Obrazek

Crosman 362

ODPOWIEDZ
kccp
-#nowy
-#nowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2022, 12:11

Crosman 362

Post autor: kccp »

Cześć,

pykam od jakiegoś czasu grilowo/ogródkowo z 1377, bardzo przyjemne strzeladełko, kompaktowe, tanie i w zupełności wystarczajàco celne do rekreacyjnego strzelania na krótkie i średnie (rzadziej) dystanse. Mieści się w każdym plecaku, pompowanie moduluje siłę strzału, dzieciak sam nie napompuje więc pod kontrolą rodzicielską to dodatkowy bezpiecznik, same zalety jak dla mnie ;)

Ale, chodzi po głowie coś dłuższego, pozwalającego strzelać celnie na te powiedzmy juz 40 metrów, myślałem też o 5,5mm w celach czysto efekciarskich :) Pojawił się niedawno Crosman 362, opinie na zachodnich forach ma ok, cena dobra, lekki, niezbyt długi przy już poważniejszej długości lufy i linii celowania ( choć tutaj to chyba sensowna byłaby lunetka). Dłuższa wajcha więc pewnie łatwiej pompować. zastanawia mnie tylko moc, niby jest sprzedawany jako do 17j, ale testy na youtubie pokazują że to jednak chyba minimalny FAC. Jeśli tak to dla mnie bezużyteczny, stàd mam kilka pytań.

Miał ktoś kontakt z tym strzeladełkiem, ew. wie jak wyglàda kwestia limitu tutaj (pewnie jak zwykle, w razie kontroli jak sie policji zmierzy tak bédzie)?
Można sprzedawać nad Wisłą FAC jako limit legalnie?
Da się ew. tanio zrobić z tego limit/zabezpieczyć na okoliczność kontroli od strony prawnej?

Przyznam, że zwarta forma, napęd, waga, kaliber tej wiatrówki mnie kuszą, natomiast obawiam się o kwestie prawne w przypadku użytkowania poza strzelnicą.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Crosman 362

Post autor: Mamutowicz »

Jeżeli kupisz go w PL to powinieneś dostać certyfikat ze sklepu że energia mieści się w limicie.
W/g mnie raczej ciężko było by go napompować do faca bo przy 6-7 pompnięciach zacznie trzeszczeć w łapach, ale .. cóż.. Jak będziesz mieć podkładkę to nikt się nie powinien doczepić.
Poza tym - jak nie chcesz strzelać powyżej 17J to pompuj tak żeby strzelać poniżej i tyle :)
Osobiście mam Sharpa Innovę ( gdzieś w garażu ) którego czasem używam do testowania figurek..
Fajnie mi s8ę to sprawdza bo pompując 3x mogę sprawdzić z bliska jak figurka zachowa się po strzale z 50m.. :)
Ale im więcej pompnięć tym twardszy spust więc jeśli w tym Crossmanie było by tak samo to raczej szybko przejdzie ci ochota na FACowanie bo będzie ciężko trafić w cel.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