Obrazek

Wycior do wiatrówek tanie rozwiązanie :)

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
ODPOWIEDZ
janek 89
Posty: 10
Rejestracja: 16 lis 2015, 18:59
Lokalizacja: Łódzkie/Łódź

Wycior do wiatrówek tanie rozwiązanie :)

Post autor: janek 89 »

Niektórzy zastanawiają się nad zakupem wyciora do wiatrówki , jak wiadomo nie jest to konieczne a pieniądze lepiej wydać chociażby na śrut , ale po co o tym pisze i założyłem nowy temat , otóż dzisiaj moja żonka przyniosła mi drucik kreatywny (potocznie wyciorki)których używa do pracy z dziećmi w przedszkolu . Jest to cienki drucik a na nim meszek bawełniany ( tak to wygląda ) długość ok 30 cm i średnica ok 5 mm, wiec można połączyć np. dwa i mieć tani wyciorek do lufy :) koszt około 5 zł za 25 sztuk :D . Polak potrafi :king: . Mam nadzieję że niektórym pomogłem . Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
matjas
Posty: 187
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:48
Lokalizacja: wrocław/brzezia łąka
Kontakt:

Post autor: matjas »

niezłe. to podobne do wyciorów do fajek :D
ja od dłuższego już czasu używam patyczków do czyszczenia uszuf.
wkładasz takiego patysia z pkb do lufy dokładasz śrut i strzelasz. potem drugi na sucho i jest git. polecam ten sposób - szybki i skuteczny.
widziałem jak kolesie od palnej używają sznurów przeciąganych przez lufę... pewnie jakby na sznurku powiązać węzły ciut większe od kalibru to też by robiło ok.

niech wasze lufy będą czyste :D

m
wszystko jest proste, dopóki nie masz pojęcia o czym mówisz...
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Są dwie szkoły dotyczące czyszczenia luf. Pierwsza mówi o regularnym czyszczeniu lufy bo uzyskuje się przez to lepsze skupienie. Druga mówi żeby nie czyścić lufy bo :
1. to nie jest bron palna żeby trzeba było czyścić lufę z nagaru itp
2. w wewnątrz lufy pozostaje tzw. film ołowiany który poprawia właściwości latające śrutu.
Osobiście czyszczę lufę tylko wtedy kiedy mam zmianę śrutu. Po czyszczeniu pierwsze 30-40 strzałów to na tarczy siewnik. Kiedy lufa złapie ołowiany film wszystko wraca do normy.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Mateusz ! Wszystko jest "pięknie, ładnie" z tym przestrzeliwaniem, ale !!! Jak się posiada karabinek z "mikrotłumikiem" w płaszczu lufy (TX, Prosport, i podobne), to nie jest to wskazane, bo potem ciężko to wszystko wydłubać ze środka :lol: . W takich przypadkach przeciąganie szmatki na żyłce, lub takie "drutki" jak kol. wyżej zaprezentował będą zdecydowanie lepszym rozwiązaniem 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

a tego używam do czyszczenia lufy :hihi:
Obrazek Obrazek
Żyłka złożona w pól, na końcu do drewniany kołek dla lepszego chwytu. Jeden odcięty frędzel od mopa nasączony czymś do czyszczenia i kolejny juz na sucho.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

A ja czyszczę lufę tym:
Obrazek
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Mamutku to całkiem tak jak ja :lol: Czasem filc, ale tak raz na dwie trzy setki śrutu.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
KrzysiekP
Posty: 110
Rejestracja: 03 kwie 2015, 14:01
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: KrzysiekP »

A ja przy testowaniu śrutu(t.j. twardych i miękkich stopów) czyściłem bibułą przeciąganą na złożonej na pół żyłce budowlanej.
Nie wiem co wy tam macie za armaty, że wam złożona żyłka do kosy wchodzi do lufy ale gdyby ktoś miał taki problem to polecam taką budowlankę.
matjas
Posty: 187
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:48
Lokalizacja: wrocław/brzezia łąka
Kontakt:

Post autor: matjas »

Jedno jest pewne-czyszczenie śrutem jest najprzyjemniejsze ;)
wszystko jest proste, dopóki nie masz pojęcia o czym mówisz...
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

Żyłka wędkarska i złożona na pół opaska dziana 12 cm także daje radę. ;) Jak już przeciągniemy bandaż przez lufę przy pomocy żyłki, możemy nim "poszorować" trochę. :D
ODPOWIEDZ