Obrazek

Gamo Roadster IGT

ARM71
Posty: 12
Rejestracja: 02 lut 2020, 7:36

Gamo Roadster IGT

Post autor: ARM71 »

:spam: Witam, chciał bym ostrzec kolegów zaczynających zabawe z wiatrówkami przed nieuczciwą polityką firmy Militaria.pl.Sprzedaja wiatrówki z bardzo naciąganymi parametrami swoich produktów.Jako totalny amator zaufałem "renomowanej" firmie i kupiłem u nich wiatrówke Gamo Roadster IGT. Kierowałem się wyglądem i przedstawionymi w opisie parametrami:Klasa celności-precyzyjna (strzelanie ze statywu z lunetą Walther 3x9x42 na 30m,rozrzut około 70mm, śrut JSB exact)celność rekreacyjna. Port ładowania śrutu nie dopracowany i zawodny, Deklarowana prędkość początkowa 305 m/s! i <17J. Realnie ma max 208 m/s i 10,5J na najlżejszym śrucie 5,43gr.Dzisiaj wiem że około 17j generuje prędkość max 260 m/s a 305 m/s to już prawie 24j!. Dzwoniłem do biura obsługi klienta i pan zbył mnie słowami że opis jest zgodny z prawdą czyli do 305 m/s i do 17 J. Morał tej historii jest prosty, wpierw pytać kolegów na forum a dopiero podejmować decyzje.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gamo Roadster IGT

Post autor: kamazek »

Dziękuję za ostrzeżenie, od dzisiaj będę omijać szerokim łukiem te sklepy !!! :cisza:
To skandal, że sprzedają kapsułki z co2 12g za 1 zł, gdy gdzie indziej są po 1,50 zł za sztukę ! 8)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
wojteketjow
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 381
Rejestracja: 16 cze 2018, 19:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gamo Roadster IGT

Post autor: wojteketjow »

ARM71 pisze: 22 lut 2020, 15:26 :spam: Witam, chciał bym ostrzec kolegów zaczynających zabawe z wiatrówkami przed nieuczciwą polityką firmy Militaria.pl.Sprzedaja wiatrówki z bardzo naciąganymi parametrami swoich produktów.Jako totalny amator zaufałem "renomowanej" firmie i kupiłem u nich wiatrówke Gamo Roadster IGT.
A ja byłem przekonany, że wiatrówki Gamo robi firma Gamo, a to jednak firma Militaria.pl :zdziwko:
Pro Sport, HW30S i spora gromadka w klimacie westernu
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gamo Roadster IGT

Post autor: kamazek »

Może nie wszystkie wiatrówki Gamo robi Militaria.pl ? :hm:
Moją 440 zrobiło jednak Gamo, bo przeważnie trafia w cel, w odróżnieniu od plasticzanych 10-cio strzałowców.
Gdy obserwuję frustrację właścicieli tych wiatrówek, próbujących uzyskać jakieś przyzwoite skupienie na tarczy, skłonny jestem uznać , że wyprodukowała je firma na M :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
ARM71
Posty: 12
Rejestracja: 02 lut 2020, 7:36

Re: Gamo Roadster IGT

Post autor: ARM71 »

Mój błąd, oczywiście chodziło mi o sprzedaż wiatrówek produkowanych przez Gamo
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gamo Roadster IGT

Post autor: kamazek »

Niestety, nie Ty pierwszy, i nie ostatni, zostałeś omamiony sprytnym marketingiem ;)
Istnieje silna potrzeba posiadania wiatrówki o konkretnych cechach, w tym przypadku o taktycznym wyglądzie i "szmocy", to taki produkt jest intensywnie promowany.
A że jest to wyjątkowy szmelc, tylko odpowiednio opakowany, to sprawa drugorzędna, klient chce, klient ma ! :lol:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Gamo Roadster IGT

Post autor: Mamutowicz »

ARM71 pisze: 22 lut 2020, 15:26 [...] Morał tej historii jest prosty, wpierw pytać kolegów na forum a dopiero podejmować decyzje.
Niby tak.. ale najczęściej pytania padają w formie:
"Cześć. Jakom wiatrówke polecacie na poczontek i dlaczego (tu wpisać nazwę dowolnego "taktycznego" wyrobu wpatrówkopodobnego)"
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
wojteketjow
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 381
Rejestracja: 16 cze 2018, 19:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gamo Roadster IGT

Post autor: wojteketjow »

Nie pałam miłością do firmy M. ale oddając sprawiedliwość muszę zauważyć, że to nie firma M. jest autorem opisu parametrów omawianej wiatrówki, a firma która ją wyprodukowała czyli Gamo.
Identyczne opisy możesz zobaczyć u każdego innego sprzedawcy tego karabinka, czy to więc oznacza, że ich również zbesztasz za wprowadzanie kupujących w błąd?
Pretensje możesz mieć tylko i wyłącznie do producenta, który potrafi napisać wszystko żeby tylko jego produkt się sprzedał.
Czy będziesz miał pretensje do Mediamarkt czy do producenta telewizora X za to, że telewizor nie ma Wifi pomimo, że w specyfikacji stoi jak byk, że ma?

