Obrazek

BMK - chlam czy tania alternatywa dla hatsana

bobby4
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2006, 18:35
Lokalizacja: KUJ-POM

Post autor: bobby4 »

Oprócz wiatrówek w stopce miałem przyjemność popykać z kilku innych - H55s, Lidera w 5,5mm, Iża chyba 22 i kilku innych. Ale kiedy zobaczyłem w pewnym sklepie wysyłkowym BMK 30 - wiedziałem że będzie moja. Nie żałuję. Boczny naciąg - kwestia gustu. Skupienie jakie osiągam na 40m to około 8cm na Tomitexie lokowskim. Wina po części moja, trochę karabinka, śrut też nie najlepszy, i trochę lupy bo coś mi się wydaje że zaczyna wariować ale jeszcze nawet przez chwilę nie żałowałem że mam BMK'ę. A jak kiedyś na 20 m udało się bratu przeciąć puszkę po groszku na pół wiedziałem że żałował nie będę nigdy.
Co do opisów na iwebie... tam ludzie nie strzelają rekreacyjnie. Powszechny kult HW zniechęcić potrafi każdego kto ma inny karabinek - taka moda.
Chcesz być trendy kup HW a jak zbanowany BMK'ę :lol: :lol: :lol: - żartuję oczywiście.
Ja też wahałem się między Harym a BMK'ą.

Pozdrawiam
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Co do iwebu masz racje: jak nie masz sprzetu nim HW30 i lupki burshnela 3x9-40 (czy jakos tak to idze) to nie masz tam sie co pokazywac.
ale spotkalem tam kilkoro ludzi którzy mają bmk19 i wcale nie narzekają - z 50m puszka po dezodorancie podobno nie ma szans, bmk 19 ma ladne łoze - wyzsza bake i wogole z wygladu to BMK19 dla mnie nie ma równych (no moze oryginał jest jeszcze ladniejszy)

co do bebechów to podróbka gamonia h440 czyli b.dobrej wiatrówki i kultura strzalu jest ok. Jakbym mial pewnosc ze trafie na BMK19 które ma prostą lufe i prostą szyne montarzową to biore bez gadania, jednak boje sie ze trafie na bubla ;(
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
bobby4
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2006, 18:35
Lokalizacja: KUJ-POM

Post autor: bobby4 »

Zawsze możesz zareklamować a jak ostrzeżesz sprzedawcę że się znasz na rzeczy i wiesz co w karabinku może nie grać to podejrzewam że sprzedawca przeprowadzi na Twoją prośbę selekcję choćby "na oko".

Pozdrawiam
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

pisalem juz do firmy Jardb z Allegro
Napisalem czy ktos mógłby sprawdzic przed wysyłką czy karabinek nie ma najczesciej spotykanych wad.
szybko odpisali - ton wypowiedzi w porządku podejscie do kienta jak do kumpla
odpisali mi tak oczywiscie, kazdy karabinek jest ogladany przed wysyłką

no i to mi sie podoba choć przed samym kupnem karabinka zamierzam zadzwonic do sprzedawcy i osobiscie porozmawiac z nim aby poprostu uczciwie poogladal sprzet.
Trzeba dac do zrozumienia ze wiem czego chce i umie sie o swoje upomniec jesli cos bedzie nie tak.
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Ogłądałem BMK w sklepie, nie mam pojęcia jak się z tego strzela ale wykonanie i wygląd nie pozostawia (przynajmiej wizualnie) nic więcej do życzenia. Bardzo mi się podobała ta dmuchawka. A opinie ma raczej dobre i u sprzedawców i u użytkowników. Odrobinka pracy i troszkę serca jej dać i może być zajefajny karabinek. Mają śliczne drewienka takie jakieś.....fajne :)
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

No wizualnie to poprostu są super wazne zeby jeszcze bebechy byly ok.
Mam niechybny plan sprzedania chinki dzisiaj wiec kasa bedzie bedzie mozna cos pomyslec :lol:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

bebechy raczej są ok, robiłem sekcję Questa i huntera, różnicy w wykonaniu nie zauważyłem a Crosman już jest po bliżej nieokreślonym przebiegu :) przy sprzyjających warunkach a moze być to w sobotę wezmę go na strzelnicę, ma nowy montaż-zobaczymy jak z celnością bo mocy mu nie brakuje ;)
AA TX200 HC
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

