Obrazek

Jaki srut dobrac.

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki srut dobrac.

Post autor: Qbuś »

SPROSTOWANIE !

Jako, że dostaję dziwne zapytania na "PW", pragnę wyjaśnić sprawę strzelania do zapałek na 3 razy.
Kiedyś (dawne czasy) we Wrocławiu nastała moda na Walthery PCP, PCA, mieliśmy kilka (4 czy 6) i jak strzelanie (ftrafianie) zrobiło się nudne, to wymyśliliśmy (Rysiek) taką konkurencję, ustawiamy zapałki w "specjalnym wichajstrze", czyli w ponawiercanym kątowniku w odległości 25-30 metrów i strzelamy, ale żeby nie latać co chwilę i wtykać nowe zapałki, staraliśmy się odcinać po kawałku, co się często udawało. Ostatnio zrobiłem nowy "wichajster" i proponowałem taką samą zabawę, ale zbytniego entuzjazmu nie było, bo Pecepy już przeszły a strzelanie ze sprężyny nie każdemu wychodzi 8) . "Ktoś" słyszał nasze opowieści i je "odświeżył" na forum, ale to wcale nie oznacza, że z nas tacy świetni "snajperzy" :lol: .
Tyle w temacie wyjaśnienia, myślę , że teraz nie będzie "niedomówień" i teorii na temat ftrafiania w zapałki :king: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
diacon-fox
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 789
Rejestracja: 23 lip 2012, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki srut dobrac.

Post autor: diacon-fox »

Qbuś pisze: 05 maja 2017, 15:54 "Ktoś" słyszał nasze opowieści i je "odświeżył" na forum, ale to wcale nie oznacza, że z nas tacy świetni "snajperzy" :lol: .
Tyle w temacie wyjaśnienia, myślę , że teraz nie będzie "niedomówień" i teorii na temat ftrafiania w zapałki :king: .
Czyli już mogę przestać zazdrościć umiejętności strzeleckich? :) kamień z serca :D
Pro Sport + SWFA SS 10x42
S400 + Vortex Diamonback Tactical 4-16x44
Feinwerkbau 600
Beeman P17 + "kulminator"
M4 Full Metal kaliber 6mm
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3168
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki srut dobrac.

Post autor: kamazek »

xork pisze: 05 maja 2017, 14:09 okazało się ,że u mnie crossman pointed lata lepiej od exacta , nie tak dobrze jak snopek medium ale nie zamieżam 36zeta+kw za śrute...spor lżejszy musi być zero mi na około 37m wskoczyło
No to proponuję zapoznać się z ofertą sklepu co ma śrut w nazwie ;)
23,50 za paczkę exacta + kw
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki srut dobrac.

Post autor: Qbuś »

Śrut crossman pointed waży ok. 0,51 grama, jest twardy i ma trochę mniejszą średnicę (lżej do lufy wchodzi). u mnie też lata "wyżej" i z większą prędkością (ok 10m/s) w porównaniu do exacta.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3168
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki srut dobrac.

Post autor: kamazek »

Ale się porobiło :hm:
Jak w zeszłym roku pojawiłem się po raz pierwszy na strzelnicy w Lasku Osobowickim (obecnie Laosie :) ) z pointedem to starzy wyjadacze polecali mi exacta, bo lata najcelniej.
I bądź tu człowieku mądry ? :zdziwko:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki srut dobrac.

Post autor: Qbuś »

Bo to prawda jest oczywista, ale ja crosman pointed na "wiadra" utylizuję więc względy ekonomiczne biorą górę 8) .
Ps. Jak się już "naszczelasz" to pointed będzie u ciebie tym ważniejszym, a exact na zawody. Zresztą masz karabin crosman to i śrut pchaj crosman, a na zawody exact :PP .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3168
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki srut dobrac.

Post autor: kamazek »

Qbuś pisze: 05 maja 2017, 16:54ale ja crosman pointed na "wiadra" utylizuję
Pod warunkiem, że weźmiesz wiatrówkę na strzelnicę i do tego wyciągniesz ją z pokrowca :PP
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Re: Jaki srut dobrac.