Za to doskonale odczytałeś morał z Twojej własnej historii :up:
Pro Sport, HW30S i spora gromadka w klimacie westernu
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Gamo Roadster IGT

Post autor: Mamutowicz »

wojteketjow pisze: 22 lut 2020, 23:42 [...]czy to więc oznacza, że ich również zbesztasz za wprowadzanie kupujących w błąd?[...]
Technicznie rzecz biorąc to nikt nikogo nie wprowadził w błąd. W sądzie by to przepadło..
Co prawda nie sprawdzałem tego sam, ale gdyby strzelić np samym przecierakiem, to w pewnych warunkach mógłby osiągnąć te 305m/s i w dalszym ciągu mieściłby się poniżej 17J..
Nikogo nie bronię.. Też mnie wqrwia to jawne robienie ludzi w balona, ale tak działa marketing...
Gdy marka nie jest na tyle mocna żeby mogła polegać na swojej renomie, przyciąga klienta w każdy możliwy sposób...
W takim świecie żyjemy..
Ale wiesz co ARM71 ?
Akurat jest dobry czas - kampania wyborcza.. :D Na pewno znów uruchomią się punkty Dupaponocy (czy jakoś tak..) i będzie można zwrócić się do samego prezydenta który chętnie pomoże.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ARM71
Posty: 12
Rejestracja: 02 lut 2020, 7:36

Re: Gamo Roadster IGT

Post autor: ARM71 »

A co z gwarancją jakości produktu? Na YT jest sporo filmików z M.. pl. z testowania sprzętu, dobrze wiedzą co sprzedają i że parametry są zawyżane. Zresztą po co ta jałowa rozmowa. Opisałem tylko polityke handlową w/w firmy którą odczułem na własnej skórze a raczej portfelu. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gamo Roadster IGT

Post autor: kamazek »

ARM71 pisze: 23 lut 2020, 9:57 ... Zresztą po co ta jałowa rozmowa ...
Nosz karła mać ! 8)
Człowieki łączą się z człowiekiem w "bulu", próbują podtrzymać go na duchu, aby nie targną się na sznur, a tutaj

"...po co ta jałowa rozmowa ..."

Gościu, kupiłeś goofno z przewagą goofna, to się teraz z tym męcz :lol:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
ARM71
Posty: 12
Rejestracja: 02 lut 2020, 7:36

Re: Gamo Roadster IGT

Post autor: ARM71 »

Nie każdego stać na wiatropęda za 4 tyś. Szukasz w internecie renomowanego sprzedawcy poza allegro, sprzęt nowy na gwarancji, Sklepy stacjonarne, zakupy online, który ma w sprzedaży coś nie drogiego do 17j i nie skośnookiego. Ot cała historia opisana powyżej. Chodziło mi o pokazanie nieuczciwego podejścia do klienta... A kto chociaż raz się nie dał zrobić w h..a niech pierwszy rzuci śrutem.
Awatar użytkownika
Januszpelle
Posty: 64
Rejestracja: 04 lis 2012, 21:26
Lokalizacja: Zalesie

Re: Gamo Roadster IGT

Post autor: Januszpelle »

ARM71 pisze: 23 lut 2020, 13:40 A kto chociaż raz się nie dał zrobić w h..a niech pierwszy rzuci śrutem.

Są trzy grupy kupujących wiatrówki:
1) "Ciułacze"- zbierają kasę i kupują za 2tys. używanego np.TX200, bo znają jego zalety i możliwości.
2) "Cwaniaczki" - którzy mają wiedzę (z Forum, rozmowy z innymi) o dobrych karabinkach, ale myślą, że za połowę ceny kupią jeszcze lepszy sprzęt.
3) "Naiwniacy" - (np. ja) - uważałem swego czasu, że internet to tylko Allegro i kupiłem najdroższe gu...no jakie było wtedy reklamowane. Jak się dowiedziałem o istnieniu innych karabinków, jak najszybciej chciałem zapomnieć o mojej głupocie.
Dałem komuś w prezencie, kto i tak z tego nie będzie strzelał by nie mieć go na sumieniu, że zniechęciłem człowieka do strzelania :D

A) Teraz możesz szybko strzelać do wiader z 6m. To jest również jakaś forma zabawy.
Lub:
B) Możesz kupić paczkę dobrego śrutu i udać się np. do LaOsu, itp. poprosić o postrzelanie z różnych karabinków.
Nie jesteś żebrakiem, bo swój śrut masz, ale zależy ci na celności raz na jakiś czas, bądź pewny że koledzy się podzielą swoimi zabawkami.
Dzięki karabinkowi HW 100 strzelanie znowu stało się przyjemnością, mimo podeszłego wieku :-)
Marcelixt
Posty: 17
Rejestracja: 07 sie 2019, 18:06

Re: Gamo Roadster IGT

Post autor: Marcelixt »

Gamo to rzeczywiście słabe sprzęty??Oglądałem filmiki różne to w USA popularna marka nawet.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gamo Roadster IGT

Post autor: kamazek »

Gdyby te dziesieciostrzałowce gamowskie kosztowały połowę ceny, np.500 za nowy, to ok, karabinek klasy rekreacyjnej z magazynkiem, w sam raz aby sobie czasami popykać :)
Strzelałem z dwóch egzemplarzy, jeden mooocno poprawiony po fabryce i lipa :(
Dokładamy z 200 zeta i mamy HW 50, karabinek, który je deklasuje.
Sam używam Gamo 440 Hunter, tego z nowszych i jestem bardzo zadowolony.
Ale kupiłem go za mniej niż połowę ceny nowego i trochę przy nim podłubałem.
Ale to klasyczna konstrukcja, natomiast te plastikowe nowości w klimacie taktycznym, to typowy produkt marketingowy, bo ludzie chcą mieć takie, czarne, taktyczne ;)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
ODPOWIEDZ