Obrazek

Exact Diabolo 0,547g 4,5 mm- śrut przelatuje przed strzałem?

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
fliks
Posty: 9
Rejestracja: 23 cze 2015, 21:01
Lokalizacja: Olsztyn

Exact Diabolo 0,547g 4,5 mm- śrut przelatuje przed strzałem?

Post autor: fliks »

Witam,
Nowy na forum więc się przedstawię - Radek z Olsztyna. Tak jak w temacie - kupiłem dzisiaj śrut exact w arobroń w Elblągu i co 10 strzał huk jakby na pusto ??? Brak również śladu na tarczy więc to tak wygląda hakby po załadowaniu śrut po prostu przeleciał przez lufę przed strzałem. Trochę się wystraszyłem bo już się naczytałem że można sprzęt w ten sposób rozwalić. Odstawiłem więc i wróciłem do weihrauch magnum bo mi trochę zostało. Jeszcze zaobserwowałem iż śrut weihrauch wchodzi trochę z lekkim oporem natomiast exact gładko jaby za luźno ...... Przepraszam jeśli temat już się gdzieś pojawił ale jak na razie nie znalazłem ...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fredoo
Posty: 53
Rejestracja: 09 wrz 2014, 12:36
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Fredoo »

W takim razie wypróbuj nadkaliber 4.51 albo 4.52 a i 4.53 też znajdziesz ale troche truniej :)
hatsan 90 z bebechami od Alchemika i DOE 4x32
fliks
Posty: 9
Rejestracja: 23 cze 2015, 21:01
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: fliks »

Chyba najprościej będzie zostać już przy tym weihrauch. Zamówię ze 2 paczki w akhobby i będzie spokój. Ale trochę mnie to dziwi bo oznaczenia są identyczne 4,5mm na obu

[ Dodano: Czw 16 Lip, 2015 21:14 ]
A tak w ogóle to powinien być lekki opór przy ładowaniu śrutu czy nie??
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Jak byś jeszcze napisał do czego ten śrut wkładasz, to by bardzo pomogło, ale i tak śrut włożony do "lufy" powinien tam się utrzymywać, jeżeli wylata, to coś jest nie tak jak powinno ze sprzętem :hm: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
fliks
Posty: 9
Rejestracja: 23 cze 2015, 21:01
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: fliks »

Weihrauch HW95 dlatego też na początek kupiłem śrut tej samej marki ....
Weihrauch HW95 "Hogan" + DOT 4-16x42 MD
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

To dużo wyjaśnia, nie podejrzewam, żeby w "HW" port był skopany (chyba, że ktoś gmerał). Sprawdź dokładnie, czy przelatuje przez lufę, czy wypada z portu podczas zatrzaskiwania karabinka ?
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
fliks
Posty: 9
Rejestracja: 23 cze 2015, 21:01
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: fliks »

Gmerał tylko Hogan także raczej OK :) poza tym to raczej wina śrutu bo na Weihrauch Magnum wszysko ok. Już zamówiłem 2 paczki na akhobby to na poniedziałek będzie :) a tamtem oddam do sklepu.
Dzięki za pomoc
Weihrauch HW95 "Hogan" + DOT 4-16x42 MD
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Nadkalibry nie mają znaczenia.
Exact ma znacznie szerszy skirt śrutu niż samą główkę (czyli tu gdzie mierzony jest kaliber śrutu), ale stop ołowiu ma miękki, stąd wrażenie, że wchodzi do portu lekko.
Jeśli jest poprawnie włożony do lufy, to nie ma prawa z niej wylecieć, a tym bardziej przez nią na wylot przelecieć przed oddaniem strzału.
Pierwszy raz się z czymś takim spotykam przy Exact.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Vickers82
Posty: 300
Rejestracja: 30 cze 2009, 18:11

Post autor: Vickers82 »

Marku ja się spotkałem jak przyjechał do mnie kuzyn ze swoja b3 z prośbą o użyczenie mu śrutu.
Po włożeniu pierwszej peletki w lufę przypomniał sobie że jego luśnia jest przecież w kalibrze 5,5 :lol:
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Witaj Radku :) A czy zdarza się, że śruty trafiają czasem poniżej miejsca w które celujesz? Może to nie wina śrutu, tylko zużytej lub uszkodzonej uszczelki tłoka. U mnie właśnie coś takiego się dzieje i kilka strzałów mam w punkt celowania z małym koniaczkiem, a za moment kopniak porządny i śrut przelatuje nad tarczą. Po kilku następnych strzałach trafiam tam gdzie chcę z lekkim kopem a za chwilkę trafiam kilka centymetrów pod cel.
fliks
Posty: 9
Rejestracja: 23 cze 2015, 21:01
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: fliks »

Raczej trafiam zbyt wysoko, ale to raczej technika bo dopiero zaczynam. Dla mnie kluczowym absolutnie jest fakt iż na śrucie weihrauch wszystko ok a wystrzeliłem już prawie paczkę. Rozmawiałem dziś telefonicznie z serwisantem i wspomniał iż może się tak zdarzyć i trzeba zamienić na nadkaliber. Powiedział też że najprawdopodobniej śrut wypada ale nie przez lufę tylko tuż przed zatrzaskiem. Wprawdzie tego nie zaobserwowałem ale nie przeczę.
Karabinek nowy więc raczej nie powinien być uszkodzony. No i strzela raczej na pusto bo raz że huk a dwa nic w tarczy no i poza też nic nie słychać .
Weihrauch HW95 "Hogan" + DOT 4-16x42 MD
Awatar użytkownika
Majecha76
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 849
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Grajdoł/Żikago

Post autor: Majecha76 »

Jaki numer matrycy śrutu
FEG
TX200 HC Alchemik + mDOT
Walther Dominator + Big Nikko
fliks
Posty: 9
Rejestracja: 23 cze 2015, 21:01
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: fliks »

Exact Diabolo 0,547g | 8,44gr cal.177 / 4,5mm ( na denku dokładniej jest k. 4,51 / 500)
Weihrauch HW95 "Hogan" + DOT 4-16x42 MD
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Jarek- ja też ostatnio kupiłem 4 pudełka JSB i nie ma numerów matrycy.
fliks
Posty: 9
Rejestracja: 23 cze 2015, 21:01
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: fliks »

No i ustaliłem. Podnosząc lufę uderzając w nią od dołu zaobserwowałem iż zdarza się że śrut exact wysuwał się z komory. Po prostu ucywilizowałem formę zamykania lufy i wszystko OK. Natomiast i tak dziwi mnie iż mając ten sam kaliber 4,51 występują tak duże różnice w załadunku śrutu - exact - dosłownie zero oporu a weihrauch - z oporem ? Cóż - uczę się więc przepraszam wszystkich za temat ....
Weihrauch HW95 "Hogan" + DOT 4-16x42 MD
ODPOWIEDZ