Obrazek

Kolejny Air Arms s400

Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Kolejny Air Arms s400

Post autor: patryk1981 »

Witam Szanowne grono :D Celem tego tematu jest pozyskanie informacji jak i podzielenie się własnymi spostrzeżeniami odnośnie s400 , mój karabinek mechanicznie jest jak zwykłe s400 jedynie co go wyróżnia to rodzaj osady , jak wspomniał jeden z kolegów , ten model jest stosunkowo rzadko spotykany, i miał rację bo jak szukałem AA to znalazłem tylko dwie sztuki tego rodzaju z czego jedna jest już w moim posiadaniu , może kilka słów co zostało zrobione ;)
Oczywiście zaraz po zakupie nabyłem w trybie szybkim masy mięśniowej :D a to dla tego że z karabinkiem dostałem pompkę Hatsana a jak wiecie napompować kartusz od 100 do 200 bar to trzeba się namachać :D zakupiłem 3 paczki śrutu exact 4.52 i 200 tarczek i się zaczęło pompowanie i :uzi:
nawet nie wiem kiedy i śrut się skończył , brzuch zmalał i bary urosły :lol:
kilka dni później naszła mnie myśl o przeglądzie wnętrzności , zakupiłem komplet uszczelek na allegro bo tylko tam znalazłem , smar silikonowy i z duszą na ramieniu przystąpiłem do sekcji , najbardziej obawiałem się ciśnienia w kartuszu , przeszukałem i obejrzałem wszystko co było o AA na YouTube i znalazłem kilka informacji jak pozbyć się powietrza , jak to ja wybrałem akurat sposób ten najgorszy :bobas: a mianowicie popuszczenie manometru :gwizd: a że w kartuszu było ponad 150 bar :aniolek: tak delikatnie popuszczałem imbus a tu nagle jak dupło :zdziwko: :zdziwko: no wiecie :lol: a że to była 5 rano i zona obok spała :bije: to wiecie co było , ale koniec końców się udało , wymieniłem wszystkie oringi , no prawie :lol: bo już po udanej operacji i poskładaniu całości wyskoczyła jedna usterka ,którą pominąłem,no olałem bo myślałem że jest dobrze :D a mianowicie po godzinnym pompowaniu , wylanych litrach potu ,bo pompowałem pompką od 0 barów do 200 , przyszedł czas na odpowietrzenie pompki i zdjęcie końcówki ładowania , no kto zgadnie co się stało :king: tak tak , było tylko psssssss ;( i w tym momencie zdałem sobie sprawę że drugiego pompowania nie przeżyję :placze: , stało się tak bo nie dopilnowałem poprawności i staranności , kara była szybka i sroga :glupek: oczywiście oring na iglicy taki super mały się połamał dosłownie ,no ale się udało , po wymianie napompowałem i działa , kolejnego innego dnia przyszedł pomysł na regulator , ale tego już opisywać nie będę bo te informacje może zostaną tu doklejenie z pomocą Admina :) wstawię kilka fotek . Proszę komentować , dokonywać własnych zapytań , będzie to kolejny temat o AA ale może dzięki nam inny niż wszystkie, taki lepszy :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Kolejny Air Arms s400

Post autor: rokasa58 »

patryk1981 pisze: 25 lip 2022, 14:17 Obrazek
A co to za biały nalot na ośce zbijaka? Tam ma być lustro :D Sam zbijak ma teflon wewnątrz i nie trzeba smarować,jeśli już to, tylko olej i wytrzeć do sucha.
Lufę masz chyba grubszą /w s400 ma 12mm/ i jest inaczej mocowana w bloku.
Co się tyczy spuszczania powietrza,to można wystrzelać,lub nacisnąć na zbijak a ten otworzy zawór strzałowy.
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Re: Kolejny Air Arms s400

Post autor: patryk1981 »

rokasa58 pisze: 25 lip 2022, 14:44
patryk1981 pisze: 25 lip 2022, 14:17 Obrazek
A co to za biały nalot na ośce zbijaka? Tam ma być lustro :D Sam zbijak ma teflon wewnątrz i nie trzeba smarować,jeśli już to, tylko olej i wytrzeć do sucha.
tak było jak rozebrałem pierwszy raz , teraz jest jak piszesz , doczytałem na forum ;)
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Re: Kolejny Air Arms s400

