Obrazek

Walther Century

andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Walther Century

Post autor: andrzej__ »

Oto mój nowy nabytek:

Obrazek

Zakupiłem Waltherka bo była okazja , a taka, że o 5 stówek tańszy niż w innych sklepach.
Po wyjęciu z pudła (zwykły karton ale karabinek pięknie spasowany i zabezpieczony),wrażenia bardzo pozytywne.
Żadnych niedoróbek,zadziorów lub nadlewów , po prostu pięknie wykonana robota. Lśniąca oksyda zwieńczyła tylko ten piękny widok:)
Pierwsze 3 strzały były z lekkim dieselkiem , a kolejne zero , żadnego dymu czy swądu palonego smaru/oleju.
Naciąga sie dość ciężko , a to dlatego że mnnie trafiła się wersja ze sprężyną 23Joule.
Są trzy wersje sprężyn w tym karabinku 7,5J , 16J , i 23J. Będzie trza ciąć.Podczas naciągania żadnych szurów, chrupnięć czy brzęczeń jak w pudełkowych Hatsanach.Brak jakichkolwiek luzów , wszystko zwarte i dobrze poskręcane.

Dziś u mnie nijaka pogoda więc testy z celności jutro , póki co na 11m jest dobrze :)
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Walther Century

Post autor: andrzej__ »

Po założeniu odpowiedniej (lepszej brak) lunetki , karabinek przeszedł test bojowy.
Po przetestowaniu ośmiu rodzajów śrutu różnych firm , najlepsze skupienie na 35m daje JSB diabolo 4,51 , a zaraz po nim Crosman Pointed.

Lupka taka:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/ad2975ba06ca67dd

Sąsiad strzelał z HW 50S NEW , prócz tego w ruch poszła moja Danka 430L , muszę stwierdzić i to z wielką radością że Waltherek w niczym nie ustępuje wyżej wymienionym sprzętom. Jak skrócę delikatnie sprężynę , będzie jeszcze lepiej no i popracuję nad spustem bo , bo , bo jakiś taki plastykowy :(
Można zmówić metalowy "tuningowy" za 64zł i chyba tak zrobię.
Póki co , jestem zadowolony ze sprzętu i z czystym sumieniem mogę polecić ten karabinek tym , którzy szukają czegoś nowego i innego w podobnej cenie co HW 50 na przykład. ...ale jak się poszuka to można trafić taniej :) -ja trafiłem i za 9 stówek mam naprawdę dobry karabinek.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Walther Century

Post autor: andrzej__ »

Dla porównania pozwoliłem sobie wkleić krótki filmik z testu cyklu strzału poszczególnych maszynek :) co prawda ten Walther Century , to zwykły Century , a mój ma inną kolbę dlatego jest Varmint ale wszystko inne jest takie same.

https://www.youtube.com/watch?v=rGRIm-Fs7Ao

Tutaj LGU wypada moim zdaniem najlepiej ale jesli chodzi o przepaść cenową między nim a Century , to naprawdę nie jest źle.
W Century fabrycznie jest załozony ślizg na tłoku , a co to daje wszyscy wiemy.
Faktem jest że średnica tłoka Century dużo różni się od średnicy tłoka HW i innych karabinków , a o jego wadze nie wspomnę. Myślę że po odpowiednich zabiegach może być tylko na plus dla tego sprzętu.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Walther Century

Post autor: andrzej__ »

Po skróceniu sprężyny o jeden zwój i złożeniu wszystkiego do kupy, żadnych zmian na lepsze w kulturze pracy nie zauważyłem.
Zauważyłem natomiast lepsze wyniki na tarczy i zmniejszenie kopniaka ,co chyba jedno z drugim idzie w parze.

