo nie można robić reklamy.
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: patryk1981 »

kamazek pisze: 21 sie 2022, 15:11 Tak tylko sobie pozwolę dopowiedzieć do tej pięknie zapowiadającej się dyskusji o wyższości tego nad tamtym :)

Kwestia śrutów, które pozwolą trafiać powtarzalnie w zapałki.
Chociaż Kolega bandytowy chciał bardziej w puszki i bez optyki, ale teraz już chce z optyki, ale za to z astygmatyzmem :hm:

Dobry śrut, czyli popularny JSB Exact, koniecznie 4,52 z wyselekcjonowanej matrycy, to wydatek obecnie ok. 60 zeta za puszkę.
Tani śrut Crosmana, Oztaya czy Gamo nie wykorzysta potencjału najlepszego nawet karabinka.

A jak to się mówi, przynajmniej kiedyś, "Aby dobrze strzelać, to wiaderko śruta trza przez lufę przepuścić" :P

Dobra, tyle ode mnie, śledzę dalej temat z zaciekawieniem :)
... ale jak pokazują ostatnio tematy poczęte przez nowych zapaleńców strzeleckich, to pewnie wszystko rozejdzie się po kościach i nic nie zostanie kupione, albo przełożone na przyszły rok, bo to czy siamto :lol:
dokładnie TAK :up: ale dajmy szanse , zobaczymy jak będzie .
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
bandyta1978
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2022, 19:46

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: bandyta1978 »

Podsumowując temat Hatsan,Crosman,Gammo to jedno i to samo o klasę niżej od Weihrauch.Nadaje się to do puszek na 20m.
Trzeba wydać 2000zl na WH żeby strzelać celnie z optyką nawet na 50m.
Nie ma karabinków pośrednich pomiędzy tymi segmentami.
A co do śrutu to został mi po Hatsanie JSB Exact 4,51.
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: patryk1981 »

bandyta1978 pisze: 21 sie 2022, 15:29 Trzeba wydać 2000zl na WH żeby strzelać celnie z optyką nawet na 50m.
bandyta1978 pisze: 21 sie 2022, 15:29 Podsumowując temat Hatsan,Crosman,Gammo to jedno i to samo o klasę niżej od Weihrauch.Nadaje się to do puszek na 20m.
Tak .
bandyta1978 pisze: 21 sie 2022, 15:29 A co do śrutu to został mi po Hatsanie JSB Exact 4,51.
bardzo dobry ale lepszy 4,52 , lecz to temat rzeka , tu trzeba protestować , jak wspominał kamazek, wiadro i to nie jedno , ja z doświadcznie bo już nie jedno wiadro preferuję jsb 4.52 i tylko ten .
wiele klas niżej , to w zasadzie nie ma co porównywać , typu fiat vs volkswagen bo do merca też braknie , nie ma co przesadzać ;)

moderator może to usunąć ale przepraszam , muszę pokazać , może to być wartościowe, patrz takie coś miałem mam do sprzedania ,nie zachęcam bo sam się waham , mam gnojka od nowości
viewtopic.php?p=236717#p236717

prosto licząc , hatsan liczmy 1000 plus luneta co go ogarnie to minimum 600 montaż to minimum 100 jakiś biedny ale starczy , usprawnienia hatsana lekko 250 do nieskończoności , to już masz prawie 2tysiące i nadal nie masz dobrego karabinka , tylko hatsana , to hw 30 to minimum dla Ciebie , nie zrozum mnie źle,ale idziesz tam gdzie my już byliśmy i znamy drogę ;)
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
kilo
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 302
Rejestracja: 10 wrz 2016, 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: kilo »

bandyta1978 pisze: 21 sie 2022, 15:29 Podsumowując temat Hatsan,Crosman,Gammo to jedno i to samo o klasę niżej od Weihrauch.Nadaje się to do puszek na 20m.
Trzeba wydać 2000zl na WH żeby strzelać celnie z optyką nawet na 50m.
Nie ma karabinków pośrednich pomiędzy tymi segmentami.
A co do śrutu to został mi po Hatsanie JSB Exact 4,51.
Są takie karabinki ale wymagają od właściciela zdolności manualnych, trochę wiedzy technicznej i chęci. Jak chcesz kupić i nie robić nic tylko strzelać to musisz wydać więcej. Poszukaj czegoś używanego z dobrej stajni (HW, Walther, Diana, itp) nie ma wpływu wiek sprzętu tylko jak ktoś o niego dbał. Posiadam Walthera LG51 z 52 roku i do tej pory potrafi zawstydzić nie jeden współczesny sprzęt.
Jak nie przeszkadza ci waga to bierz H95. Masz dużo informacji i tutoriali jak i co trzeba poprawić. Jak troszkę nad nim popracujesz to będzie Pan zadowolniony i bogatszy o wiedzę i umiejętności w obsłudze i konserwacji swojej pukawki. Doprowadzony do porządku H95 daje frajdę i zaczyna nawet ftrafiać w to co się celuje😉. Co do lunety uważam, że używany sprawny DOC sprawdzi się nie tylko na H95 ale też na innych karabinkach i można je trafić w okolicach 3 setek na forach.
Powodzenia w podejmowaniu decyzji i udanych zakupów :)
3x Niemiec, Niemka, Amerykanka i Czeszka= :hm:
szczelać nie umim ale ftrafiam 8)
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: Urko »

Z tego co "wiem" astygmatyzm w strzelaniu z lunetą nie przeszkadza. Może tylko nie każdy rodzaj siatki celowniczej będzie dobry. Natomiast raczej kiepsko przy tej wadzie z używaniem kolimatorów.