Post autor: mironTG »

Więc odpowiadając na pytanie pytacza Sacia. Mój karabinek na Exact-cie 4,52 generuje energię 16,3 16,2 julika jak ustawiony chronik na wagę śrutu 0,54 jeden odskok na 16,5 i V= 248m/s. przy ustawieniu bliższemu prawdzie na 0,55, wywalił raz 16,8J a tak oscylował w 20 strzałach na 16,5 16,6 Juliana. Tak to wyszło. Chrono Radeckowe w śmisznej obudowie. :devil2:
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Awatar użytkownika
Sacia
Posty: 73
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:44
Lokalizacja: Ziemia Łużycka

Re: Jaki srut dobrac.

Post autor: Sacia »

Dzięki :) Pytałem z tego względu jak Ci się lekkiem Expressem strzela z pełnolimitowego sprzętu. Czytałem różne opinie, że Express to tak do 15J itp. A wiadomo, sprzętu szkoda, chociaż ja też nie czuje różnicy w pracy systemu pomiędzy Expressem i Exactem, a na celności widzę różnicę.
Diana 56 TH + mDOT
Zoraki HP-01 Ultra v2
Lukasz1986
Posty: 24
Rejestracja: 28 kwie 2017, 8:00

Re: Jaki srut dobrac.

Post autor: Lukasz1986 »

Mhm widzę tu wiele opinie na temat srutu, więc ponawiam pytanie jaki srut byłby najodpowiedniejszy dla hatsan stroje edge ? Chciałbym max na 50 m strzelać. Czy do nauki wystarczy oztay na 25 m, a po uzyskaniu powtarzalności postawy zaopatrzyć się w coś lepszego ? Z czasem jeśli mój zapał nie minie pewnie kupię lepszy sprzet, ale do tego jeszcze trochę czasu. Chyba że kupić po pudełku różnego srutu i wtedy ocenić który najlepiej pasuje? Czy według rad zaopatrzyć się w JSB EXACT 4,51. Narazie czytając fora i artykuły staram się eliminowac błędy podczas strzału. Postępy są, ale jeszcze wymaga to trochę czasu.
Hatsan Striker Edge "początkujący"
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3168
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki srut dobrac.

Post autor: kamazek »

Oztay omijaj szerokim łukiem !
Spróbuj crosmana pointeda, lata poprawnie w większości luf a jest względnie tani i ma potarzalną jakość.
Testery sobie odpuść.
Na tym forum i innych napisano już chyba wszystko o śrutach.
P.S. Cztery strony postu a Ty wracasz do początku swojego pytania :hm: ?
Ostatnio zmieniony 06 maja 2017, 9:46 przez kamazek, łącznie zmieniany 1 raz.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Sacia
Posty: 73
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:44
Lokalizacja: Ziemia Łużycka

Re: Jaki srut dobrac.

Post autor: Sacia »

Kolego, Oztay daruj sobie, nie będziesz wiedział kompletnie czy to Ty spudłowałeś czy śrut poleciał gdzie akurat chciał. Kiedyś kolega mi dał "a masz bo mi leży w szafce". Później oddałem go dla fana czarnoprochowca na przetopienie. Nikt również precyzyjnie Ci nie powie co podejdzie do Twojego Hatsana, u Ciebie w tym modelu będzie latał dobrze śrut X, u kolegi w tym samym modelu lepszy będzie śrut Y. Sam musisz testować, ale nie kupuj najtańszego badziewia, bo to żaden test. Kup to co najczęściej polecają, usiądź wygodnie na 20m, eliminuj błędy, zacieśniaj skupienie i powoli zwiększaj dystans :)
Diana 56 TH + mDOT
Zoraki HP-01 Ultra v2
Lukasz1986
Posty: 24
Rejestracja: 28 kwie 2017, 8:00

Re: Jaki srut dobrac.

Post autor: Lukasz1986 »

Ok. W takim razie oztaya sobie daruję. Kupię jsb 4.51 i crossmana. Jestem ciekaw różnicy jaka uzyskam. A powróciłem do pytania gdyż czytając posty porostu zgłupiałem. Zobaczymy po przetestowaniu jaki srut będzie dla mojej wizytówki najlepszy. 😃. Mam nadzieję że będę mógł się pochwalić wynikami w nie długim czasie.
Hatsan Striker Edge "początkujący"
Lukasz1986
Posty: 24
Rejestracja: 28 kwie 2017, 8:00

Re: Jaki srut dobrac.

Post autor: Lukasz1986 »

Na czym polega tuningowanie wiatrowki? Zwiększa się moc ? Jaka lunete polecacie ?
Hatsan Striker Edge "początkujący"
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki srut dobrac.

Post autor: Qbuś »

:hm: A może byś zaczął czytać interesujące cię tematy ? :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