Wczoraj urządziliśmy sobie z córką zawody na 40 metrów.Strzelanie do tarczki , po 10 strzałów każdy z dowolnej pozycji.
Córa ma 12 lat i strzela z Waltherka a ja z Dianki.

https://megawrzuta.pl/download/e0f9521e ... f7f85.html

Nie znam się :) i nie wiem ale wyniki chyba są ok ;)

https://megawrzuta.pl/download/9bda1944 ... 1ec1f.html

Jest kilka innych tarczek ale wybrałem, moim zdaniem te najlepsze.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Walther Century

Post autor: andrzej__ »

No , ale co je się będę rozpisywał skoro widzę że zainteresowania jakiegokolwiek BRAK. :) :nie: a szkoda bo myślałem że takie forum własnie do tego służy .
Jakieś wnioski , porównania itp,itd...
Pewnie jakbym napisał coś o TX-e lub HW , to zainteresowanie byłoby większe ale wydaje mi się że o tych właśnie karabinkach wiadomo już wszystko, natomiast o Waltherku jest jakby mało.
Pewnie zainteresowanie byłoby jeszcze większe jakbym coś niechlubnego o HW lub TX-e napisał. ;)
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Walther Century

Post autor: kamazek »

:)


Obrazek
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
woj2nio
-#zasłużony2020-21
-#zasłużony2020-21
Posty: 102
Rejestracja: 26 wrz 2018, 14:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Walther Century

Post autor: woj2nio »

kamazek pisze: 23 maja 2021, 6:41 :)


Obrazek
:up:
... a kiedyś nauczę się strzelać :gwizd: ... o trafianiu w cel nawet nie wspominam... 8)
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Walther Century

Post autor: andrzej__ »

:) tia jasne -myśałem że ktoś napisze ( a weź chłopie sie opanuj , ten karabineg gorszy od B2 ;) )
i żeby nie było nie czekam na poklask :D
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
Corel
-#zasłużony2021
-#zasłużony2021
Posty: 105
Rejestracja: 24 lut 2013, 13:25
Lokalizacja: Wrocław / Sobótka

Re: Walther Century

Post autor: Corel »

Jestem tu :aloha:
Dzięki, żeś napisał o Waltherze. Czuję, że za jakiś czas któraś z wiatrówek sprężystych od Walthera trafi też do mnie.
Wkleiłeś świetny film, lubię takie krótkie i pełne technicznego aromatu.
Gratuluję też karabinka..

Trzeba pisać dalej.
Wtedy mogę wejść i poczytać:)
Jak czyta się ogólnie forum, to widać, że kiedyś (2007-2015) ludzie odważnie pisali i odpisywali, było jakoś luźniej. I było pełno śmieciowych postów między treściami zasadniczymi. Żeby się czegoś dowiedzieć z tematu, to trzeba było przebić się przez dyskusje o dupie Maryni i czyimś Ego.
Teraz pewnie niektórzy ciekawi tematu jednak boją się zostać pokąsani lub rozjechani wywrotką, a inni z kolei ograniczają się tylko do pochłaniania treści.

Możesz wkleić zdjęcia tarczki inaczej, ponieważ nie mogę się do nich dobrać? Albo strzelić nowe na np. 30 m, z poduszek?
Z wiatrem z lufy, ale bez bocznych podmuchów!
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Walther Century

Post autor: rokasa58 »

Corel pisze: 27 maja 2021, 14:20 Jestem tu :aloha:
Możesz wkleić zdjęcia tarczki inaczej, ponieważ nie mogę się do nich dobrać? A
Obrazek
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Walther Century

Post autor: andrzej__ »

