Obrazek

Pierwsza wiatrówka co wybrać. Crossman czy Hatsan?

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
ODPOWIEDZ
Kejlon
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2020, 17:35

Pierwsza wiatrówka co wybrać. Crossman czy Hatsan?

Post autor: Kejlon »

Witam od pewnego czasu czytam o wiatrówkach i postanowiłem, że w końcu jakąś kupię.
1.Wiatrówka Hatsan TG 1100X 4,5 mm
2. Crossman Copperhead 4,5 mm
3. Hatsan 90 4,5 mm [Czy to jest to samo co Hatsan 55 STG? Bo drewno ładniejsze]
Najbardziej oczekuję mocy bo na początek mam ochotę postrzelać do puszek, wiadra itp. Jednak po czasie pewnie postrzela się do jakiś tarcz na odległość 15-25 metrów. Także co według was będzie najlepszym wyborem?
Cenowo najlepiej wypada Crossman a najgorzej Hatsan 90 jednak jestem w stanie jeżeli warto tą stówkę dopłacić. Najwyżej nie kupię pokrowca.
Jednak jego waga 3,4kg[Nie wiem czemu ale na militariapl waga to prawie 4kg a w innych sklepach 3,4kg] to spora różnica jeżeli chodzi o większość wiatrówek w tych cenach. Moje pytanie jest takie jakie znaczenie ma waga w wiatrówkach? Oczywiście z wagą nie mam problemu. Budżet mam mocno ograniczony i wiatrówkę max do 500 zł. Używanych nie chce kupować bo nie wiem na co trafię.
Pytania ogólne do tych którzy być może posiadają te wiatrówki.
Jak z trwałością tego sprzętu,
Moc i celność
Jakość wykonania.
Jeżeli chodzi o tuning raczej go nie wykonam chyba że rozebranie i umycie oraz nasmarowanie wszystkiego to pewnie zrobię. Także tuning na początku nie ale może po jakimś czasie jak uzbieram sobie pieniędzy to coś wykombinuję.
Chyba udało mi się napisać wszystko co potrzebne.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwsza wiatrówka co wybrać. Crossman czy Hatsan?

Post autor: kamazek »

Kolego Kejlon, nie obraź się, ale jesteś książkowym przykładem lenia, któremu nie chce się przeczytać nawet kilkunastu postów o interesującym cię temacie.
Rejestrujesz się na forum o wiatrówkach nie z zamiarem nabycia wiedzy o tym wspaniałym hobby, ale po to, aby biegusiem i natychmiast uzyskać odpowiedź !!!
A userzy z jakimś tam stażem i wiedzą mają po raz n-ty odpowiadać na pytanie o taniego hatsana czy crosmana :bicz:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Przemon89
Posty: 39
Rejestracja: 29 lis 2016, 23:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Pierwsza wiatrówka co wybrać. Crossman czy Hatsan?

Post autor: Przemon89 »

Moc i celność w tym przedziale cenowym nie idzie w parze.
1.Wiatrówka Hatsan TG 1100X 4,5 mm
2. Crossman Copperhead 4,5 mm
maja badziewne spusty ale da się strzelać
Hatsan 90 badziewna plastikowa osada którą trzeba dociążać i wygłuszać spust ok bo QT
ja bym wybrał Hatsan 55 STG drewniana osada co jest dość istotne przy wiatrówce sprężynowej i jakiś tam już ogarnięty spust z regulacją a nie dwie zapadki i trzy sprężynki ale chyba w tym modelu nie ma QT.
Crosman Summit Nitro Pistol+ SUTTER 10-40x60
HW40
byl
TX200 MK3+ Hawke 3-12x44
LOV 21
I wiele innych
Kejlon
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2020, 17:35

Re: Pierwsza wiatrówka co wybrać. Crossman czy Hatsan?

Post autor: Kejlon »

Nie obrażam się ale chodzi mi o minimalną różnicę jeżeli ktoś miał takie wiatrówki.
Z tego co czytam to wygląda to tak.
Wszystko co do 1000 zł to tandeta. Crossman jedni piszą że Chinki drudzy że dość dobre. Hatsan 90 jedni mówią, że dobra a inni zaraz piszą badziew. A ja chciałbym żeby odpowiedział mi ktoś kto posiadał może te wiatrówki i po prostu napisze odrazu bierz tą obie sie rozlatują obie są do dupy ale ta jest minimalnie lepsza :P. I teraz nie wiem która jest minimalnie lepsza. Chyba że wszystko to to samo to wezme po prostu ładniejszą. Zastanawiam się jeszcze nad Hatsan 55 STG 4,5 mm i być może pozbierać jeszcze hajsu i kupić Hatsan 95. Ale skoro do 1000 sa siebie warte to po co przeplacac. Narazie wydaje mi sie ze Copperhead bedzie najlepszy. A cena pewnie jest nizsza dlatego ze Chińczykom nie płaci się tyle ile płaci się Turkom.
Awatar użytkownika
Robert J
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 453
Rejestracja: 20 sie 2017, 16:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwsza wiatrówka co wybrać. Crossman czy Hatsan?

