Obrazek

Crosman pointed

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Ja od siebie mogę dodać, że stary typ był lepiej wykonany. W port ładowania wchodził z takim samym oporem ( oczywiście trafiały się, które luźno wchodziły, ale to sporadycznie) .
Nowy Crosman to już loteria. Jeden wejdzie luźno drugi z oporem i tak na zmiany :maruda:

A takie zdjęcia już są na forum :)
Osobiście je wklejałem :) Lecz nie miałem możliwości porównania nowego ze starym. więc czekam na Twój test :)


Pozdrawiam
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Nowy crosman - DNO! sieeeje jak diabli albo na felerną paczkę trafiłem :nie:
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

czupaczups pisze:Nowy crosman - DNO! sieeeje jak diabli albo na felerną paczkę trafiłem :nie:
To chyba raczej paka trefna. Jakość faktycznie się pogorszyła, ale nie do tego stopnia, żeby nie dało się strzelać.
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Może i felerna paczka co kupiłem, mam jeszcze jedną z innego źródła i się okaże.
Możliwe że ten nowy jest lżejszy i z mojego hareko nie kuka bo na chrono wyszedł grubo ponad limit i prędkość na wylocie uzyskał jak dobrze pamiętam 340m/s.
Nie chcę zapeszać, popykam, napiszę :/
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

340 m/s to jest ponad prędkość dźwięku. Wystrzał powinien przypominać huk jak z kbks'u.
Wątpię, by to było możliwe :/
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Marek, a gdzieś ty huk w kbksie słyszał :D :?: To już QB głośniej strzela, niedawno robiliśmy porównanie na strzelnicy, z kbksem właśnie ;) Brno to było o ile pamiętam.

To jeden z tych mitów krążących po necie :D

Przydałby się miernik natężenia dźwięku to by porównał dokładnie...
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Robert robroj0 mierzył na swoim chrono jak pisałem nie pamiętam dokładnie może on pamięta, ale mówił że za szybko i limit przełamał a na exact diablo było oke 16,7J.
Niestety nie mam chrono na odzień bo chętnie bym porównał ze starym i paroma innymi.
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
Guido
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 179
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:16
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Guido »

czupaczups pisze:Robert robroj0 mierzył na swoim chrono jak pisałem nie pamiętam dokładnie może on pamięta, ale mówił że za szybko i limit przełamał a na exact diablo było oke 16,7J.
Niestety nie mam chrono na odzień bo chętnie bym porównał ze starym i paroma innymi.
Stałem obok podczas pomiaru i pamiętam że chrono pokazało 22J ,a miał wpisaną wagę pod exacta,dopiero po wpisaniu właściwej wagi pokazało 16,7J .
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Guido pisze:Stałem obok podczas pomiaru i pamiętam że chrono pokazało 22J ,a miał wpisaną wagę pod exacta,dopiero po wpisaniu właściwej wagi pokazało 16,7J .
Ja tu czegoś nie rozumiem.
Waga exacta - 0,547g, zatem dla 22J prędkość musiała by wynosić 285 m/s.
Waga "nowego" pointeda wynosi około 0,49g, zatem dla powyższej prędkości energia wyniesie 19,9J.
A dla wagi starego 0,51g - odpowiednio 20,7J.

Chyba jednak coś inaczej było.

Pozdrawiam
Adam

PS no chyba, że te teoretyczne 22J pokazało z wpisaną masą exact haevy (0,67g) - wówczas prędkość wyniosła by około 260 m/s i dało by to około 16,5J dla nowego crosmana pointed.
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Waga zmieniona nie była tylko śrut :hm: dla exacta pokazało 16,7 ale jaką miał wagę to nie wiem, nic już nie wiem. To jaką prędkość by pokazał po wpisaniu wagi pointeta na pointecie?
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Marcinie - chrono tak naprawdę mierzy czas przelotu śruciny między bramkami, a energię liczy na podstawie podanej jego masy.
I jakby to napisać - urządzenia nie interesuje wpisana masa - co najwyżej źle energię policzy. Ważne jest to, że podana prędkość śrutu zawsze musi być prawdziwa (zmierzony czas, stała odległość bramek).
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Napisz jaka była prędkość początkowa, a nie energia.
Ek każdy już sobie policzy ze wzoru ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Ok, skoro pamiętam energie na exactcie tj 16,7 to prędkość była by około 247m/s przy wadze śrutu 0,547g tak?
Czyli na nowym pointetcie przy wadze 0.49g i 16,7j prędkość wyniosło by około 261m/s?
To wychodzi na to że te 340m/s mi się przesłyszało bo przy zaprogramowanej wadze na exactcie to by wyszło około 31j a to nawet przy niezłym dieslu chyba nierealne.
Sorry za to zamieszanie, obiecuje częściej myć uszy ;)

[ Dodano: Czw 13 Maj, 2010 12:27 ]
Ameryki nie odkryję, ale stary crosman latał lepiej, butelka 1,5l PET na 40m ze starego 100% a z nowego 70-80% JSB exact 4,52 100%, 50m stary 80% nowy 40%, 75m stary 20% nowy 0, exact 100%. Oczywiście proszę się tym na 100% nie sugerować to tylko preferencje mojego karabinka a i paczka mogła być felerna, niby każda lufa lubi co innego ale jakoś większość lubi Exact ;)
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Stedke
Posty: 47
Rejestracja: 25 maja 2010, 14:56
Lokalizacja: ZG Slaughter

Post autor: Stedke »

A więc,w niedzielę postanowiłem umilić sobie grilla więc pojechałem do znango marketu budowlanego po paczke Crosmana P.
Na puszce jak zawsze szpic...jakie było moje ździwienie iż w środku zamiast Pointed Premium,znalazł się..."grzybek" :zdziwko: ;(
Jakaś pomyłka w fabryce czy jaka chusteczka? hmm
Pozdrawiam
Kebab 95 QT+Alchemik+PP

+ coś tam do www.longshot.pl :)
Awatar użytkownika
pershi
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2009, 11:19
Lokalizacja: a stąd

Post autor: pershi »

Można prosić o zdjęcia w/w śrutu?
DE + UK + PL(JP)
ODPOWIEDZ