Post autor: patryk1981 »

panowie tak mi to idzie , prawdę mówiąc miewałem lepsze tarczki ale nieznacznie , tak trochę mnie nosi po tarczy , odległość 30 m mierzone , po 10 strzałów w każdą kropkę pozycja siedząca z podparcia karabinka na poduszce tak jak na zdjęciu u góry , jeden grosz przykrywa , jak myślicie , jest to akceptowalne ? przyznam że z HW 97 nawet szans nie mam tego zrobić , HW jakoś mi nie leży a z armsem się dogaduję :) przynajmniej na tyle jak widać .
Obrazek
Obrazek
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
zulusj23
Posty: 81
Rejestracja: 17 cze 2017, 20:56
Lokalizacja: Niedrzwica Duża

Re: Kolejny Air Arms s400

Post autor: zulusj23 »

HW jest w stanie to robić bez problemu:
IMAG0920.jpg
IMAG0919.jpg
Moje stare tarcze też na 30m.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DAYSTATE MK3 + Kandar
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Re: Kolejny Air Arms s400

Post autor: patryk1981 »

tak , problem w tym że ja z HW nie jestem w stanie , dlatego przesiadka na PCP , jakoś nigdy mi nie pasowała , i tak minęło kilkanaście lat naszej udręki :king:
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Re: Kolejny Air Arms s400

Post autor: patryk1981 »

rokasa58 tak sobie siedzę mi myślę nad tym regulatorem altaros , może dać mu trzecią szanse , jak byś to zrobił ? bo montaż jest na filmie YT może tą śrubkę co jest wkręcana na 8mm wkręcić słabiej wtedy zbijak będzie miał łatwiej otworzyć zawór , ale z drugiej strony logicznie myśląc to bez sensu bo skoro najlepiej strzela w granicach tych 150 0 100 bar to zbijak nie ma problemu zadziałać więc przy 100 barach w komorze strzałowej z regulatorem jest mu już łatwo otworzyć iglice , no chyba że jest za słabo wkręcony , coś nie kumam , z grubsza kumam temat ,ale jednak coś mi tu nie pasuje . W sumie zamontować to nie problem , jestem już mistrzem imbusa w marce AA :D , ale co zmienić aby robota nie poszła na marne i nie powielić błędu , idę na nockę do pracy to :nauka: mocno internet, ale jeśli są jakieś pomysły to chętnie je wdrożę, może jest sprawny tylko jakiś knif trzeba zrobić , najmocniej zastanawia mnie ta śrubka od napięcia sprężyny iglicy .
ten film od montażu - https://www.youtube.com/watch?v=KGBRauMPgMM

1. pokazywał 100 bar , czyli mówisz działał
2. mało strzałów, no rozumiem , bo i kartusz mniejszy niż w s400 clasic
3. czemu nie stabilny ? w zakresie 190 bar do tych 100 , ciepał po chrono jak radziecka armata
chrono chyba takie w miarę , niby pokazuje :D 0 https://allegro.pl/oferta/chronometr-ch ... 1471411136

trzeba to przemyśleć :hm:
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Kolejny Air Arms s400

Post autor: rokasa58 »

patryk1981 pisze: 25 lip 2022, 19:15 może tą śrubkę co jest wkręcana na 8mm wkręcić słabiej wtedy zbijak będzie miał łatwiej otworzyć zawór ,
Ta śrubka jak piszesz :D ,odpowiada za energię ,tak pokrótce.Jeśli będzie odległość np 10 nie 8mm ,to wówczas będziesz miał 17 nie 15,5J,dlatego nie zapomnij zablokować robaczkiem.
No nie wiem co mam napisać,jeśli regulator daje 100bar,zbijak pracuje z jednakową siłą,to i prędkość powinna być w miarę stabilna,to cała prawda o pcp.
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Kolejny Air Arms s400

Post autor: rokasa58 »

A i jeszcze jedno,w swojej wykręciłem dławik tp.
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Re: Kolejny Air Arms s400

Post autor: patryk1981 »

