Obrazek

jakie pcp na początek

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: jakie pcp na początek

Post autor: Qbuś »

:hm: No to jeszcze tylko "działkę" dokup do kompletu, abo się do Wrocławia przenieś :P .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Jarek powraca
Posty: 70
Rejestracja: 24 kwie 2014, 17:30
Lokalizacja: Kraków

Re: jakie pcp na początek

Post autor: Jarek powraca »

Qbuś pisze: 15 sie 2021, 16:18 :hm: No to jeszcze tylko "działkę" dokup do kompletu, abo się do Wrocławia przenieś :P .
Póki co to życie musze sobie ułożyć zawodowo i pomyśleć nad sensownym przebranżowieniem, bo jak się okazało zawód geodety to już bardziej mit niż kupa forsy do wydawania pcp'y za 10k :P

Pytanie teoretyczne - skoro S400 Classic to taka fajna pukawka to czemu stoi ich chociażby kilka na olx i nikt sie po nie nie zgłasza (stoją już chwilę). Mają jakieś wady ukryte? Czy w kategorii do 4k jest coś sensownego innego niż AA 400/410? Czy ten model wymaga czegoś podobnego jak HW u Hogana? Czy pcp wymaga częstego serwisu, czy jak z springiem - dajesz raz na 2 lata do Hogana i potem wiadrami plujesz nie myśląc o niczym innym?
Był (2007-2013): Hatsan mod. 70 + full Alchemik + Point Precision 3-12x42 AO
Był (2014-2019): HW 95 Lux a'la Alchemik + DOE 3-9x40 AO
(2019 - 2021): rozbrojony
(2022 - obecnie) : Haenel 303 - odrestaurowany 35 latek :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: jakie pcp na początek

Post autor: Mamutowicz »

Mało chętnych, bo cena zaporowa..
Tak zerknąłem na tego olxa i chopcy se śpiewają jak organiści na pogrzebach.. :D
Dyć taniej nówkę kupisz niz niektóre z tamtejszych sprzętów.. :D
Czy coś podobnego.. :hm: nie wiem.. nie siedzę w PCPach .. Sam strzelałem jedynie ( chronologicznie) z Loguna solo , QB78, AAS400, HW100 fsb, Daystate Regal i MK3 AA RN10, FTP 900 , i jakichś tam waltherów LG 400 czy co to tam Mimut miał i ma..
Żałuję sprzedaży Regala.. :cry:

HW100 FSB też był fajny, ale nie mój.
RN10 miał ( podobno) być lepszy od regala ale to uj nie prawda.
Do 4k.. :hm: Dozbierałbym jeszcze jedno pińcetplus i kupił HW100.
MOŻE są podobne jakościowo do AA karabinki w przystępnej cenie, ale osobiście z nich nie strzelałem i nic o nich nie wiem, więc nie doradzę.
GDYBYM miał znów kupić karabinek PCP to napewno Regala ( sentyment) a jeśli by okazał się być niewystarczający, to.. hw100.
Nie podobają mi się protezy, z zawodami raczej dałem sobie spokój ( poważnymi.. Na Emley Extreme zawsze pojadę.. :D) więc nie potrzebuje precyzyjnego puntkojeb.. bijca.
Punktaka.


W/G mnie - PCP wymaga częstszego serwisu niż sprężyna, w dodatku dużo trudniej jest go zrobić samemu.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Jarek powraca
Posty: 70
Rejestracja: 24 kwie 2014, 17:30
Lokalizacja: Kraków

Re: jakie pcp na początek

Post autor: Jarek powraca »

Witam,

Podgrzeję kotleta i jeszcze nieco dopytam. Generalnie długo się wahałem czy znowu kupić sprężynę, ale byłem na strzelnicy Sekcji Sportowej Wisły (sztos karabinki matchowe!) na 1szym treningu...za darmo! U gościa, co strzelał chyba w Tokio nawet teraz, super sprawa polecam odwiedzić jak ktoś chce przez diopter popruć na 10m (taka reklama z mojej strony).

No więc byłem i popykałem z kilku PCP i...to jest to. Jednak nie chcę sprężyny, tutaj po prostu się celuje i strzela bez ujadania się ze springiem kopiącym, a śrut leci tam gdzie się chce. 8)

Myślę intensywnie nad AA S400 Classic, po wstępnym researchu będzie to mój target do zakupu na zimę/wiosnę lub instant w razie fajnej oferty używki.

A teraz pytania:
1. Czy wyżej wymieniony puszkobijca jest zajefajny prosto z pudła od AA? Czy żeby osiągnąć 100% z tego karabinka, to trzeba zrobić tuning? Jeśli tak to kto i za ile go robi, co ten tuning obejmuje?
2. Dlaczego ludzie wolą strzelać z "rynienki" niż magazynka np. na HFT? Przepisy, czy wygoda? Może lepsza powtarzalność? Czy jest jakiś magazynek do S400, który jest automatyczny jak w S410 i jednocześnie nie wystawałby ponad poziom montażu optyki? To tak z ciekawości, raczej i tak 1shot z rynienki wybiorę jako formę rozrywki.
3. Czy obecnie AA trzymają poziom jak kiedyś? Czy już loteria większa? Na beżowym nieco poczytałem, że min mocowanie ósemki może dawać pupy i lufa lata, co raczej na celność nie wpływa za dobrze...
4. Jak kupię butlę 300 bar, a kartusz będę używał w przedziale 120-180, to rozumiem, że powietrze, które kupuję przy nabijaniu butli to 300-180 = 120 i dalej 120 bar * pojemność np. 8L = 960L powietrza?
Był (2007-2013): Hatsan mod. 70 + full Alchemik + Point Precision 3-12x42 AO
Był (2014-2019): HW 95 Lux a'la Alchemik + DOE 3-9x40 AO
(2019 - 2021): rozbrojony
(2022 - obecnie) : Haenel 303 - odrestaurowany 35 latek :)
ODPOWIEDZ