Obrazek

[S] Magazynek samoindeksujący do QB78/79

Shogun
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 71
Rejestracja: 17 sty 2018, 11:34

[S] Magazynek samoindeksujący do QB78/79

Post autor: Shogun »

Cześć,

Negocjuje z kolegą zakup magazynków do QB78. Model z mechanizmem indexowania przy cofaniu rygla, znany z czeskiego aukro i opisany w którymś z tematów na beżowym. Na razie jest dwóch zainteresowanych zakupem, ale przy większym zamówieniu może uda się ugrać jakiś rabat albo dodatkową wkładkę :hm:

Obecnie stanęło na cenie 1000 koron czyli około 170pln za sztukę (tj. za jeden komplet).

Czy jest ktoś chętny do spółki?
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: [S] Magazynek samoindeksujący do QB78/79

Post autor: Gudyn »

Fajnie to działa, brat ma taki w QB. Polecam :)
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
Awatar użytkownika
szczupak
Posty: 42
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:05

Re: [S] Magazynek samoindeksujący do QB78/79

Post autor: szczupak »

Może jakaś fotka albo namiary by zobaczyć jak takie cudo wygląda.
Shogun
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 71
Rejestracja: 17 sty 2018, 11:34

Re: [S] Magazynek samoindeksujący do QB78/79

Post autor: Shogun »

Zamówienie już poszło, jak paczuszka do mnie dotrze to podzielę się fotkami i wrażeniami z testów.

Tymczasem kontakt do wytwórcy, Lukasa: amerlock@volny.cz
Awatar użytkownika
szczupak
Posty: 42
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:05

Re: [S] Magazynek samoindeksujący do QB78/79

Post autor: szczupak »

Ta paczuszka to z Chin płynie bo minął już ponad miesiąc od czasu jak zamówienie poszło?
Shogun
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 71
Rejestracja: 17 sty 2018, 11:34

Re: [S] Magazynek samoindeksujący do QB78/79

Post autor: Shogun »

Magazynek już dawno na QB, wieczorem mogę podesłać/wstawić fotki.
Ogólnie działa całkiem przyzwoicie, ale w polu nie testowałem, ponieważ nie zmieścił się pod lupką. Muszę zmienić montaż lub całkowicie optyke..
Awatar użytkownika
szczupak
Posty: 42
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:05

Re: [S] Magazynek samoindeksujący do QB78/79

Post autor: szczupak »

Wieczór już minął a fotek dalej niet. Jak nie chcesz umieszczać na forum to choć wyślij na PW
Shogun
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 71
Rejestracja: 17 sty 2018, 11:34

Re: [S] Magazynek samoindeksujący do QB78/79

Post autor: Shogun »

Faktycznie, późno się zrobiło..
Oto kilka fotek jak to wygląda na mojej QB.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Shogun
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 71
Rejestracja: 17 sty 2018, 11:34

Re: [S] Magazynek samoindeksujący do QB78/79

Post autor: Shogun »

Druga część foto story..

Jak widać, przy moim zestawie jest za ciasno by zmieścić magazynek wraz z układem popychacza. Można zostawić sam magazynek i ręcznie go obracać, lub zmienić montaż pod lunete :kijemgo:

Montaż pod optyke ma 22mm wysokości od krawędzi tubusu do szyny, natomiast sam magazynek ok. 17mm wysokości i w sumie zajmuje 53mm długości.

Na zamówienie czekałem jakieś 2 tyg. W zestawie otrzymałem dwa magazynki, montaż magazynka, kostkę z popychaczem, zapasowy popychacz oraz kluczyk imbusowy do montażu. Całość z przesyłką wyszła mnie dokładnie 172 PLN.

Przesyłkę organizował znajomy. Gdyby ktoś był zainteresowany kontaktem do producenta to dysponuje jego adresem mailowym - podzielę się przez PW.



Mam nadzieje że cokolwiek pomogłem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
szczupak
Posty: 42
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:05

Re: [S] Magazynek samoindeksujący do QB78/79

Post autor: szczupak »

Mówiąc oględnie nie jestem zachwycony tym rozwiązaniem. Spodziewałem się indeksacji w magazynku a nie jako osobna część.
Shogun
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 71
Rejestracja: 17 sty 2018, 11:34

Re: [S] Magazynek samoindeksujący do QB78/79

Post autor: Shogun »

Technologicznie nie jest to jakiś super wymyślny wyrób, ale jest schludnie wykonany i wydaje się trwały. Biorąc pod uwagę, że konstrukcja ma ładnych kilka lat, nie wymaga jakichkolwiek przeróbek karabinka, działa przyzwoicie zaraz po montażu i nie kosztuje miliona cebulionów - to jest do zaakceptowania.

Test połowy powie więcej, ale to w swoim czasie.. Teraz sezon na koronę i trzeba pilnować ciepłego kocyka na hamaku zamiast marznąć gdzieś na łączce ;-)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: [S] Magazynek samoindeksujący do QB78/79

Post autor: Mamutowicz »

Super!! :up:
Tylko.. Po co? :hm:
Ta QBeta po wszystkich poprawkach i z megazynkiem i tak będzie strzelać gorzej od najtańszego AA który wyjdzie podobnie cenowo..
To znaczy.. Nie żebym się czepiał czy coś..
Podziwiam i doceniam tych co przerabiają i tuningują badziew żeby sprawdzić ile z tego da się wycisnąć, ale na tej samej zasadzie mogę.. no nie wiem.. wypuścić na rynek dmuchawkę w kalibrze 4.5 jako świetną bazę do tuningu.. Starczy tylko nagwintować, dorobić osadę i spust, do tego regulator oraz doprawić kartusz i Voila!! - mamy Wiadrówkę..


