Obrazek

Problem z zerowaniem lunety.

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Breyger
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2015, 10:06
Lokalizacja: Krotoszyn

Problem z zerowaniem lunety.

Post autor: Breyger »

Nie widziałem nigdzie tematu powitalnego dlatego przedstawię się. Mam na imię Artur. Mam 23 lata I pochodze z Krotoszyna. Militariami interesuję się kilka miesięcy.
Mam od poniedziałku Hatsana Striker Edge Vortex, do tego lunetę Kandar 3-9x40 z montażem dwuczęściowym. Nie wiem co to za montaż. Zamontowałem go tak że śrubki od szyny miałem po prawej stronie, wtedy luneta była lekko w lewo od osi lufy. Przy zerowaniu na 10 metrów przy maksymalnym skróceniu regulacji na tarczy 14 cm śrut latał gdzieś w lewo na pole 1-2. Obrocilem montaż teraz luneta jest na prawo od osi lufy. Przy identycznym dystansie i skręceniu regulacji na Max w lewo śrut lata na pole 7-8 na tarczy. Raz trafiłem w dyche ale to zapewne mój błąd.
Co byście polecali zrobić. Chciał bym jutro skoczyć ze znajomym postrzelać.
Z góry dzięki i pozdro :)
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

Spróbuj obrócić o 180 stopni ruchomą szczękę montażu. Ewentualnie trzeba kupić po prostu porządny montaż.
Breyger
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2015, 10:06
Lokalizacja: Krotoszyn

Post autor: Breyger »

Będę zmieniał lunetę niedługo razem z montażem. Ale jak obrócę ruchomą szczękę to nic to nie zmieni bo reszta nie zmieni swojej pozycji. Myślę o jakichś podkładka ch z drugiej strony gdzie jest nieruchoma wtedy powinno mi to przesunąć lunetę na środek. Tylko nie wiem co.
Tak jeszcze pomyślałem czy by nie obrócić samego poprzedniego montażu
Hatsan Striker Edge Vortex 4.5mm + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

Obrazek
Breyger
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2015, 10:06
Lokalizacja: Krotoszyn

Post autor: Breyger »

Mam montaż dwu częściowy
Coś takiego
http://zapodaj.net/f447ab7a82217.jpg.html
Hatsan Striker Edge Vortex 4.5mm + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Pewnie chiński Shit
Nieosiowy
Najlepiej jak byś tak jak Maciek radzi nabył jednoczęściowy.
Tym bardziej na Harnasia
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Chodzi o to, że montaże uniwersalne są pod szyny 11 i 22 mm a zależnie od "strony" szyny - taki rozmiar jest "obsługiwany"..
Miałem podobny problem, szczególnie trudny, że po odwróceniu było za mało miejsca pomiędzy "dnem" szyny a górą systemu.. pomogło dopiero szlifnięcie montażu pomiędzy szczękami..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Breyger
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2015, 10:06
Lokalizacja: Krotoszyn

Post autor: Breyger »

Jeśli zeszlifuję szczękę to jeszcze bardziej mi to ''zjedzie''. Muszę sobie poradzić. Dopiero za miesiąc albo dwa będę zmieniał lunetę wraz z montażem. Ale chciał bym przez ten czas trochę postrzelać :)
Hatsan Striker Edge Vortex 4.5mm + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Nie mówiłem o szlifowaniu szczęki.. Poza tym nie sądzę żebyś musiał cokolwiek szlifować.
Po prostu ja tak miałem, że jak odwróciłem szczękę montażu to nie łapała szyny bo montaż już opierał się na systemie.. dopiero musiałem zrobić "wklęsłość" pomiędzy szczękami, tak, żeby mogły "objąć" system..
U Ciebie po prostu może starczy odwrócić szczękę :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

To że montaż wychyla się na bok to jeszcze nie problem, ważne by tak ustawić krzyż by pionowa belka była w osi lufy. Byćmoże niedokładnie ustawiłeś lunetę i odruchowo przechylasz karabinek na bok a wtedy śrut ucieka w stronę przeciwną do kierunku przechylania.

Tutaj akurat pcp ale do sprężyny będzie podobnie, pierwszy temat. https://www.google.pl/search?q=jak+usta ... hunting.pl
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
Breyger
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2015, 10:06
Lokalizacja: Krotoszyn

Post autor: Breyger »

Na karabinku kolegi trafiam w cel prawie idealnie. Na moim znosi śrut na prawo. Kilka centymetrów. Regulacje wierzy mam na Max w lewo.
Hatsan Striker Edge Vortex 4.5mm + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Napisz mi dokładnie: jak zamontowałeś montaż po raz pierwszy to znosiło na lewo a po obróceniu montażu na prawo czy ciągle na lewo? Oba montaże masz śrubką w tą samą stronę?

Że montaże się wychylają na bok to nic nowego, ale jeśli oba są wychylone o tyle samo to tragedii nie ma. Można podpiłować nóżki montażu jak ktoś jest estetą.

Tak wygląda zwykły chiński montaż gdy jeden obrócony jest o 180*
Obrazek

A w ogóle to regulacja działa? być może roztrzepało lupkę i regulacja została w pozycji krańcowej.

obrazek się nie ładował.. edytnąłem..
:)
Ostatnio zmieniony 22 lis 2015, 7:56 przez Spirit, łącznie zmieniany 1 raz.
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
Breyger
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2015, 10:06
Lokalizacja: Krotoszyn

Post autor: Breyger »

A więc tak. Posiedziałem i zmodowalem montaż. Z przodu podpiłowałem mocowanie do szyny w wiatrówce a z tyłu podkleiłem taśmą obejme pod lunetą. Jest prawie idealnie. Muszę jeszcze lekko podpiłować. Ale to dopiero jak kupię śrut bo wystrzelałem wszystko. Obawiam się o tą taśmę no ale zobaczymy czy coś się będzie działo z nią.
Hatsan Striker Edge Vortex 4.5mm + Kandar 3-9x40
KrzysiekP
Posty: 110
Rejestracja: 03 kwie 2015, 14:01
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: KrzysiekP »

Ja miałem kupę czasu tak obklejony montaż izolacją elektryczną i ani nie ślizgała się luneta ani nic nie działo się z taśmą.
Breyger
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2015, 10:06
Lokalizacja: Krotoszyn

Post autor: Breyger »

Też mi się tak wydaje że powinno być ok.
Hatsan Striker Edge Vortex 4.5mm + Kandar 3-9x40
ODPOWIEDZ