Obrazek

Crosman pointed

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

drozdzu pisze:Borys napisał/a:
Właśnie przemierzyłem kilkanaście śrucin Crosman Pointed Premium Grade i tak jak pisał Piotrek maksymalna długość to 6,2 mm, (a min. 6,1 mm hi,hi czyli dopuszczalny błąd mojej suwmiarki). Zmierz swój magazynek i będziesz miał odpowiedź. :)

tak szczerze to nie chcialo mi sie isc po suwmiarke do piwnicy (mam pokuj na 1piertrze) wiec zmierzylem linijką i podalem ciut wiecej jak pomiar coby przykrej niespodzianki nie było :lol: Widac albo dobra linijka albo oko :PP
Piotrek, Ty dzieckiem jesteś, czy co ? Nigdy więcej czegoś takiego nie rób, ktoś zasugeruje się Twoją opinią i nieszczęście gotowe. :!:
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

nie wiem jak to odebrales ale podalem dlugośc tego srutu troszke wiekszy niż mi to wychodzilo na tej linijce a tu chodziło o to czy on nie jest poprostu za długi wiec jesli podalem ciut wiecej to w niczym nie zaszkodzi a jak widac pomiar był ok.
Faktycznie moglem sie juz kopsnąc po tą suwmiarke ale pomiar srutu nie jest jakims tak odpowiedzialnym zadaniem zeby podawac tu wymiary w setnych czesciach mm, gdybym mierzył cos bardziej odpowiedzialnego to rzecz jasna pomiar wykonałbym znacznie bardziej dokladnie ten był taki jaki był ale mialbyc orietacyjny to był, grunt ze srut będzie pasował :D
pozdro
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Anokhi
Posty: 164
Rejestracja: 05 lut 2007, 18:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Anokhi »

I stała się jasność!
Zakupiony przeze mnie Crosman Pointed bezproblemowo pasi do magazynków wianuszkowych pistoletów CO2.
Do tej pory używałem Crosman Wadcutter ale ten do dziurawienia puszek nie nadawał się zabardzo. Mimo wszystko bardzo dobry srut do strzelan tarczowych.

Jeżeli chodzi o jakość wykonania to oba (pointed i wadcutter) w tej kategori cenowej są poprostu bezkonkurencyjne. Szkoda za tak potwornie brudzą :maruda:
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

mozna sobie umyć srut w acetonie jak komus bardzo to przeszkadza :)
na iwebie jest pełno temetów o myciu srutów :hm:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
NEWBY0
Posty: 172
Rejestracja: 03 wrz 2007, 13:39
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY0 »

witam

ja osobiscie strzelam crosmanem i jestem narazie zadowolony :) jestem poczatkujacy ale na 25m bylem zadowolony :) gladko wchodzi do lufy i z mojego harrego nie ma duzego rozrzutu na tarczy

p.s. sorry nie mam fotki

pozdrawiam dominik
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2007, 12:14 przez NEWBY0, łącznie zmieniany 1 raz.
H70
Gamo Gamatic
Awatar użytkownika
rayac
Posty: 135
Rejestracja: 19 wrz 2006, 9:30
Lokalizacja: Ryczów/ Kraków
Kontakt:

Post autor: rayac »

Marshall pisze:..jest tego więcej. Ogólnie rzecz ujmując, czy w pudełku czerwono-zielonym z okiem jakiegos gada jest to samo co w pudełku granatowo-czerwonym z tarczą :?: :?: :?:
Na tym pudełku z gadem napisane jest "Copperhead by Crosman". Często firmy zmuszone są do wypuszczania na rynek (w tym wypadku polski) produktu bardziej konkurencyjnego, tańszego a co za tym idzie z nieco gorszej jakości materiałów (ew. przy tańszej metodzie wytwarzania). Przykładowo produkty Wranglera o nazwie Hero (by Wrangler) - wydaje mi się , że z tymi śrutami może być podobnie...

Korzystając z miejsca zapytam warto dla testów i zaoszczędzenia kasy wziąć taki zestaw:
http://www.allegro.pl/item251347440_zes ... rowka.html
Kusząca jest cena 50zł +10zł przesyłka. Kupował ktoś u tego kolesia? Te pierwsze dwa (czarne i to z niedźwiedziem) często widzę na targach. Były gdzieś opisywane/testowane?
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
rayac pisze:Na tym pudełku z gadem napisane jest "Copperhead by Crosman". Często firmy zmuszone są do wypuszczania na rynek (w tym wypadku polski) produktu bardziej konkurencyjnego, tańszego a co za tym idzie z nieco gorszej jakości materiałów (ew. przy tańszej metodzie wytwarzania).
Nie ma to nic wspólnego z Polską i zmuszaniem kogokolwiek ,Copperhead jest po prostu firmą kooperującą z Crosmanem i nic po za tym z tego nie wynika.

