Obrazek

H70 & Tuning - Poprawiamy fabrykę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

a jakie efekty strzelania?

dodano 28 maja

przy zakładaniu lunety śmiało możemy zrezygnować z muszki i szczerbinki, podpowiedzcie gdzie można znaleźć drugą taką śrubkę jak ta z główką na krzyżak, która przytrzymuje szczerbinkę
poszukuję w celu zaślepienia w kostce otworów po mocowaniu szczerbinki;
czy są to jakieś typowe rozmiary do kupienia w sklepie w dziale "metalowy"?
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
Daczer
Posty: 37
Rejestracja: 02 maja 2008, 7:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Daczer »

eclip2. pisze:Według mnie jest spora różnica między Hatsanem pudełkowym a po tuningu z zestawem Alchemika. Sam mam taki zestaw i jestem zadowolony :) Na pewno kultura pracy się poprawiła znacznie. Harnaś o wiele mniej kopie, a po zastosowaniu patentu Łukasza (thx ;) ) ,to niebo a ziemia w odniesieniu ze stanem sprzed tuningu :)

[ Dodano: Wto 27 Maj, 2008 00:02 ]
Wg. mnie to zagrożenie dla optyki spada gdzieś o 65% ;)
HEH u mnie właśnie było odwrotnie :zdziwko: W pudełkowym sprężyna byłą tak mocno obcięta, nie miała napięcia wstępnego :nie: Po strzale brzęczała jak uperdliwa mucha.
Po założeniu zestawu Alchemika mój harry zaczął kopać jak mół :bobas: Tabasco 4x20 rozleciało się po KILKU strzałach... Napięcie sprężyny wyszło ok 3 cm.
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

Czy macie jakąś opinię na temat zestawów oferowanych przez allegrowicza rusznikarz_2005 ?
przykład
Z tego co wiem stworek5 używał/używa sprężyny od niego.
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Ja u niego kupuję sprężyny i uszczelki i złego słowa nie powiem.
Bezor
Posty: 37
Rejestracja: 23 paź 2007, 10:34
Lokalizacja: Legnica / Chojnów

Post autor: Bezor »

Zimą kupiłem zestaw od Rusznikarz2005 i prowadnica odrazu na śmietnik bo za krótka i za mała średnica. To samo z kapeluszem średnicę zewnętrzną "grzybka" za mała, więc sprężyna latała w tłoku i brzęczała. Sama sprężyna dość dobrej jakości, ale chyba nieco mało żywotna, trzyma parametry jednak na długiej i spasowanej prowadnicy lekko się pokrzywiła (wyszło podczas ostatniego przeglądu). Co do uszczelki jeszcze chyba za wcześnie zęby wypowiadać się co do trwałości, widać już po niej lekki zużycie szczególnie po części uderzającej w dno cylindra (cały zestaw ok. 3 tys. śrutu).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Alchemik w swoim droższym zestawie nie ma uszczelki tłoka.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

ale idąc za uwagami Bartka może ma elementy lepszej jakości ?
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
organista18
Posty: 46
Rejestracja: 11 mar 2008, 8:34
Lokalizacja: Lębork/Słupsk
Kontakt:

Post autor: organista18 »

Bezor pisze:Zimą kupiłem zestaw od Rusznikarz2005 i prowadnica odrazu na śmietnik bo za krótka i za mała średnica. To samo z kapeluszem średnicę zewnętrzną "grzybka" za mała, więc sprężyna latała w tłoku i brzęczała. Sama sprężyna dość dobrej jakości, ale chyba nieco mało żywotna, trzyma parametry jednak na długiej i spasowanej prowadnicy lekko się pokrzywiła (wyszło podczas ostatniego przeglądu).