Post autor: Robert J »

Kup H 55 i będziesz zadowolony :)
Mam Gamo Replay 10 i nic wam do tego :PP
Lubiem DiscoPolo :gwizd: i zbieram na hulajnoge :)
Kejlon
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2020, 17:35

Re: Pierwsza wiatrówka co wybrać. Crossman czy Hatsan?

Post autor: Kejlon »

Robert J pisze: 24 lip 2020, 19:55 Kup H 55 i będziesz zadowolony :)
Skoro 2 osoba tak mówi to najprawdopodobniej tak zrobię. staż i doświadczenie macie większe a ja mam zerowe.
Awatar użytkownika
zaskoor
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 600
Rejestracja: 11 cze 2014, 17:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwsza wiatrówka co wybrać. Crossman czy Hatsan?

Post autor: zaskoor »

Wszystkie z wymienionych przez Ciebie wiatrówek nadadzą się do puszek na 20m ,
do tarczy też, jeżeli zadowalać Cie będzie trafianie w tarcze z tych 20 m. bo siewnik na tarczy może już byc spory,
Do każdej z tych wiatrówek trzeba dołożyć trochę serca i pracy w poprawki po fabryce ale i tak nie przeskoczysz ich możliwości, a te są adekwatne do ceny.
Było C11, P900, Vantage, C1377, Hydraulik. QB78 Mamutkowy
Jest c1077 , PSsssst , p17 , kuperek , ABS z ASG
Przemon89
Posty: 39
Rejestracja: 29 lis 2016, 23:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Pierwsza wiatrówka co wybrać. Crossman czy Hatsan?

Post autor: Przemon89 »

Miałem Hatsana 1000 mam też crosmana summita obydwie maja ten sam badziewny spust miałem też Air Armsa TX200 mk3 sprzęt po tuningu u Pana Waldka wart prawie 2 tys. super wiatrówka ale nudna bo zawsze trafisz tam gdzie celujesz :P hehe warta każdej złotówki :) jak chcesz na początek kup tego H55 dużo osób ich używa jeśli łapniesz bakcyla znajdziesz dużo materiału jak usprawnić wiatrówkę o crosmanie nie ma praktycznie nic, mi osobiście też podoba sie H95 ale w modelu QE chwilowo nie dostępny w kalibrze 4,5 ale i tak czaje się już na PCP,
Moja rada nie kupuj taniej wiatrówki sprężynowej z polimerową osadą bo raz jest za lekka i strasznie szarpie wiatrówką sprężyna musi swoje ważyć sprawdź że wszystkie te lepsze typu TX200 HW97 ważą w granicach 4 kg , dwa ciąży na lufę trzy jest pusta w środku i brzęczy przy strzelaniu a to denerwuje cztery drewienko ładniej wygląda :)
Crosman Summit Nitro Pistol+ SUTTER 10-40x60
HW40
byl
TX200 MK3+ Hawke 3-12x44
LOV 21
I wiele innych
Awatar użytkownika
wojteketjow
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 381
Rejestracja: 16 cze 2018, 19:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwsza wiatrówka co wybrać. Crossman czy Hatsan?

Post autor: wojteketjow »

Przemon89 pisze: 24 lip 2020, 23:30 miałem też Air Armsa TX200 mk3 ... super wiatrówka ale nudna bo zawsze trafisz tam gdzie celujesz :P ... ale i tak czaje się już na PCP,
Wygląda na to, że nudne strzelanie jednak Cię kręci ;)
Pro Sport, HW30S i spora gromadka w klimacie westernu
Przemon89
Posty: 39
Rejestracja: 29 lis 2016, 23:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Pierwsza wiatrówka co wybrać. Crossman czy Hatsan?

Post autor: Przemon89 »

Ja po prostu nie potrafię długo wytrzymać z jedną wiatrowka lubię przy nich grzebać i szukam tej jedynej a TX był perfekcyjny, tęsknię za nim ale kupiłem dom remonty brak czasu i szkoda mi było ja trzymac w szafie jak mogła cieszyć kogoś innego. W przyszłym roku kupię sobie znowu coś fajnego ale sam nie wiem co może pcp lub pro sport może hw97 coś czego jeszcze nie miałem.
Crosman Summit Nitro Pistol+ SUTTER 10-40x60
HW40
byl
TX200 MK3+ Hawke 3-12x44
LOV 21
I wiele innych
ODPOWIEDZ