Co do śrutów to odradzam chyba ,że sam chcesz przetestować "na własnej skórze" poszczególne śruty wtedy ma to sens.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

rayac pisze: Te pierwsze dwa (czarne i to z niedźwiedziem) często widzę na targach. Były gdzieś opisywane/testowane?
Taa były, niestety ale to tylko klasa wyzej od srutu Otazy za 2,5zł/250szt, szkoda pieniedzy ;)
Najlepiej kup sobie paczke czy 2 pointeda i zainwestowac w exact i napewno lepiej wyjdzesz na takim zestawie niz na tym z allegro ;)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
grymas
Posty: 21
Rejestracja: 09 wrz 2007, 11:15
Lokalizacja: Srebrna k/Płocka

Post autor: grymas »

Jak to jest z tym pointedem. Czy mi sie wydaje czy ten sprzedawany w metalowych pudełkach po 250szt jest lepiej wykonany(albo selekcjonowany) od tego w plastikach po 500szt. Lepiej (ciaśniej) wchodzi do portu ładowania, nie ma żadnych nadlewek no i lepiej lata bo jeszcze nie trafiły mi sie żadne odskoki tak jak na tym z plastikowych pudełek (błedy strzelca to już inna sprawa :) ). No ogólnie jakoś lepiej się strzela.
Awatar użytkownika
rayac
Posty: 135
Rejestracja: 19 wrz 2006, 9:30
Lokalizacja: Ryczów/ Kraków
Kontakt:

Post autor: rayac »

Dziwne, zakupiłem w artbron.pl śrut Pointed (z gadem) a otrzymałem tego zwykłego. To plus, dwie kolejne paczki też były inne niż zamawiane (gorsze) ale to w innym temacie. Wracając do Crosmana P. mój jest b. ładnie wykonany i brudzi. Postrzelam jak przestanie padać i jak będę miał dzień wolny.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

rayac pisze:i brudzi
Śrut możesz wykąpać ;) Będzie jakśniejszy i nie będzie brudził.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Crosman to dobry śrut w swojej cenie.Strzelam zarówno z Wadkutter jak i Pointed.
Oczywiscie nie dorównują pod żednym wzgledem Exaktowi ale ostanio mam straszny problem z Exaktem,poprostu ciężko go kupić.Jest jeden nowy sklep typu Military w Gorzowie ale cena 40 zetek :!: :!: :!: za paczkę to trochę przegięcie :zdziwko: .
Zakupy na necie też zadna rewelacja bo zamówić jedną paczke to nie interes a na kilka naraz raczej mnie nie stać :/ ostatnio jak odwiedziłem mój "ukochany :PP " sklep myśliwski to pan w zielonym sweterku pokazał mi nowy śrut w swoim sklepiku i mówi"to Crosman ten co pan zawsze kupuje tylko lepszy i jest 1250 szt w kartonie :D "
Patrze w kartonik i widzę ładny dość dobrze zrobiony śrucik troche podobny do Exakta.
Pytam o cene iiiii :zdziwko: 78zeta :!: :!:
To jest dokładnie tem sam śrut co tutaj:

http://sklep.incorsa.pl/product,302,2578.html

Tylko cena normalna :)
Strelał ktoś już tym śrucikiem,nada się do mojej HW jako alternatywa dla Exakta :?: :?:
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Ceny z kosmosu :P Zapraszam na południe ;) Crosman 12 zł Exact za 20 zł na każdym zlocie. A śrut który podałeś jest raczej konkretny czaje się na niego ale nie ma gdzie kupić.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Post autor: radecek »

indian pisze:Strelał ktoś już tym śrucikiem,nada się do mojej HW jako alternatywa dla Exakta :?: :?:
W kal. 5,5mm - starannie wykonany, celny też :)
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Marcin to jest Premier, normalnie paczka 500 szt. kosztuje 25zł. W kartonie wychodzi taniej, całkiem ładnie wykonany, o wiele lepiej niż pointed.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
ODPOWIEDZ