Obrazek

CZ 75 Race Gun - poskramianie mocy ;)

Dla miłośników replik ASG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

CZ 75 Race Gun - poskramianie mocy ;)

Post autor: kamazek »

Dawno nic nie wrzucałem o nowych zabawkach ;)
Pewnie myśleliście, że mi już przeszło ? :D
Nic z tego, skupiłem się przez zimę na dopieszczaniu posiadanych zabawek, aby na wiosnę znowu wkurzać starych zgredów w LaOsie seriami z kałacha :lol:

Znowu trafiła się okazja cenowa, więc tradycyjnie grzechem byłoby nie skorzystać :)

Nabyłem replikę gazową czeskiej CZetki od KWC w wersji Race Gun, czyli w oryginale palnym stosowanej w zawodach IPSC.

Obrazek

Obrazek

Takie repliki też są używane w tego typu zawodach, tylko airsoftowych.
Ja oczywiście jestem za leniwy, aby biegać i tłuc w gongi na czas, wystarczy mi dostojne pykanie do puszek i kapselków ;)

Replika nie ma stałych przyrządów celowniczych, dostosowana jest dzięki szynie weawer do mocowania kolimatora.
Nie lubię kolimatorów, więc posadziłem na szynie stałe przyrządy od CZ Scorpion Evo i jest fajnie.
Fabrycznie ma założoną atrapę kompesatora podrzutu, w airsofcie jednak to nie działa.
Ponieważ tak sobie mi się on podoba, założyłem urządzenie wylotowe własnego pomysłu :king:

Na razie jestem w fazie testowej i kombinuję jak okiełznać moc tej bestii, bo fabrycznie generuje z wielkim hukiem grubo ponad 430 fps'ów !!!
Blow-back kopie jak wściekły muł, a to jednak nie jest zdrowe dla konstrukcji znalowych :nie:

Muszę znaleźć złoty środek, obniżyć prędkość kulki do jakiś 350 fps i jednocześnie zachować pełną funkcjonalność ruchomego zamka.

Lufa wewnętrzna ma tylko 8 cm, więc potężna dawka co2 powoduje za duży rozrzut kulek, nawet 0,30 g.
Na kulkach 0,40 g celność jest już ok, tak na 8-10 m, ale hopek już nie daje rady kręcić kulkę na większe odległości.

I tutaj jest największy problem, przynajmniej obecnie, bo nie ma dostępnych lepszych gumek HU.
KWC robi porządne repliki, ale w innym standardzie niż TM i popularne gumki do replik z GBB nie pasują ! :(
W Polsce części do KWC praktycznie nie ma, trzeba by szukać za granicą.
Dobrze, że chociaż zapasowe magazynki jeszcze u nas są :)

Żeby nie było, że zrobiłem kiepski zakup, co to to nie !!! :cisza:
Pistol jest zajebisty, super sportowo wygląda, świetnie leży w łapie, sporo waży, ok. 1,2 kg, mechanika pięknie pracuje, spust jest lekki i krótki... żeby tylko był celniejszy na lżejszych kulkach na te 10 m :hm:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: CZ 75 Race Gun - poskramianie mocy ;)

Post autor: masa »

Fajna sztuka, z 2 metrów jak oryginał :D

Szanowny Panie Kolego Kamazek,
Oficjalnie, chociaż jednoosobowo :aniolek: postuluję o zamieszczenie przez Kolegę małego tutoriala o tych wszystkich hopkach gumkach HU i innych zaworkach.... Wiesz - kilka fotek tych elementów z maleńkim opisem co to robi, dlaczego czasem nie za dobrze działa, jakie powinno być, żeby działało super, itd....
Nie wiem jak inni koledzy, ale ja chętnie bym się na ten temat czegoś dowiedział. :D
TX200 HC + Element Helix
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: CZ 75 Race Gun - poskramianie mocy ;)

Post autor: kamazek »

Stachu, chciałeś dobrze a wyszło ... jak wyszło :lol:
Qbuś pewnie nie da mi jutro żyć, będzie ciągle się nabijać, jaki to ze mnie fachowiec od gumek :hihi:

A tak na poważnie, to wszystkie te moje wypociny o replikach to żadne odkrycia, naprawdę !
Jak zacząłem dokładniej przeglądać internety o ASG, to okazało się, że to wszystko już było ... i to wielokrotnie.
Poradników, tutoriali, opisów, filmików, tuningów na samym YT jest ogrom, naprawdę.
Fakt, że po polskiemu nie jest za wiele, ale w końcu filmk to filmik, jak ktoś jest kumaty technicznie to ogarnie temat :)

Ale nie ma sprawy, specjalnie dla Ciebie popełnię jakiś tekst o poprawianiu cezetki ... tym bardziej, że już coś się powoli w niej ogarniam.
Ale to za parę dni, chyba :hm:

A tutaj filmik z zawodów w airsoftowym IPSC, jeden z setek na YT :)
https://www.youtube.com/watch?v=J-2fHPvPnpI

Pewnie gdybym był z 20 lat młodszy, to tak sobie bym szalał :lol:
Teraz wolę spokojnie do puszek :P
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: CZ 75 Race Gun - poskramianie mocy ;)

Post autor: kamazek »

Ewidentnie winę za słabą celność ponosi gumka HU :?
Jest za miękka i przy tej prędkości kulek nie podkręca ich dobrze.
Zazwyczaj stockowe są słabszej jakości i pomaga wymiana na coś lepszego.
Ale niestety w replikach od KWC jest z tym duży problem, bo po prostu nie ma na rynku nic na podmianę !!!
Nawet znajomy serwisant ASG nic nie ma :(
Widziałem na zagramanicznych sklepach gumkę do KWC 75, ale kosztuje 20 ojro z wysyłką, więc słabo.

Na tym zdjęciu widać różnicę w wielkości typowej gumki HU do GBB a tej z KWC.
Nie da się wsadzić tej większej w komorę cezetki i koniec.

Obrazek

Podjąłem więc męską decyzję, że robię z gumki cezetkowej flata, niech się dzieje co chce !!!
Flat to gumka HU z płaską wewnętrzną powierzchnią dociskającą kulkę.
Dzięki odpowiedniemu dystanserowi dociska gumkę w komorze na większej powierzchni i kulka ma szansę lepiej się rozkręcić.
Co prawda sprawdza się to najlepiej na cięższych kulkach, tak od 0.36 g, ale postanowiłem zaryzykować.

Tutaj gumka wywrócona na lewą stronę przed operacją, widać wypustkę podkręcającą kulki.

Obrazek

A tutaj po zeszlifowaniu wypustki.

Obrazek

Pod ramię dystansera podłożyłem dopasowany kawałek gumy, aby dociskał gumkę do okienka w lufie na całej jego powierzchni.
Niestety, zapomniałem zrobić fotkę, najwyżej dodam później.

Przy okazji rozbiórki zrobiłem typowego teflon-fixa, aby dodatkowo uszczelić gumkę i ustabilizować lufę w komorze, bo chwiała się troszku.

Obrazek

Obrazek

No i jest teraz zdecydowanie lepiej w kwestii celności.
Powiedzmy tak, jak być powinno od początku na stockowej gumce :)

Teraz mogę sobie pykać bez wkurzania się na zbyt duży rozrzut i spokojnie będę szperać po internetach za lepszą gumką :hm:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: CZ 75 Race Gun - poskramianie mocy ;)

Post autor: Mamutowicz »

Wiadomo - jak gumka dobrze dobrana to kulki mogą sobie poszaleć.. :D
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: CZ 75 Race Gun - poskramianie mocy ;)

Post autor: kamazek »

Mamutowicz pisze: 27 lut 2022, 23:20 Wiadomo - jak gumka dobrze dobrana to kulki mogą sobie poszaleć.. :D
Obrazek


:)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: CZ 75 Race Gun - poskramianie mocy ;)

Post autor: Qbuś »

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: CZ 75 Race Gun - poskramianie mocy ;)

Post autor: kamazek »

Jak w tytule posta - moc została poskromiona :)

Replika generuje w tej chwili prędkość na poziomie 365-370 fps na kulkach 0.20 g.
Podmieniłem sprężynkę kurka na słabszą ( na fotce założona na prowadnicę kurka, obok oryginalna).
Nas zdjęciu widać również elementy, które należy zdemontować, aby dostać się do sprężynki kurka.

Obrazek

No i tyle, teraz pozostało pobawić się cezetką w terenie, jak już zrobi się troszku cieplej :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
ODPOWIEDZ