Dzięki wielkie rokasa58-Roman :) za wklejenie tych fotek ...ja nie dałem rady :) duuupa ze mnie ;)
Corel , ja tez czytałem -kiedyś, ale w końcu się zarejestrowałem i jestem.
Jeśli chodzi o mój karabinek to jestem zadowolony i polecam , a jeśli Ty sam chciałbyś przytulić , to dlaczego nie :) Kto bogatemu zabroni. ;)
W sklepie Combat jeszcze jest sztuka w tej samej cenie co kupiłem ja.Z innych źródeł o wiele za drogo.
Jutro wkleję kilka fotek z dzisiejszego pomiaru na chrono. Muszę jeszcze podłubać bo chcąc nie chcąc siedzi twardo 18,2-18,6Julka :) nimo to strzela celnie.Myślę że jak zjadę z mocą do 16,5J to będzie nieziemsko celna bestyjka. :)
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Walther Century

Post autor: Mamutowicz »

Hmmm.. Jeśli obydwie tarczki były na 40m, a tarczka Walthera była już pokorolowana przed strzelaniem, to doopa a nie porównanie..
Do takiej duupnej kropy strasznie źle się strzela ..
Strzel z walthera jeszcze raz, ale do małej kropki i potem porównaj, bo taki siewnik wydląda jak szczelony z Norconii Dżermany.. :)
Aha..
I tym samym fśrutem..
Ten crossman dooped .. noo.. naprawdę..
Czego temu waldemarkowi tak pod górkę robisz, hę?
Nie lubisz go?
Palec ci przytrzasnął czy jak?
:)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Walther Century

Post autor: andrzej__ »

Tak Piotrze z tym że z tego Waltherka szczelała 12stoletnia córcia.Kropa taka bo Ona nie potrafi się skupić na tej małej ale jak mówi "tata, celuje w czarne i trafiam w czarne :) "
czemu crosman domed ? a bo dobrze lata, jeszcze poineted i Exact diabolo 4,52 no ale nie zawsze jest na stanie (pod ręką) . Poza tym przy ilościach śrutu jakie moja córa wypuszcza z luf , to mur-beton bankrut ( ja oczywiście ) ;)

Jak ustawię go na 16,5J to strzelę osobiście ze dwie tarczki do wglądu :)
...jeszcze jeden problem z córkowym szczelankiem , bo tłumaczę jej że chodzi o skupienie..Ona na to "tak tak , tato jak się skupię to będe miała więcej pktów o Ciebie :) ha ha no i weź tu qrde być powazny ;0 Pozdro
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Walther Century

Post autor: rokasa58 »

andrzej__ pisze: 27 maja 2021, 20:10 Muszę jeszcze podłubać bo chcąc nie chcąc siedzi twardo 18,2-18,6Julka :)
Będzie okazja do pokazania ślizgów :D W tańszych modelach Łolter montował takie przezroczyste uszczelki tłoka,przynajmniej w moim Classusie taka była/wymieniłem na uszczelkę od Slavi 634,do Twojej pasuje chyba od HW 80.Crosman i H&N dobrze latają do 30 m, a szczególnie dobrze jak mają trochę filmu pb z JSB :D
Pozdr.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Walther Century

Post autor: andrzej__ »

Po minimalnej amputacji (ciachnięty jeden zwój) ,wyniki takie
Obrazek
Obrazek
Obrazek

..nie wiem czy dobrze wkleiłem :( może któś poprawi .
Zmieniłem również śrut na Exact exspres 0,510 i strzela tak (no oczywiście z moją małą pomocą ) ;)
https://images89.fotosik.pl/507/3798133822b46897med.jpg


Na śrucie Exact diadolo 0,547 wyniki są pod sam limit :) 16,3 16,5 16,5 16,4 16,2Joule i myslę że tak już zostawie.
Fotki tłoka wstawię następnym razem. Wyleciało mi ze łba :) , następny raz niebawem gdyż będę wymieniał spusta na metalowego.

[Edit by Mamut]
Poprawiłem, ale nie będę tego robił zawsze cholera!
Tu jest link z opisem jak wlepiać fotki z fotosika: viewtopic.php?f=106&t=15635
Ostatnio zmieniony 30 maja 2021, 11:39 przez andrzej__, łącznie zmieniany 1 raz.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
ODPOWIEDZ