No to teraz się zmartwiłem bo sam właśnie czekam na taki zestaw... :/
Hatsan 80 STG+tunning + Delta Optical3-9x40MD
rifleman

Post autor: rifleman »

Witam,
Spasowaną prowadnicę i kapelusik uzyskujemy w ten sposób:
1. szukamy kawałka poliamidu (lub żelastwa jeśli chcemy prowadnicę metalowa - świetnie nadają się grubaśne i długie śruby)
2. ze znaleziskiem udajemy się do tokarza, po drodze pamiętając o czteropaku i zabraniu sprężyny.
3. Pan Tokarz mierzy wszystko i robi co trzeba. ;)
4. po dobrze wykonanej pracy, ku jego uciesze, wręczamy mu wspomniany czteropak. :lol:
Obawy nie spasowania elementów i wyrzucenia pieniędzy w błoto nie ma.
Nie znacie żadnego fachowca - na pewno w okolicy znajdzie się jakiś mały zakładzik który zrobi to za grosze. 8)
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

organista18 pisze: No to teraz się zmartwiłem bo sam właśnie czekam na taki zestaw... :/
za to ja się ucieszyłem - koniecznie napisz ocenę tego co otrzymasz
rifleman pisze: Nie znacie żadnego fachowca - na pewno w okolicy znajdzie się jakiś mały zakładzik który zrobi to za grosze. 8)
potem i tak trzeba zamówić kapelusik, uszczelkę tłoka bo w Hatsanie przecież nie wieczna to może i uszczelka lufy no a jak już to dlaczego nie zapasową sprężynę?

ja za bardzo nie znam tokarzy a jak już to albo zapracowani albo za często do tych czteropaków sięgają; dobrze jest jak się da kupić coś gotowego, gorzej kiedy sprzedającemu bardziej na mamonie zależy niż na kliencie
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

W tej chwili w moim Harnasiu siedzi sprężyna, prowadnica i kapelusz od Rusznikarza. Ma 14 J. Zestaw sprawuje się nieźle, tylko prowadnica jest ciut za luźna (moim zdaniem). Śrut położony na wieżyczce lunety nie spada.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2008, 19:48 przez Maruda, łącznie zmieniany 1 raz.
organista18
Posty: 46
Rejestracja: 11 mar 2008, 8:34
Lokalizacja: Lębork/Słupsk
Kontakt:

Post autor: organista18 »

Maruda pisze:Ma 14 J. Zestaw sprawuje się nieźle, tylko prowadnica jest ciut za luźna (moim zdaniem). Śrut położony na wieżyczce lunety nie spada.
Mi zależało, żeby po wymianie mój harnas był mocniejszy (na chwilę obecną to mam problem ze stłuczeniem butelki od piwa z 15 m a na początku robił dziurę na wylot :/ )no i był bardziej kulturalny podczas strzelania. ;)


to może po tym tunningu będę mógł założyć swoją Deltę Optical jak wróci z serwisu, bez obaw że się znowu rozsypie?
Ostatnio zmieniony 28 maja 2008, 19:49 przez organista18, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan 80 STG+tunning + Delta Optical3-9x40MD
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

Maruda pisze:Śrut położony na wieżyczce lunety nie spada.
i Ty mówisz, że sprawuje się nieźle? zwyczajnie marudzisz bo już chyba zapomniałeś jak zachował by się śrut bez tego tuningu?!

w moim zabrakło najmniejszego, przy zakładaniu PP 6x40 tylko przesmarowałem, w lupce właśnie oderwał się krzyż po ok 150-200 śrutach, ale z tym biegnę do innego tematu
Ostatnio zmieniony 28 maja 2008, 19:49 przez Andersh, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
rifleman

Post autor: rifleman »

organista18 pisze:Mi zależało, żeby po wymianie mój harnas był mocniejszy (na chwilę obecną to mam problem ze stłuczeniem butelki od piwa z 15 m a na początku robił dziurę na wylot :/ )no i był bardziej kulturalny podczas strzelania. ;)
Może uszkodziłeś przypadkowo uszczelkę tłoka przy składaniu całości, albo przesadziłeś z ilością smaru i system pracuje za ciężko.
Przy dobrze zamontowanym i przesmarowanym zestawie tuningowym energia nie powinna spaść aż tak. :hm:
Tuning wcale nie ma za zadania podnieść mocy - tej akurat hatsanowi nie brak - ale właśnie ukulturalnienie pracy karabinka. ;)
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Sebastianie. Mam drugą sprężynę 42 zwoje, którą podzieliłem na dwie części i na tym zestawie jest 17 J. Ponieważ lufa ma 5.5 mm, to pięknie dewastuje.
ODPOWIEDZ