Panowie więc tak , zamontowałem ten regulator ALTAROS
Obrazek

ale tą śrubkę od iglicy ustawiłem jak na zdjęciu, film na YT pokazywał 7.90 ja dałem 9.16 bo to co na filmie poprzednio się nie sprawdziło , ogólnie to chyba jestem w szoku i wydaje mi się że działa, przyłożyłem się mocno ;)
Obrazek

jako że kolega rokasa58 bardzo uczulał na brak lub znikome smarowanie prowadnicy i ślizgu zbijaka to zwróciłem szczególną baczność na to :D
tak wygląda to teraz , zresztą poprzednio też tak było :king:
Obrazek
Obrazek

ustawień dokonałem ja w temacie Air Arms 400/410/510 System od A do Z czyli napompowałem do 130 bar , tak myślę bo w tym momencie mam tylko pseudo manometr na pompce HATSAN i oddałem pięć strzałów i było jak w opisie 244 -245 , ciutkę wkręciłem dławik i naładowałem kartusz do około 190 bar , manometr w komorze strzałowej pokazywał jak na foto , czyli około 100 bar , bo na tyle go ustawiłem .
Obrazek

na tym ciśnieniu około 190 bar zrobiłem pomiary , przyjąłem 50 strzałów a to dlatego że kartusz w mojej S400 MPR-FT jest krótszy od wersji s400 classic ile to nie wiem ale jest na pewno , odliczyłem 50 śruta i do dzieła , przerwę robiłem co 10 strzałów aby system dychnoł :D i ja też ;)
pomiaru dokonałem na takim chrono , warunki jak widać na zdjęciu raczej normalne a śrut prosto z pudełka bez żadnego warzenia .
Obrazek

tu są wyniki z pomiarów , okrągłe 50 pestek .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a tu jeszcze zdjęcie końcówki lufy , nie tej mosiężnej tulejki co w s400 robi problem , tu lufa w chodzi w blok i bezpośrednio do niej ładuje się śrut i faktycznie jej grubość to 14mm
Obrazek


Tak przedstawia się moja dzisiejsza praca , i teraz zasadnicze pytanie , czy to co widzicie jest OK ? czy można powiedzieć że karabinek jest ustawiony jak potrzeba ? czy jest stabilny , pytam bo według mojej oceny jest chyba w miarę porządku i raczej więcej zrobić nie mogę , ale pomyślę jeszcze na odchudzeniem zbijaka bo to może jeszcze poprawić cała charakterystykę , tak myślę , jeśli nie to proszę o informację , bo może lepiej nie ruszać :hm:

No to było by na tyle , liczę na Wasze oceny :D
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejny Air Arms s400

Post autor: Qbuś »

:hm: Biorąc poprawki na "błąd pomiarowy chrona", nieselekcjonowany śrut, błędy (strzela) przy pomiarach itd... :D
To według mnie jest bardzo O.K. ! :up:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Re: Kolejny Air Arms s400

Post autor: patryk1981 »

Qbuś pisze: 26 lip 2022, 20:29 :hm: Biorąc poprawki na "błąd pomiarowy chrona", nieselekcjonowany śrut, błędy (strzela) przy pomiarach itd... :D
To według mnie jest bardzo O.K. ! :up:
Cieszę się niezmiernie :D
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Kolejny Air Arms s400

Post autor: rokasa58 »

:D :D Ameryka :D
- wagę śrutu przyjmij 0,55g
- strzelaj co 5-7 sekund,niech się reg spokojnie napełni.Próbowałeś bez dławika? Zaślepkę daj na lakier do paznokci,łatwiej odkręcić w razie potrzeby.
I jak pisze Kamazek:najważniejsze,że dokonałeś tego sam :D
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Re: Kolejny Air Arms s400

Post autor: patryk1981 »

rokasa58 pisze: 27 lip 2022, 6:53 :D :D Ameryka :D
Próbowałeś bez dławika? Zaślepkę daj na lakier do paznokci,łatwiej odkręcić w razie potrzeby.
A możesz coś więcej napisać ? czy ja to dobrze to rozumiem , aby wykręcić całkiem z bloku ten malutki imbusik ,którym ustawiamy energię i z powrotem wkręcić ten większy typu zaślepka ? przepływ powietrza był by stały nie kombinowany i przede wszystkim nie rozkłócony .
Energia w takim rozwiązaniu była by regulowana kręcąc tą śrubką w kartuszu . Szefie dobrze to rozkminiłem :bobas:
a czy w tym rozwiązaniu wiater nie pitnie jakimś innym bokiem , będzie to szczelne ?
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Kolejny Air Arms s400

Post autor: rokasa58 »

@patryk! Warto tam zajrzeć,czasami wykonanie tej śrubki,to tzw sztuka i nic nie daje,jeśli u Ciebie da się regulować,to zostaw.Lakier zachowa szczelność.
Spróbuj zdjąć ósemkę i zobacz jakie będą skupienia,dla pewności można powiększyć śrubki od docisku lufy,np na M5.
ODPOWIEDZ