No to raczej z BMK bede zadwowolony :)
Dzięki Mariusz chociaż Ty jeden potrafisz wychwycić zalety BMK19 bo wieszkosc na iwebie uwaza ten karabinek za cos gorszej rasy, niegodnego wogole spojrzenia :maruda:
Wiec wystarczy abym dobrze przeszkolił sprzedawce na co ma zwrócić uwage przy sprawdzaniu wiatrówki przed wysyłką i jesli trafie na prosty egzemplarz to bede juz pelen radosci :lol:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

większość ludzi na iweb.pl nie strzela tylko rekreacyjnie - to też weź pod uwagę także opinia pod tym kątem nie jest bez racji, BMK19, Hatsanem czy Gamo Hunterem zawodów nikt nie wygrywa, co innego rekreacja, przysiąść na strzelnicy, posłuchać jak ptaszki ćwierkają, popykać do puszek czy tarczy-skoro udało się trafić z 35 to czemu nie spróbować z 50-ciu :?: jeśli się trafi z 50-ciu to może spróbować z 70-ciu - i jeśli uda się strzelać w punktowane pole tarczy wszystko gra i buczy, następnie dochodzisz do wniosku że strzelanie na duże odległości to super sprawa ;) tak właśnie pojmuję strzelanie rekreacyjne, zdarza się że strzelając tracę rachubę czasu :)
AA TX200 HC
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

dokladnie na tym to polega
nie na wystrzeliwaniu milimetrowych skupien na 50m użuwając przy tym sprzetu za XXXX a moze i wiecej zł tylko wlasnie takim niestresującym pykanku to do puszeczki to do tarczki, jak sie uda trafic ok jak nie to trzeba nad tym popracowac :)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Wspomne Wam to kiedyś :)
Na początku każdy strzela rekreacyjnie. Nie wielu przy tym pozostaje :)
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

heh no ale nie od razu kraków zbudowano, na jakis czas starczy mi sprzet za 400zł potem pewnie kupie cos znacznie lepszego i droższego :)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

drozdzu pisze:na jakis czas starczy mi sprzet za 400zł potem pewnie kupie cos znacznie lepszego i droższego :)
Historia jest taka:
Najpierw kupuje się karabinek do 500zł. Tani ale nie najgorszy. Jak się złapie bakcyka to kupujemy droższy, sięgający nierzadko 1,5 - 2 tyś zł (Diana, Weihrauch, AirArms, Webley), po tych zakupach dochodzimy do wniosku, że super strzelałoby się PCP i tutaj wybór jest duży. Z wyposażeniem karabin opiewa na ok 3k zł + optyka.
A na koniec kupujemy słabiutki 7,5J karabinek matchowy. Z delikatnymi bebeszkami i w ogóle cud miód. Z reguły na tym się pozostaje :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

WITAM

Wszystko się zgadza, co piszecie. Jeśli się ma kasę to idzie się do góry a jeśli jest pusto w portfelu to się majstruje i chce się zrobić z Syreny Mercedesa tak jak ja :lol: :lol: :lol: .a jeśli chodzi o BMK 19 to i mi bardzo się podoba .Kiedyś miałem i musiałem ją oddać, bo miała krzywo osadzoną lufę.Ale na twoim miejscu wybrałbym BMK 20 4.5 Jak dla mię jest to jeszcze lepszy karabinek,oglądałem go w sklepie.
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

tak mówisz??
no 19-stka podoba mi sie ciut bardzoej ale 20-stka też brzydka nie jest, no ale 20 jest troche kopiąca :hm: przynajmniej tak wychodzi z testów na airguns.pl

Naczytalem sie iwebu to odrazu mi sie wlączyło (hw,gamo) chyba przestane czytac iweb, bo jeszcze komputer sprzedam i kupie cos droższego :lol:

chociąz moze nie wszystko stracone... musze poczekac na odpowiedz Hogana :up:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
ODPOWIEDZ