Obrazek

Testy śrutu - Diana 430L

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Testy śrutu - Diana 430L

Post autor: masa »

Nie znalazłem postów w tym temacie (może za słabo szukałem), ale niech to będzie moje 3 grosze do tego, co wypisałem, w temacie co robić, żeby forum "odzdechło" ;)
Tak, jak już wspominałem gdzieś na forum, poniższy test śrutu jest pokłosiem małego rozczarowania tym, co się dzieje z Exactem - rozmiary, matryce, itd.....
Zastanowiło mnie też to, że strzelając cały czas z Exacta 4.5mm od 4.51 do 4.53 i nowego zestawu niby powinno być coraz lepiej, a było bardzo dobrze (wg. moich standardów ;) ), a zaraz potem kicha - nie dało się powtarzalnie trafiać w 27mm spinerka na 40 metrów.
Karabinek "dopieszczony" już na maxa, lupka trzyma jak zamurowana, więc kolej na śrut.
Test w pozycji siedzącej, karabinek podparty, wiatr minimalny od przodu i lekko od prawej.
Odległości to 25 i 40m zmierzone taśmą. Kolejność strzelania: 1. H&N FTT, 2. RWS Superdome, 3. JSB Exact Express 0.51g, 4. JSB Exact 0.547 w selekcji 4.52. Zero ustawiane na RWS - strzały w środek. Każdy śrut strzelany po 10 razy na obu odległościach. Potem zmiana śrutu, kilka strzałów do spinerków i tarcza.
Wyniki 25m:
25m.jpg
Pomijając to, co spaprałem - najlepiej RWS i Exact.
Wyniki na 40m:
40m.jpg
Tu jest już dużo ciekawiej.
Znowu trochę spapranych strzałów, ale FTT i RWS dosyć ładnie i ciasno. Express rozczarował na dłuższym dystansie zgodnie z tym, co już pisali koledzy, ale.... najbardziej rozczarował Exact.
Karabinek mam obecnie ustawiony w ok. 13.5-14J.
Najszybciej lata oczywiście Express 0.51g. Drugi w kolejności Exact 0.547g wolniej o 5m/s. Jeszcze 2m/s wolniej od niego RWS i to pomimo minimalnie mniejszego ciężaru. Z tą samą prędkością, co RWS lata FTT i to pomimo największej masy 0.56g.
Wnioski:
Warto przetestować różny śrut, bo jak widać, nie każda lufa lubi Exacta. FTT nie rozczarował, ale też jest najdroższy w stawce i dlatego biorąc pod uwagę średnio o 20% niższą cenę wystrzelam Exact i FTT, Express zostanie na zimę "pod dach" na 15m i przerzucam się na RWS Superdome :up:
Zachęcam kolegów do wklejenia swoich testów ;) :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
TX200 HC + Element Helix
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Testy śrutu - Diana 430L

Post autor: rokasa58 »

Zachęcam kolegów do wklejenia swoich testów
Wczoraj wieczorkiem,ale jeszcze tarcza była widoczna+dwie szklanki martini :D
Obrazek
ODPOWIEDZ