Ta QBeta lepiej działa bez megazonka..
Jeśli dasz wiadrówce na co2 więcej czasu na zagrzanie ( podczas ładowania np ) to będzie strzelać ciut lepiej..
No.. chyba że jest i tak za ciepło.. Jak kiedyś w Górze, wtedy się nie postrzela choćby się zesrał..
(Dobrze że Prezes miał wtedy jakiegoś multitula bo by mi uszczelki wydmuchao przez lufe.. :D)
:aloha:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Shogun
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 71
Rejestracja: 17 sty 2018, 11:34

Re: [S] Magazynek samoindeksujący do QB78/79

Post autor: Shogun »

Ale po co ten komentarz i drwiny?

Każdy bawi się jak chce i na ile chce. To co wsadzilem przez prawie 15 lat posiadania tej plujki by nie wystarczyło nawet na pół AA, a ufundowało mi wiele radości i satysfakcji. Badziew, a frajdę odmierzam wiadrami.
Poszukiwań zasadności poprawek można uskuteczniać wszędzie, tylko powiedz mi, jaki to ma sens i wartość dla tej dyskusji? Tuning jest bezsensu? Nieopłacalny? Powiedz to tym wszystkim od kombinowania z regulatorami, garnkami, śrubami regulacji prędkości czy akrobacjami z dorabianiem dzielonych sprężyn, czy wymyslaniem gasramu od nowa. Ciekaw jestem ich odpowiedzi..

Magazynek jest, działa i cieszy nie tylko mnie, ale całą rzesze innych użytkowników. Są opinie, opisy, filmiki na YT - wystarczy zapytać wujka googla - dominują ogólnie pozytywne oceny do których się dołączam.

Nikt z ręcznego 4 taktowego zamka nie będzie pruć serią, bo od tego są inne zabawki. CO2 ma swoje humory ale duża butla kompensuje przynajmniej część z nich. Jak komuś przeszkadza to można się przesiąść na butle HP z regulatorem i cieszyć się z bardziej stabilnego pędnika.

Czy muszę startować od AA400? Widziałem i przetrawiłem epoki zachwytu nad kolejnymi objawienia rynku - były hatsany, bsa, am850, SP1 czy co tam jeszcze historia pamięta..

Czemu się tak pienię? Bo takie komentarze jak Twój to ilustracja manii dzisiejszych czasów - patrz na reklamy, tutoriale i inne poradniki, kupuj profi sprzęt bo wszystko inne Cię ograniczy, a bez turbo jakościowo wyśrubowanego parku zabawek nie zaczynaj nawet strugać łyżki do mieszania w garku zupy, bo się "nie da", bo będzie siermiężnie i być może ukłuje czyjeś oczka, bo jednak będzie fun. Tak ubija się pasję a krzewi postawę "must have".

Tymczasem wybiła północ a ja odbiegłem daleko od tematu za co przepraszam. Pogodnej nocy wszystkim:-)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: [S] Magazynek samoindeksujący do QB78/79

Post autor: Mamutowicz »

Oj.. Nie miałem zamiaru wywołać takiego efektu.. Przepraszam.
Sam miałem QBtę i wiem co to za karabinek. Widziałem też różne , na prawdę odjechane tuningi od wizualnych po mechaniczne i były świetne..
Po prostu sama idea magazynka w takim karabinku mi kompletnie nie leży, a że sam popełniłem wiele błędów przez co popłynąłem na kasie, to wiem że lepiej kupić raz a porządnie niż dziadować..
Nawet mój ostatni zakup mnie w tym utwierdził..
Wje..chałem w starego transita kupe kasy a i tak stoi pod domem bo zagotowałem akumulator i cała kabina je..śmierdzi zgnitymi jajami więc nawet go teraz nie sprzedam.. A jakbym od razu pomyślał to za tą kasę miałbym nowego (prawie nowego, którego w końcu i tak musiałem kupić) movano i nie ładował co chwila pieniędzy w klozet.

Wracając do tematu - Bynajmniej nie miałem zamiaru wyszydzać czy zniechęcać.. Po moich przejściach z QBtą (w Górze i trochę później też) teraz po prostu podchodzę do niej chyba zbyt pragmatycznie, czasem nie dostrzegając że ktoś ma z tego frajdę.
Dlatego przykro mi że tak odebrałeś mojego posta.
Przepraszam.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Shogun
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 71
Rejestracja: 17 sty 2018, 11:34

Re: [S] Magazynek samoindeksujący do QB78/79

Post autor: Shogun »

Spoko, ja się nie gniewam :up:

Chciałem tylko podkreślić, iż istotne jest by się bawić, czerpać radość z hobby i nie skupiać się na tym by wydać wiadro kasy na sam start. Jak już się coś potrafi i ma się pewność że to hobby to jest właśnie to co Cię kręci - wtedy inwestowanie w lepsze narzędzie ma sens. Nigdy odwrotnie.

Czy magazynek się sprawdza, to ocenie jak skończy się ta cała hućpa z koronkowym bakcylem;) teraz strach nosa za próg wystawić..
Na teraz stwierdzam, że sprężyna magazynka wzmogła opór przy ryglowaniu zamka, co ewidentnie nie jest przyjemne. Może inna sprężyna rozwiąże ten problem, a może czas odwrócić cykl napinania zbijaka..

Dłubania nie ma końca, ale na tym właśnie polega zabawa ;)
Zablokowany