Obrazek

H70 & Tuning - Poprawiamy fabrykę

ODPOWIEDZ
organista18
Posty: 46
Rejestracja: 11 mar 2008, 8:34
Lokalizacja: Lębork/Słupsk
Kontakt:

Post autor: organista18 »

Qrcze żle się wyraziłem:oops: :oops:

Chodziło mi o to, że jeszcze tunningu nie przeprowadziłem i na seryjnej sprężynie i reszcie jest taki słaby (nigdy go nie rozbierałem). Jutro spodziewam się przesyłki z całym zestawem tunningowym od Rusznikarza2005 i biorę się do roboty.

Miałem nadzieję, że po tej wymianie podniosę mu lekko moc :maruda:
Hatsan 80 STG+tunning + Delta Optical3-9x40MD
rifleman

Post autor: rifleman »

W pudełkowej wersji to możliwe, po jakimś czasie oczywiście. ;) Sprężyna pewnie się troche wyboczyła i nie jest już taka mocna.
organista18 pisze:Jutro spodziewam się przesyłki z całym zestawem tunningowym od Rusznikarza2005 i biorę się do roboty.
Jeśli mogę coś zasugerować, to przy okazji montażu zestawiku zrób wytłumienie między prowadnicą a sprężyną oraz miedzy prowadnicą a korkiem zamykającym.
Ładnie opisał to kolega Luciush http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=3847
Zrobiłem tak wczoraj przy okazji smarowania i efekty mile mnie zaskoczyły. :)
Po takim tuningu optyka na pewno troszkę dłużej pożyje. ;)
organista18
Posty: 46
Rejestracja: 11 mar 2008, 8:34
Lokalizacja: Lębork/Słupsk
Kontakt:

Post autor: organista18 »

Dzięki za rady Łukasz. Na pewno się do nich zastosuję ;) No właśnie; i ta optyka, mam nadzieję, że to jej dobrze zrobi...
Hatsan 80 STG+tunning + Delta Optical3-9x40MD
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

czy Hatsan zakupiony na wiosnę 2007 roku posiada uszczelkę tłoka na stożek? czy na grzybek?

gdyby ktoś chciał wkleić zdjęcia byłoby super

pomóżcie w tej materii, bo kupując zestaw tuningowy nie wiem jaką uszczelkę mam zamówić
Ostatnio zmieniony 28 maja 2008, 21:19 przez Andersh, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Wybacz Andersh ale tu NIKT ci nie pomoże - musisz rozebrać karabinek, wyjąć tłok i sprawdzić. Też nie wiedziałem jaką mam uszczelkę a po sprawdzeniu zamówiłem tą "inną" - Alchemik określa ją jako mocowaną na grzybek :)
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

jak możecie porównać prowadnicę ertalitową z metalową co do żywotności?
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

Dobrze zrobiona prowadnica z ertalitu z dobrymi podkładkami (ertalitowa+metalowa+podkładki z otuliny PCV+podkładki z twardej gumy) nie powinna pęknąć, a na pewno bardziej wycisza karabinek niż metalowa :)
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

eclip2. pisze:Dobrze zrobiona prowadnica z ertalitu z dobrymi podkładkami ... nie powinna pęknąć, a na pewno bardziej wycisza karabinek niż metalowa :)
czy chodzi tylko o decybele? przy metalowej nauszników chyba i tak nie trzeba będzie używać? ;)
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

Nie trzeba będzie nauszników (chyba :P :lol: ). Nie miałem prowadnicy metalowej, ale z tego co mówią koledzy Forumowicze, to ertalitowa jest cichsza :)
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Bezor
Posty: 37
Rejestracja: 23 paź 2007, 10:34
Lokalizacja: Legnica / Chojnów

Post autor: Bezor »

Andersh napisał:
czy Hatsan zakupiony na wiosnę 2007 roku posiada uszczelkę tłoka na stożek? czy na grzybek?
Z bratem kupiliśmy 80 i 70 w dosłownie miesięcznej przerwie. Po nr seryjnych różnią się 2 miesiące w produkcji a w 70 (05.2007) tłok jest na grzybek, w 80 (07.2007) na stożek. Także dobrze koledzy radzili musisz rozebrać bo to taka mała loteria.
organista18 napisał:
No to teraz się zmartwiłem bo sam właśnie czekam na taki zestaw... :/
Aż tak się nie martw zestaw jest nawet niezły, jak pójdziesz do kiepskiego tokarza, którego nie bedziesz potrafił pokierować to będziesz miał to samo. Z małą średnicą kapelusza poradzisz sobie dokładając podkładki o wiekszej średnicy zewnętrznej tak żeby dopasować je do wnętrza tłoka (jednocześnie zyskujesz łożysko ślizgowe). Dobrze nasmarujesz sprężynę to nie będzie brzęczeć. Co do mocy to na początku po polerce cylindra to było ok 19J póżniej się ułożyło na coś koło 17. Teraz jak trochę spadło podłożyłem ten czarny plastyk dystansowy, który był na oryginalnej prowadnicy i znów jest ok. 17.

Natomiast brat nie miał tyle szczęscia bo jego zestaw był wyrażnie słabszy. Gorzej spasowana prowadnica oraz o wiele szybciej spadła moc. Tam z kolei pokombinowaliśmy z dzieloną spręzyną i jest luksus.
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

Bezor pisze: Co do mocy to na początku po polerce cylindra to było ok 19J póżniej się ułożyło na coś koło 17.
a badałeś przed tuningiem? ile miał?
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
Bezor
Posty: 37
Rejestracja: 23 paź 2007, 10:34
Lokalizacja: Legnica / Chojnów

Post autor: Bezor »

Niestety przed tuningiem nie miałem chrono :/
Ale było sporo słabiej, fabryczna uszczelka nie trzymała ciśnienia oraz cylinder troszkę odstawał od "lustra". Oryginalna spręzyna była całkiem całkiem.
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

ja na oryginalną sprężynę też nie narzekam, końcówki były przygięte - sam jej zeszlifowałem;
na oryginalnej prowadnicy po ok 3000 śrutu nie wyboczona, aż się zdziwiłem; co do mocy nie mam jak zrobić pomiarów ale w kartkę A5 z otwartej z 40m idzie trafić a deska 20mm jak nie przepuści śruciny to uwidoczni jej czubek
zestawu szukam by przy strzelaniu karabinek mi się nie rozleciał
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
Awatar użytkownika
sanCH0
Posty: 33
Rejestracja: 28 kwie 2008, 19:01
Lokalizacja: Radom

Post autor: sanCH0 »

Dzisiaj w moim Hatsnie zauważyłem dziwną rzecz, jakieś 5mm na końcu lufy nie ma gwintu. Czy to normalne?

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

To nie jest normalne... ;(
U mnie też tak jest... :/ Jedyne wyjście to obcinka lufy i dorobienie korony
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
ODPOWIEDZ