A to z mówieniem, że jakaś wiatrówka jest zła lub dobra to przesada. Kiedyś przez kilka minut słuchałem człowieka, który mi opowiadał jak masakruje puszki po piwie z 15 metrów swoim Gamo Roadster... Nic mu nie powiedziałem. Skoro człowiek jest szczęśliwy po co to psuć. Widać, to była dla niego idealna wiatrówka. To że tak dużo produkuje się różnych plastikowych śmieci, to wynik naszych czasów i potrzeb.

No może nie konkretnie "naszych" ale chodziło mi tak ogólnie. Wielu ludzi zaczyna od kupienia "jednorazówki" a nie od razu sprzętu na całe życie. Niech więc kupują cokolwiek, co strzela, a później się zorientują czego im na prawdę potrzeba. To nie musi być zaraz Weihrauch... ;)
bandyta1978
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2022, 19:46

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: bandyta1978 »

Dobry Weihrauch z optyką to już pod PCP cenowo podchodzi.Temat jest do mocnego przemyślenia.
Poczekam może jeszcze ktoś coś mądrego napisze lub podpowie.
Awatar użytkownika
kilo
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 302
Rejestracja: 10 wrz 2016, 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: kilo »

No tak bo te 2 strony tematu to sama bzdura :zdziwko: :hm:
3x Niemiec, Niemka, Amerykanka i Czeszka= :hm:
szczelać nie umim ale ftrafiam 8)
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: patryk1981 »

kilo pisze: 21 sie 2022, 16:44 No tak bo te 2 strony tematu to sama bzdura :zdziwko: :hm:
a czemu to tak kolega uważa :zdziwko: ziomek chce celnie strzelać , raczej nie wiele wydać : stosunkowo nie wiele " ,,,,,,,,, a PCP , to kolejny stres i seria wydatków , karabinek , regulator i kto to zrobi plus do tego pompka i to na kilka dni , bo potem ręce bolą i zaś koszt bo butla i przetoczka i kto to doładuje bo 6 litrów starczy na 20 może 25 doładowań do 200 bar . ide plewić ogródek bo wiosna idzie . wesołych świąt ;)

czemu tak piszę bo mam / veni vidi vici
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: Qbuś »

Reasumując- kol. "Bandyta" i tak kupi sobie to co napisał w pierwszym poście i żadne argumenty go nie zwiodą, więc zakończmy tą dyskusję i poczekajmy na decyzję zainteresowanego 8) . Powielanie tematów " co jest lepsze, żeby kupić" jest bez sensu , bo to już jest nudne. Na "beżowym" podobne tematy kończyły się (kiedyś) konkluzją- dozbieraj i kup "Slavię" tutaj- dozbieraj i kup HW 30-50 i tego się trzymajmy. Porady "co kupić, żeby być zadowolonym" w większości przypadków piszą "Chłopaki (dziewczyny też strzelają z HW 30-50 :lol: ) Którzy "przemielili" masę sprzętu i mają wiedzę co jest "gównem" nie mającym prawa być nazywanym wiatrówką. Nie piszą tego "tak sobie", tylko doświadczyli tego sami i to jest pewna forma ostrzeżenia, które nie zawsze jest postrzegane prawidłowo.
Ps. To jest moje zdanie na ten temat, ale może jestem zbyt pijany (wizyta kol. Kamazek), żeby zrozumieć "meritum" tematu :lol: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: kamazek »

Qbuś pisze: 21 sie 2022, 18:42
...może jestem zbyt pijany (wizyta kol. Kamazek), żeby zrozumieć "meritum" tematu :lol: ...
Meritum jest takie, że opijaliśmy z Qbusiem wspólne ztuningowanie Crosmana Summita kolegi z Wrocka :king:
Karabinek działa teraz jak marzenie, jak Kolega bandytowicz się zdecyduje to mu także takiego wyszykujemy :spoko:

... ale to nie są tanie sprawy ... :hihi:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
bandyta1978
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2022, 19:46

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: bandyta1978 »

Kolega Qbuś w poście wyżej pięknie wszystko posumował.Nie będę wydawał 2-2,5tys na karabinek który może będzie leżał w szafie bo mi przejdzie zajawka.
A więc wybór pozostaje między Hatsan 95 a Gamo Hunter Maxxim IGT Gas 4.5 mm z optyką Walther 4-12 x 50.
Co z tych dwóch wybrać.Któta ma lepszą konstrukcję,mniejszy odzut?
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: kamazek »

Crosman Summit NP po poprawkach + DOC ... poważnie, do rekreacji puszkowej wystarczy :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
ODPOWIEDZ